fotbal ročník 1998/1999

10. LISTOPADU 1998

OKRESNÍ PŘEBOR

Litavan Bohutín poslal Hříměždice na dno

PŘÍBRAM - Pět vítězství domácích, dvě hostů a celkem 29 vstřelených branek. Taková je bilance dvanáctého dějství fotbalového okresního přeboru, ve kterém si vedoucí Tochovice znovu upevnily vedoucí postavení. Stalo se tak nejen zásluhou jejich vítězství v Drahlíně, ale i vítězství béčka Sedlčan nad dosud druhou Březnicí. Rezerva Sedlčan tak sehrála už šesté utkání bez porážky. Krok s Tochovicemi stále drží Petrovice, které překvapivě až příliš snadno dokázaly v Nové Vsi vyhrát vysoko 4 : 0. Čtyři góly však dokázala nastřílet dosud poslední Prostřední Lhota, která po vítězství v Petrovicích našla zřejmě zalíbení v získávání bodů a střílení gólů i doma. A protože Hříměždice nedokázaly bodovat ani v Bohutíně, přestěhovaly se na samé dno tabulky místo Prostřední Lhoty. Snahu o bodový zisk neustále projevovaly i Dolní Hbity v Dublovicích, ale gól deset minut před koncem jim sebral všechny naděje.

O DRAMATICKÉ SOUBOJE v utkání okresního přeboru Bohutín - Hříměždice (3 : 0) nebila nouze, což dokazovali i hříměždický Černý (na zemi) a bohutínský Bauer, přesto nakonec body zůstaly v Bohutíně.

Bohutín - Hříměždice 3 : 0 (1 : 0)

Utkání bylo jednoznačnou záležitostí. Domácí si od prvních minut vytvořili neustálou převahu a spoustu šancí, ale do poločasu dokázali skórovat jen jednou. A protože ve druhém poločase proti pasivitě hostujícího celku vyrukovali se stejnou aktivitou, jako v první části, přidali další dva góly a zaslouženě vyhráli.

Branky: J Bambas, Šefrna, Slepička. ŽK: Bauer, Šedivý (oba Bohutín). Rozhočí: Benedik. Diváků: 30

Pr. Lhota - Horymír Pb. B 4 : 1 (3 : O)

Domácí inspirováni vítěz­stvím v Petrovicich nenechali nic náhodě ani na domácím trávníku a pustili se do soupeře bez respektu. Přestože hra v první části zápasu nebyla příliš pohledná, dokázali využít chyb hostující obrany a třikrát do přestávky skórovat. Do druhého poločasu nastoupili domácí s překvapivým stavem 3 : 0, ale i cílem nepřenechat inicitivu hostům. To se také povedlo, a když přidala Prostřední Lhota čtvrtý gó1, bylo o dalším bodovém zisku rozhodnuto. Hosté už v závěru dokázali výsledek jen korigovat.

Branky: D. Boubín, Moravec, Liška, Sochor - Schmidt. ŽK: Lédl (Horymir Pb.) Rozhodčí: Mezek. Diváci: 60

Nová Ves - Petrovice 0 : 4 (0 : 1)

Zpočátku byl k vidění celkem pohledný fotbal, hrálo se nahoru dolů, ale gólem do šatny se ujali vedení hosté. Ve druhém poločase domácí, ve snaze co nejdříve vyrovnat uzavřeli Petrovice u jejich branky, ale gól dát nedokázali, naopak hosté začali podnikat nebezpečné brejky, které využili ke vstřelení dalších tří gólů.

Branky: Peller, Šmejkal, Šťastný, Peták. ŽK: Žampach, Matějka, Žaloudek, Baloun - Peller, Šťastný, Doubek, Kortánek ČK: Peták ( Petrovice) Rozhodčí: Veselí - Piskáček, Mezek Diváků: 60

Sedlčany B - Březnice  2 : 1  (1 : 0)

Ve vyrovnaném, ale i trochu nervózním utkání, což potvrzuje i šest žlutých a jedna červená na straně hostů, se nakonec radovali z vítězství domácí, kteří úspěšně rozšířili sérii šesti zápasů bez porážky.

Branky: Matoušek, Pudil - Zd. Kočovský. ŽK: 1 : 6. ČK: Motejzík (Březnice). Rozhočí: Kuchař. Diváků: 150.

Borotice - Pečice 2 : 1 (2 : 0)

Domácí si vytvořili převahu zejména v prvním poločase, kdy šli i do dvoubrankového vedení. Ve druhé části se jejich aktivita ze hřiště, trochu vytratila, přesto dokázali dvakrát orazítkovat břevno pečické branky. Když hosté dvacet minut před koncem snížili na 2 : 1, přidal i na intenzitě útoku, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

Branky: Mestek, Žák - Klouda. ŽK: 1 : 1. Rozhodčí: Kyttler. Divaků: 40.

Drahlin - Tochovice 2 : 4 (0 : 2)

Domácí měli v úvodu utkání více ze hry, pak však převzaly iniciativu Tochovice, které ji korunovaly i dvěma góly. Ve druhém poločase se už znovu hrála vyrovnaná partie, ale dvoubrankové vedení dokázaly Tochovice udržet.

Branky: Ptáček, Šrámek - Soused 2, Gubiš, Žid. ŽK: 1 : 2. Rozhodčí: Mezera. Diváků: 90.

Dublovice - Dolní Hbity 3 : 2 (1 : 1) Pohledné a dramatické utkání, ve kterém byl výsledek na, vážkách do konce zápasu. Hosté dokázali dvakrát vedení domácích dohnat, ovšem odpovědět na třetí gól, který padl v 80. minutě už hosté nedokázali

Branky: Vlastimil Zelenka, Balón, Rosa - Falc, Neuman. Rozhodčí: Fiala. Diváků: 80.

III. Třída skupina A

Kamýk si udržel vedoucí pozici

Poslední dějství podzimní části přineslo opět nejeden zajímavý výsledek. Rozhodně nejzajímavější se zrodil v Rožmitále, kde domácí rezerva inkasovala od nováčka z Podlesí sedmibrankový příděl. Vedoucí postavení si v tabulce udržel Kamýk, když dokázal naplno bodovat ve Zduchovicích. Podzimní prvenství však jisté nemá, neboť Višňová, která, tentokrát zdolala nejtěsněji doma Krásnou Horu, má v nadcházejícím víkendu zápas k dobru. Domácího prostředí využily i Klučenice, které zdolaly Luhy, stejně jako Narysov, z jehož půdy odjely poraženy Hvožďany. Dosud poslední Jablonná tentokrát hrála s Lázem a domácí funkcionáři nepokládají za nutné výsledek utkání k nám do redakce nahlásit.

Višňová - Krásná Hora 1 : 0 Černý,

Rožmitál B - Podlesí 0 : 7 Čadek 2, Holinger 2, Šmej­kal, Kabíček, Varga,

Jablonná - Láz  nehlášeno,

Narysov - ­Hvožd'any 1 : 0 Mlčoch,

Zduchovice - Kamýk n. Vlt. 0 : 2 Tatoušek, P. Krotil,

Klučenice - Luhy 3 : 1 R. Kicl, P. Malý, vlastní - Rys.

III. Třída skupina B

Podzimním mistrem Daleké Dušníky

Zatím co ve skupině A o podzimním mistrovi jasno není, ve skupině B ano. Jsou jim Daleké Dušníky které si tentokrát poradily s Mokrovraty a udržely si šestibodový náskok před rezervou Dobříše. Ta nadělila Staré Huti na jeji půdě půltucet gólů. Právě Dobříš B má však v nadcházejícím víkendu s Dalekými Dušníkami zápas k dobru, a tak má možnost náskok na vedoucí celek snížit. Čtvrtého bodu v soutěži se dočkaly poslední Rosovice, když v domácím prostředí uhrály remízu s celkem Kňovic. Naplno využít domácího prostředí se podařilo Jesenici, která porazila béčko Nového Knína a přezimuje na čtvrté příčce. Utkání Malé Hraštice s rezervou Dublovic skončilo bezbrankovou remízou.

MARNĚ SE U ROHOVÉHO PRAPORKU pokoušel v utkání III. třídy Velká Lečice - Nečín (0 : 4) hostující Aleš Kočí prosadit přes donácího Libora Váňu (č. 9). Nakonec roli kanonýra převzal spoluhráč Michal Budínský.

Malá Hraštice - Dublovice B 0 : 0

Velká Lečice - Nečín 0 : 4 M. Budínský 4,

Rosovice - Kňovice 2 : 2 Piecha, Petr Rampa - Al. Dvořák, P. Mošanský,

Daleké Dušníky - Mokrovraty 3 : 0 Král 2, Zd. Švagr,

Stará Huť - Dobříš B  0 : 6 Machuta 2, Zavřel, M. Puchmajer, Sůsa. Uher

Jesenice - Nový Knín B  3 : 2  Marek, Svoboda, Chamát, Zd. Jirásek - Mestek 2.

IV. Třída skupina A

Pičín udržel tříbodový odstup

Poslední kolo už nic nezměnilo na faktu, že na první pozici přezimuje Pičín, který zakončil podzimní část půltuctovou nadílkou, na účet Věšína. O tři body za ním se udržel Čenkov který si bez problémů přivezl tři body z Lázu. Ve zbývajících zápasech se s podzimem důstojně rozloučila všechna domácí mužstva. Višňová B porazila rezervu Bohutína, Hvožďany přehrály rezervu Podlesí, Tochovice B deklasovaly Obecnici, stejně jako Trhové, Dušníky béčko Dolních Hbit.

IV. Třída skupina B

Šlágr kola byl v posledním podzimním kole k vidění v Obořišti, kde druhé mužstvo tabulky přivítalo třetí Počepice. Po urputném boji se oba celky rozešly smírně. To tak trochu nahrálo do karet vedoucí rezervě Petrovic, která nejtěsnějším rozdílem porazila Voznici a vytvořila si před jarní částí na čele dvoubodový náskok. Stejně jako ve skupině A, tak i v této se dařilo zejména domácím. Rezerva Nové Vsi snadno přehrála Dubenec. Obory rozstřílely Vysoký Chlumec a dosud poslední béčko Hříměždic si připsalo první body za vítězství nad Kosovou Horou. Souboj Nečíně B s Dalekými Dušníkami B skončilo dělbou bodů.

Obořiště - Počepice  2 : 2 Dlouhý, Dudr - Kortán, Lacina

Nová Ves B - Dubenec  4 : 0  Batovec 2, Kolouch, Knuth

Obory - Vysoký Chlumec  6 : 0 Toman 2, Šťastný, K. Vacek, Rýgl, Blaschke

Petrovice B - Voznice  1 : 0  Pavel Vaniš

Nečín B - Daleké Dušníky  1 : 1  Kaiser - Švagr

Hříměždice B - Kosova Hora  4 : 1  Vimr, Vitásek, Černý, Princ - Chmel