17. Listopadu 1998

OKRESNÍ PŘEBOR

Stoprocentní úspěšnost domácích týmů překazily Pečice

Hříměždický Vltavan poslal na poslední příčku tabulky Prostřední Lhotu

Závěrečné podzimní dějství okresního fotbalového přeboru bylo především ve znamení tříbodových zisků domácích mužstev. Jediné Pečice své výhody nevyužily a podlehly Drahlínu. Nejzajímavější utkání se hrálo v Hříměždicích, kde poslední Vltavan přivítal předposlední Prostřední Lhotu. Po dramatickém průběhu s řadou vyloučených hráčů se nakonec z vítězství radovali Hřímeždice, čímž poslali svého soupeře přezimovat na dno tabulky. Červenými kartami se to hemžilo i v Drahlíně, kde domácí tým porazil jednoznačně Bohutín. Dosud vedoucí Tochovice opět nezaváhaly a bez větších prob­lémů přehrály celek Dublovic. Důstojně se doma rozloučily s podzimem i fotbalisté Horymíru B, které zdolali přesvědčivě Novou Ves. Z vítězství se doma těšili i fotbalisté Petrovic a Březnice, přesto že jejich vítězství byla jen těsná.

MNOHO PRÁCE měl v utkání okresního přeboru Tochovice-Borotice (3 : 1) hostující gólman Simon Kupči i (ve výskoku). přestože tentokrát dokázal ve skórování domácím hráčům zabránit, třikrát ze své svatyně míč lovil.

Dolní Hbity - Bohutin 4 : 0 (2 : 0)

Úvod utkání patřil hostům, kteří se však střelecky neprosadili. Naopak domácí v 15. minutě vstřelili gól a od té chvíle se hrálo plně pod jejich taktovkou. po poločasu dokázali své vedení ještě zvýšit a po přestávce dalšími dvěma pěknými góly tříbodový zisk potvrdit. Stínem utkání rozhodně bylo, že hrací plochu museli předčasně opustit tři hráči.

Branky: Soukup, Procházka, P. Dědina, Vostarek, ŽK: Procházka, Falc, Burian - Skuhrovec, Šefrna, Bambas, Bauer. ČK: Procházka, Burian - Šedivý. Rozhodci: Petrásek - Žebrakovský,

Majer. Diváků: 60.

Tochovice - Dublovice 3 : 1 (2 : 0)

Utkání začalo minutou ticha, vzpomínkou na dlouholetého hráče, funkcionáře a trenéra Tochovic Václava Hokra, který nečekaně opustil řady sportovců. V první části bylo k vidění vyrovnané utkání, ve kterém domácí využili chyb hostující obrany k dvoubrankovému vedení. Po změně stran nastoupili Dublovičtí s odhodláním zvrátit výsledek a také měli více ze hry. Jejich převaha však byla neplodná, a tak nejlepší hráč na hřišti Josef Žid přidal třetí gól domácích a utkání rozhodl. Závěr se odehrál ve znamení penalt, kdy hosté byli úspěšní, domácí nikoliv.

Branky: Žid 2, Soused - hosté nehlášeno. Rozhodčí: Schořovský. Diváků: 100.

Pečice - Drahlín 1 : 4 (1 : 3)

Domácí se ujali již ve2. minutě vedení, ale skvělého nástupu využít nedokázali. Inkasovaný gól naopak vyburcoval k větší aktivitě hosty, kteří do přestávky otočili třemi brankami vývoj ve svůj prospěch. V druhé části Drahlínští, přidali čtvrtou branku a zaslouženě si připsali tři body.

Branky: Jos. Valta, ­ Fürst, Šrámek, Kocanda, Přibyl ŽK: Palos, Hetflajš, Čemohorský, Kocanda. Rozhodčí: Glogar. Diváků: 50

Březnice - Borotice 1 : 0 (0 : 0)

Celých devadesát minut bylo ve znamení převahy domácího, mužstva, hosté ale dobře koncentrovanou obranou jejich snahu vstřelit gól eliminovali. 0 osudu ut­kání nakonec rozhodla jediná branka, kterou zaznamenal až v druhé části domácí Motejzík.

Branka:  Motejzík.  Rozhodčí:  Havránek - Lantora - Fiřt. Diválů: 80.

Petrovice - Sedlčany B 3 : 2 (1 : 0)

Petrovičtí nastoupili ve svižném tempu, výraznou převahu však vyjádřili do poločasu jen jedním gólem. V úvodu druhé části hosté vyrovnali, domácí však přidali na obrátkách, a dalšími dvěma trefami strhli vedeni na svou stranu. Sedlčanští už stačili pouze korigovat.

Branky: Špírek 2, Šmejkal Matoušek, Šebánek. ŽK: Kortánek, Martin Peták, Petr Peták - Čejda; Krůta, Koloušek ČK: Čejda. Rozhodčí: Švidkov - Hlušička, Fiala. Diváků: 50.

Horymír Pb. B - Nová Ves 3 : 0 (1 : 0)

Ve vyrovnaném prvním poločase se domácí ujali zásluhou Juračky vedení. Po změně stran už bylo utkání plně v jejich režii, což potvrdili i dalšími dvěma góly

Branky: Juračka, Benkovský, Čížek, Rozhodčí: Fiřt - Lantora, Havránek. Diváků: 30.

Hříměždice - Pro. Lhota 5 : 3 (3 : 1)

Domácí nastoupili v silné pozměněné sestavě, což bylo znát i na výkonu. K jejich snadnému vítězství však přispěl i hostující gólman, který se podílel minimálně na třech gólech hrubými chybami. Hosté sice byli fotbalovější, ale bez výrazných brankových příležitostí.

Branky: Michal Černý 2, Vachata 2, Mach - Čanda 2. ŽK: Červenka, Maštalýř - Krotil, Švadlena, Čanda. ČK: Červenka - Potměšil, Kacík, Krotil. Rozhodčí: Benedik ­Veselý, Marek. Diváků: 70.

III. Třída skupina A

Podzimním mistrem Višňová

Dvěma zápasy 9. kola, které byly pro nezpůsobilý terén před čtrnácti dny odloženy, byla v uplynulém víkendu dohrána podzimní části ve III. Třídě - skupině B. Jistě přitažlivější bylo utkání v Podlesí, kde domácí celek hostil aspiranta na první příčku Višňovou.Ta potvrdila své kvality a nejtěsnějším vítězstvím poskočila na čelo tabulky, kterou dosud hájil Kamýk. V druhé dohrávce si už poradil doma bez větších problémů s rezervou Rožmitálu.

Láz - Rožmitál B  4 : 2 T. Bezouška 2, D. Vošmik, P. Hejduk - Zárybnický, Troch

Podlesí - Višňová  0 : 1  Hyrman

III. Třída skupina B

Ze šlágru III. třídy zůstaly body v Dobříši

RZ Dobříš B - Sokol Daleké Dušníky 2 : 1 (2 : 0),

DOBŘÍŠ S napětím se očekávalo nedělní odložen utkání v Dobříši, kde místní rezerva RZ hostila vedoucí Daleké Dušníky, které během podzimní části nepoznaly hořkost porážky. Svojí neporazitelnost chtěly udržet i v dohrávce v Dobříši. Bylo jasné, pokud Daleké Dušníky vyhrají, jejich náskok by vzrostl na hrozivých devět bodů, což bylo vroucným přáním hostů. Ovšem béčko Dobříše bylo podstatně jiného názoru. Moc dobře vědělo, pokud chce hrát ještě nějakou roli o čele tabulky, že musí vyhrát. V první, části si domácí vytvořili potřebný tlak,který také dokázali proměnit ve dva důležité góly. Navíc řadu šancí nedokázala Dobříš proměnit. Ve druhém poločase se hosté přeci jen více osmělili, vyrovnali hru, a byli podstatně ne­bezpečnější. Jejich přihrávky měly oči a z jedné z nich se zrodil i gól snižující na 2 : 1. To zadělalo na dramatický závěr zápasu. Šance se rodily na obou stranách, ale ke změně výsledku už nedošlo. Vítězství Dobříše tak způsobilo, že v janí části bude znovu oč hrát.

Branky: Havelka 2 - Krubner Rozhodčí: Benedik - Švidkov, Dymák. Diváci: 300