fotbal ročník 1998/1999

1. Září 1998

OKRESNÍ PŘEBOR

Pečický "Drtič! vydrtil první vítězství

Sedlčany B, bylo v uplynulém víkendu šesti zápasy dohráno druhé dějství okresního fotbalového přeboru a nutno říci, že se opět neobešlo bez zajímavých výsledků. Hořkost porážky ani tentokrát neokusil nováček z Pečic, který dokázal na své domácí půdě v Solenicích zdolat nejtěsnějším rozdílem Dolní Hbity, když jedinou branku zaznamenal Klouda ala Pečický "Drtič“ na výborné výkony z úvodního kola dokázali navázat mužstva z Tochovic, Březnice, Petrovic a Nové Vsi a jsou kvartetem na vrcholu tabulky bez bodové ztráty. Za překvapení se dá považovat půl tuctové vítězství rezervy Horymíru nad Boroticemi, které v minulé sezóně usilovaly o účast v krajské I. B. třídě.

Bohutín - Tochovice 0 : 4  (0 : 1)

V první části utkání se hrálo oboustranně vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. Do vedení šli nakonec hosté, kteří využili trestného kopu. Po změně stran se hrálo ve stej­ném duchu, ale byli to opět hosté kteří dokázali využít nabídnutých šancí. Branky: J. Žid 2, L. Šimůnek, Weikert. Rozhodčí: Kuchař. Diváků: 50.

BOHUTÍNSKÝ PETR MAK (vpředu) sice patřil v utkání okresního přeboru Bohutín - Tochovice (0 : 4) k nejnebezpečnějším hráčům domácího týmu, přesto se ani on střelecky prosadit nedokázal.

Pečice - Dolní Hbity 1 : 0 (0 : 0)

Domácí sice začali s nasazením a celý první poločas se odehrával většinou na polovině hostů, branky se však nedočkali Ve 38. minutě se nechal zbytečně vyloučit Dolnohbitský Soukup, a tak měli domácí výhodu početní převahy. Úvod druhé části patřil překvapivě hostům, ale byli to nakonec Pečičtí, kteří rozhodli utkání ve svůj prospěch. Po rohovém kopu Šusty se ve vápně orientoval nejlépe Klouda a nekompromisně zavěsil. Ani drtivý závěrečný tlak už hostům kýžené vyrovnání nepřinesl.

Branka: Klouda. ŽK: Šusta, Vršecký (oba Pečice). ČK: Soukup (D. Hbity). Rozhodčí: Fiřt. Diváků: 50.

Březnice - Dublovice  2 : 0  (0 . 0)

Ve vyrovnaném utkání se dokázali střelecky prosadit pouze domácí, byť až v druhém poločase.

Branky: Bodnár, Sýbek, Rozhodčí: Benedik, Diváků 100

Petrovice - Drahlín  3 : 0  (1 : 0)

V prvním poločase se hrál velmi pohledný fotbal se šancemi na obou stranách, ale pouze domácí dokázali jednou skórovat. Po přestávce Petrovičtí přidali ještě dvě branky, čímž rozhodli utkání ve svůj prospěch.

Branky:  Novák, Kortánek, Šmejkal. ŽK: Stejskal, - Klobouček, Brynda ČK: Čermák (Drahlín) Rozhodčí: Havránek. Diváků: 60.

Horymír B - Borotice  6 : 0  (5 : 0)

Jednoznačná záležitost domácího mužstva,které od úvodní minuty na hřišti koncertovalo a již po prvních pětačtyřiceti minutách nebylo o jeho vítězství pochyb. Po změně stran sice hosté hru vyrovnali, přesto nedokázali zaznamenat ani čestný úspěch.

Branky: Juračka 3, Schmidt 2, Dolejší. Rozhodčí: Marek. Diváků: 50.

Hříměždice - Sedlčany B  2 : 1  (1 : 1)

Utkání bylo předehráno již 14. srpna 1998

Pr. Lhota - Nová Ves  2 : 7  (2 : 4)

V prvním poločase se domácí ujali dvakrát za sebou vedení, ale hosté vždy dokázali kontrovat a skóre srovnat. Když před přestávkou ještě Novovesštiptí dali dvě branky, domácí zcela odpadli a zbytek utkání už se hrál pouze v režii jednoho mužstva.

Branky: Vychodil, Čanda - Pan 3, Smolař 2, Žaloudek, Baloun, ŽK: Čanda - Podzemský. Rozhodčí: Piskáček. Diváků: 50.

III. Třída skupina A

Úvod patřil zejména domácím

Úvodní kolo se vydařilo především domácím týmům, které v pět ze šesti zápasů nedovolili hostům ze svých tvrzí odvézt jediný bod. Pouze Luhy mohly odjíždět z Krásné Hory spokojeny, neboť si s sebou vezly nejtěsnější vítězství. Rozhodně nejzajímavější výsledek se zrodil ve Višňové, která nadělila rezervě Rožmitálu devět gólů. Ani Podlesí se jako nováček, určitě nezahanbilo, když rozstřílelo góly v minulé sezóně o sestup bojující Jablonnou:

Krásná Hora - Luhy 0 : 1  P. Mazour,

Kamýk n. Vlt. - Klučenice 3 : 0, Tatoušek 2, Petr Švagr,

Hvožd'any – Zduchovice 2 : 1  Michal Hudeček, Netušil - Svoboda,

Láz - Narysov 5 : 2  Šurik 2, Lédl, Vošmik, Bartoš - Pastyrik 2,

Podlesí - Jablonná 5 : 0 Čadek 2, Chyba 2, Batulka,

Višňová - Rožmitál B  9 : 1 Hájek 2, Kašák 2, Hyrman 2, Černý, J. Boukal, R. Bobek - Přígrodský.

MNOHO TAKOVÝCH SOUBOJŮ bylo k vidění v utkání III. třídy Kamýk - Klučenice (3 : 0). Tentokrát na sebe narazili domácí Aleš Krotil (vpředu) a klučenický Jan Žák.

III. Třída skupina B

V Nečíni zůstalo nadohráno

Začátek nového ročníku se nejméně vydařil Mokrovratům, které utrpěly se Starou Hutí v domácím prostředí nečekaný debakl. Na výsledku se však určitě podepsal fakt, že domácí dohrávali utkání v devíti hráčích. Fotbalu si příliš neužili v Nečíni, kde ve 30. minutě domácí tým vedl proti Rosovicím 2 : 0 a utkání v tu chvíli zůstalo nedohráno. Očekávané derby se hrálo v Malé Hraštici, kde domácí celek přivítal Velkou Lečici a po výborném výkonu zaslouženě zvítězil. Z prvního tříbodového zisku se radovali i fotbalisté Dalekých Dušnik, kteří zdolali Kňovice na jejich půdě. Utkání Dublovic B s Novým Knínem B, stejně jako Dbříše B s Jesenicí skončila smírně.

Dublovice B - Nový Knín B 3 : 3 Bém, Svoboda, Čihák. Sklenář, Šírl, Rada,

Dobříš B - Jesenice 1 : 1 R. Řechka - M. Svoboda,

Mokrovraty - Stará Huť 0 : 5. Mácha 2, Zoubek, Vlček, Cihelka,

Kňovice - Daleké Dušníky 0 : 3 Král, Sklenář,Krupner,

Nečín - Rosovice 2 : 0 Nedohráno,

Malá Hraštice - Velká Lečice 3 : 1 Pinc, M. Fafejta, J. Rendl - Michl.

VSTUP DO NOVÉ SEZONY se vydařil ve IV třídě fotbalistům Obor, když dokázali naplno bodovat na půdě Dubance. Tentokrát sice Pavel Čermák hlavou do černého nemířil, přesto se i on mohl radovat z vítězství 5 : 2.

IV. Třída skupina A

Čenkov zahájil suveréně

V nejnižší soutěži okresu dokázal na úvod nováček z Čenkova, že to bude s návratem do III. třídy myslet vážně a bez větších problémů porazil rezervu Tochovic. Domácího prostředí plně využila i Obecnice výhrou nad Trho vými Dušníky, stejně jako Višňová B proti béčku Hvožďan. Vstup do soutěže vyšel i Věšínu,jemuž velké starosti nadělala rezerva Lázu. Nováčkovskou lekci dostalo Podlesí B, které nestačilo na domácí půdě na Pičína. První porážku si připsalo na své konto i béčko Bohutína,které přestože doma proti Dolním Hbitům B po poločase vedlo, nakonec odešlo o dva góly poraženo.

Bohutín B - Dolní Hbity B 2 : 4 R.Petřík, Mak - Horký 2, Grebeň, Dědina,

Obecnice - Trhové Dušníky 4 : 1 Krotil 2, Vohradský, A. Večeřa - Vaňoušek,

Čenkov - Tochovice B 5 : 1 Zarybnický 2, Kubát, Vůjtěch - Flíček,

Věšín - Láz B 3 : 0 Bacík, Dušan Trefný, Zemek,

Podlesí B - Pičín 0 : 4 střelci nehlášeni,

Višňová B - Hvožd'any B 4 : 1 Vondruška, Bartoš, Z. Vrátný - Stupka.

IV. Třída skupina B

Hody v Dalekých Dušnikách

Hned na úvod si nemohli stěžovat na střelecké hody v Dalekých Dušnikách, kde proti béčku Hříměždic viděli osm gólů. Tím spíše mohli být diváci spokojeni, neboť jejich svěřenci skórovali pětkrát. Úplné jiný nádech mělo utkání ve Vysokém Chlumci, kde se domácí proti Petrovicím B radovali jen z nejtěsnější výhry. V dobrém. světle se předvedly Obory, které si snadno poradily s Dubencem na jeho půdě. Stejně spokojeni mohli býti v Obořišti, odkud si tříbrankový příděl odvezla rezerva Nové Vsi. V Počepicích přivítali Kosovu Horu a po zásluze se oba týmy rozešly s bodem. Výsledek utkání Voznice - Pičín není znám, neboť domácí funkcionáři nepokládají za nutno ho nahlásit.

Počepice - Kosova Hora 1 : 1 Lacina hosté nehlášeno,

Daleké Dušníky B - Hříměždice B 5 : 3 Meisner 2, J. Hájek, J. Kubát, P. Černý - M. Černý 2, Jančula,