fotbal ročník 1998/1999
wz

                              8. Září 1998

 OKRESNÍ PŘEBOR 

Nováček deklasoval Prostřední Lhotu

 Třetí dějství nejvyšší soutěže okresu přineslo nejen několik zajímavých výsledků ale i slušnou úrodu gólů. S čím však měli fotbalisté v sobotu velké starosti byl terén,  neboť na většině hřištích se hrálo za hustého deště. 0 největší překvapení víkendu se postaral nováček ze Sedlčan, který na domácí půdě doslova rozstřílel soupeře z Prostřední Lhoty. První vítězství si připsaly fotbalisté Dublovic, z jejich tvrze odjely poraženi Dublovice. Suverénně soutěží procházejí mužstva Nové Vsi a Tochavic, která ani tentokrát nezaznamenala bodovou Březnici, její svěřenci pouze remizovali v Dolních Hbitech, které si tak připsaly první bod. Z prvního bodu se mohli těšit po remíze s rezervou Horymíru i Drahlínští. Tříbodový zisk si do tabulky započetli fotbalisté Borotic kteří zdolali Hříměždice.

 

  NEJVĚTŠÍ STAROSTI dělalo v sobotu fotbalistům, zejména počasí, což pocítili i v Narysově, kde domácí mužstvo hostilo nováčka z Podlesí (3 : 3) a skoro celé hřiště bylo pokryto vodou.

 Nová Ves - Bohutín 2 : 0 (2 : 0) 

Domácí vstoupili do utkání lépe a po zásluze šli brankou Lébla do vedení.Poté však převzali, iniciativu na své kopačky Bohutínští, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Naopak domácí trestali z rychlého protiútoku druhým gólem.Po změně stran se snažili Bahutínští o skorigování, domácí je však na těžkém promoklém terénu už k ničemu nepustili. 

Branky: Lébl, Podzemský. ŽK: Šupáček, Smolař - Berka, Matějka, Bambas. Rozhodčí: Havránek. Diváků: 40.

Sedlčany B - Pr. Lhota  8 : 0  (4 :0)

 Utkání bylo jednoznačnou záležitostí domácích, kteří si rozložili síly rovnoměrně do obou poločasů. Sedlčanským hráčům navíc,vycházelo vše podle představ. 

Branky: Šíp 2, Maudrý 2, Mácha, Zelenka, Mataušek, St. Liška. ŽK: Krůta, Slavíček - Krotil, Diviš, Kasík. Rozhodčí: Petrásek, Diváků: 150.

Tochovice - Pečice  2 : 1  (0 : 1)

 Za stálého tlaku domácích se dostali do vedení v závěru první části nečekaně hosté. Po změně stran se opět hrálo za velkého tlaku Tochovických, kteří vyrovnali rychlím gólem jali Žida, a patnáct minut před koncem utkání rozhodl o jejich vítězství Soused. 

Branky: Žid, Soused - Šusta. Rozhodčí: Mezera. Diváků: 120.

Borotice - Hříměždice  3 : 1   (2 : 1)

Celý průběh utkání byl plně v režii domácích fotbalistů, kteří dovolili Hříměždicím pouze korigovat výsledek v závěru prvního poločasu na 2 : 1.

Branky: Kaiser, Píška, M. Žák - Černý. Rozhodčí: Fiala. Diváků: 40.

Drahlín - Horymír B  2 : 2  (1 : 1)

Drahlínští začali za nepřetržitého deště lépe a po zásluze se ve 26. minutě ujali vedení brankou Kocandy. Hosté odpověděli již za tři minuty, kdy vyrovnal Juračka. Ve druhé části se dostali hosté do vedení, ale proti porážce byl domácí Kocanda, který uzavřel účet utkání.

Branky: Kocanda 2 - Juračka, Vokurka, Rozhodčí: Mezek, Diváků: 60.

Dublovice - Petrovice  4 . 0  (1 : 0)

 Úvod utkání patřil hostům, kteří spálili dvě vyložené šance. Domácí poté převzali iniciativu a do poločasu dali i vedoucí gól. Ve druhé části už se hrálo zcela pod taktovkou Dublovických, kteří přidali další tři góly.

Branky: Zelenka 2, Janda, Rosa, ČK: Peller ( Petrovice) Rozhodčí: Žebrakovský diváků: 100

Dolní Hbity - Březnice  2 : 2  (1 . 1)

 V první části zápasu se hrál oboustranně pohledný fotbal a padaly i pěkné branky. Po přestávce se za neustálého deště už pouze bojovalo, mírně navrch měli hosté, více branek už se ale diváci nedočkali.

Branky: M. Bláha, Neuman - Bodnár, Zd. Kočovský, ŽK: Prendský - Šimánek, Zd. Kočovský. ČK: Zd. Kočovský. Rozhodčí: Švidkov. Diváků: 50.

III. Třída skupina A

V Rožmitále hřiště pod vodou - Bez ztráty po druhém kole už pouze mužstva Višňové a Lázu

 Po druhém kole už jsou bez bodové ztráty pouze mužstva Višňové a Lázu. Fotbalisté Višňové si tentokrát snadno poradili s Jablonnou na její půdě a jsou o skóre na čele tabulky. Druhý Láz si přivezl plný bodový zisk ze Vzduchovic. Porážku z prvního kola odčinily Klučenice, kterým doma nenadělaly velké starosti Hvožďany. Daleko vyrovnanější utkání byla k vidění v Luhách odkud si bod odvezl Kamík n. Vlt., stejně jako v Narysově, kde se bod podařilo vybojovat nováčkovi z Podlesí. Utkání rezervy Rožmitálu s Krásnou horou zůstalo pro ne způsobilý terén nesehráno 

Rožmitál B - Krásná Hora  nehráno

Jablonná - Višňová  1 : 5  Truka - R. Cihelka, Hirman, Z. Vrátný, P. Sirotek

Narysov - Podlesí   3 : 3  Rampa 2, Mlynár - Holinger, Čadek, Dudáček,

Zduchovice - Láz  0 : 4 Palivec, Bernášek, Lédl, J. Šimánek,

Klučenice - Hvožďany  4 : 1  Jan Žák, Kryl, Kotrouš, Pešata - T. Pechar,

Luhy  - Kamík n. Vlt.  1 : 1 Kloud - Pavel Krotil

III. Třída skupina B

Malá Hraštice s rekordní návštěvou - Rosovice po sestupu z okresního přeboru opět u dna tabulky

 Podruhé na podzim vyběhla k mistrovským utkáním i družstva ve III. třídě skupině B. Dobrý výkon z úvodního kola potvrdili fotbalisté Dalekých Dušnik, kteří tentokrát zdolali Nečín především zásluhou Krále který vstřelil oba góly. Stejně spokojena mohla být i rekordní návštěva 220 diváků v Malé Hraštici, neboť jejich svěřenci porazili ještě nedávného účastníka okresního přeboru z Rosovic, který je tak bez bodového zisku u dna tabulky. V domácím prostředí se vedlo i Velké Lečici, pro níž nebylo velkým problémem porazit rezervu Dublovic. Trnitější cestu za třemi body měla Jesenice, kterou patřičně potrápily Mokrovraty. Zápasy Staré Hutě s Kňovicemi a Nového Knína B s béčkem Dobříše skončily smírně,

Velká Lečice - Dublovice B  4 : 1 Petr Svoboda, Michl, Tměj, Muler - Čihák

Rosovice - Malá Hraštice  3 : 5  Rampa 2, Vitásek - Martin Fafejta 2, Mir. Fafejta, Rendl, Pinc,

Daleké Dušníky - Nečín  2 : 1  Král 2 - Kočí,

Stará Huť - KŇovice  2 : 2  Adamčík, Mácha - P. Sosnovec, Hořovský, 

Jesenice - Mokrovraty  2 : 1  M. Svoboda 2 - M. Prokop,

Nový Knín B - Dobříš B  1 : 1  Mestek - Ježek

 IV. třída skupina A

Bez bodu jen béčko Lázu

 V UTKÁNÍ IV. TŘÍDY Tochovice B- VĚŠÍN (1 : 1) byl pro hostující obranu největším nebezpečím útočník Milan Žáček (vlevo), který několikrát ohrozil věšínskou svatyni.Branku však vsítit nedokázal.

  V nejnižší soutěži okresu skupině A se po druhém, kole vyhoupla do čela Obecnice která si přivezla tří body z Dolních, Hbit. V patách, jí však je béčko Višňové, jejíž svěřenci naplno bodovali v Pičíně. Zprvního vítězství se mohli radovat i hráči nováčka soutěže Podlesí B, kteří zvítězili na půdě Lázu. Jediným spokojeným na domácí půdě byly Trhové Dušníky, které porazily Čenkov. Ve Hvožďanech a v Tochvicích skončila utkání po zásluze nerozhodným výsledkem.

Hvožďany b - Bohutín  1 : 1 Sýkora - nehlášeno

Pičín - Višňová B  2 : 3  Mir. Mochán, L. Krejsa - Hejda, Šebesta, Černý

Láz B - Podlesí B  0 : 2  nehlášeno

Tochovice B - Věšín  1 : 1  Větrovský - nehlášeno

Trhové Dušníky - Čenkov  3 : 0  Stočes 2, Hanusek

Dolní Hbity B - Obecnice  0 : 1  Večeřa

 

IV. třída skupina B

Rezerva Nové Vsi dostala lekci

 Kanonádu jak se patří rozpoutali fotbalisté Počepic v Nové Vsi, kde místní rezervě nastříleli sedm branek. O góly nebyla nouze ani v utkání béčka. Nečíně s Vysokým Chlumcem. Z vítězství se však těšili domácí kteří mířili do černého šestkrát, zatím co hosté pouze třikrát. Stejná spokojenost zavládla i v Petrovicích a Voznici, odkud domácí svým soupeřům také odvézt žádný bod nedovolili. Naopak se svěšenou hlavou odcházeli domácí v Oborách, neboť podlehli Obořišti. Bez porážky zůstala po druhém kole rezerva. Dalekých Dušník, kte­rá si přivezla bod z Dublovic, kde má dočasné domácí prostředí Kosova Hora. 

Nová Ves B - Počepice 1 : 7 Lívanec - Kortan 2, Pecháček, Novák, Pěnička, Lacina,Vaniš, 

Obory - Oboříště l : 3 Rys - Kožíšek 2, Černohoský 

Petrovice B - Dubenec 4 : 0 Sedlák 2, Pavel Borota, Šťastný, 

Nečín B - Vysoký Chlumec 6 : 3 D. Budinský 2, Koza, J. Mácha. P. Vacek, Kozohorský – Přibyl 2, Zvěřina,

Voznice - Hříměždice B  2 : 1  Frait, Velebil - Burda,

Kosova Hora - Daleké dušníky B  1 : 1  Bareš - Bumba