fotbal ročník 1998/1999

15. Září 1998

OKRESNÍ PŘEBOR

Hříměždicím čtyři góly k bodovému zisku nestačily

Již počtvrté vyběhli v uplynulém víkendu k mistrovským bojům fotbalisté V okresním pře­boru. Suverénně zatím procházejí podzimní částí mužstva Nové Vsi a Tochovic, která ani ten­tokrát nezaváhala a mají na svém kontě plný počet bodů. Novovesští si poradili zlepšenou hrou v druhém poločase s rezervou Sedlčan a Tochovice si odvezly tři body z horké půdy v Březnici. Nejvíce branek viděli tentokrát diváci v utkání Hříměždic s Drahlínem, a to deset. Domácí sice skórovali čtyřikrát, ani to jim však nestačilo, neboť Drahlínští mířili do černého šestkrát. Z tříbodového zisku na hřišti soupeře se těšili i fotbalisté Borotic, kteří porazili těsně Prostřední Lhotu. Ve zbývajících zápasech už se dařilo pouze do­mácím týmům. Bohutín si nečekaně snadno poradil s Pečicemi, Petrovice si připsaly vítězství 4 : 2 s Dolnímí Hbity, stejně jako béčko příbramského Horymíru proti Dublovicím.

PAVEL ČÍŽEK (vpravo) byl v utkání okresního přeboru Březnice - Tochovice (1 : 2) ústřední postavou hostujícího týmu, když tentokrát pocítil jeho fotbalové umění domácí Marek Žid.

Bobutín - Pečice 4 : 0 (2 : 0)

V silném dešti se dokázali po dlouhé době konečně prosadit domácí střelci. Hostující tým si sice také vytvořil několik šancí, ale tak jako Bohutínští úspěšný nebyl, na čemž měl velkou zá­sluhu i dobře chytající domácí gólman Štambauer.

Branky: Šefrna, Mak, Šedívý, Janošťák. Rozbodčí: Marek. Diváků: 50.

Březnice - Tochovice 1 : 2 (1 : 0)

Utkání bylo od úvodní minuty vyrovnané, když vedení se ujali domácí, které dokázali udržet až do přestávky. V druhé části byli hosté zejména pohyblivějším mužstvem a ze dvou brejků dokonce otočili i vývoj utkání ve svůj prospěch.

Branky: Bodnár - Soused, Žid. ŽK: J. Kočovský, Fait - Roch. Rozhodčí: Lantora. Diváků: 100.

Petrovice - Dolní Hbity 4 : 2 (3 : 1)

Domácí fotbalisté si od začátku vytvořili tlak a brzy se ujali i vedení. Hosté však vzápětí odpověděli vyrovnávacím gólem a několik minut byli i lepším týmem. V závěru první části si však domácí dvěma brankami udělali náskok, který už v druhé polovině bez problému udrželi.

Branky: Cihlář, Kortánek, Štemberk, Šmejkal - Procházka 2. Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 60.

Horymír B - Dublovice 4 : 2 (3 : 0)

Fotbalisté Horymíru měli od první minuty hru pevně pod kontrolou a po celý první poločas diktovali tempo hry. Již v přestávce měli dostatečný náskok, který pozměně stran Dublovičtí pouze skorigovali na přijatelnější výsledek.

Branky: Juračka, Lédl, Schmidt, Hotový - Zelenka 2. Rozhodčí: Mezera. Diváků: 50.

Hříměždice - Drahlín 4 : 6 (2 : 1)

Utkání mělo vyrovnaný charakter a mužstva se soustředila především na útočné pojetí hry, než - li obranné. Domácí odcházeli do kabin za přijatelného výsledku, v druhé části se ale rozpoutala na hřišti branková smršť, ze které nakonec vyšli spokojeněji hosté.

Branky: M. Ptáček 3, Legát. ŽK: Junek, Červinka, Burda, Růžek - Legát, Černohorský, Rozhodčí: Plesl. Diváků: 60.

Pr. Lhota - Borotice 1 : 2 (0 : 1)

Hoste působili od začátku fotbalovějším dojmem a do poločasu se ujali jednobrankového vedení. Domácí po přestávce začali jako vyměnění a hned v úvodu vyrovnali stav. To ale bylo z jejich strany vše. Borotičtí rychlými protiútoky dokázali opět strhnout vedení na svou stranu v době, kdy domácí dohrávali o devíti hráčích.

Branky: R. Čanda - Píša 2. ŽK: Čanda, Berka, Švadlena, P.Boubín, Čeleda ­Stibor, Hnida. ČK: Švadlena, P. Potměšil (oba Pr. Lhota). Rozhodčí:  Kuchař. Diváků: 50.

Nová Ves - Sedlčany B 2 : 0 (0 : 0)

Na začátku utkání měli více ze hry hosté, ale branku dát nedokázali. Domácí postupně hru vyrovnali, ale ani jim se střelecky do přestávky nezadařilo. Ve druhé části se hrál stejně vyrovnaný souboj a prvního gólu se i dočkali Novovesští dvacet minut před koncem z pokutového kopu. Hosté poté vrhli všechny síly do útoku, ale domácí jim zhuštěnou obranou skórovat nedovolili. Naopak domácí stačili ještě využít ojedinělého protiútoku a pojistit vedení

Branky: B. Matějka, Podzemský. ŽK: Podzemský, Žaloudek - Děd, Matoušek, Moudrý. Rozhodčí: Schořovský. Diváků: 70.

III. Třída skupina A

Višňová i Láz jen těsně

Třetí dějství druhé nejvyšší soutěže okresu skupina A opět vyšlo především favoritům, i když to tentokrát zas tak jednoduché neměli. Bez bodové ztráty je i nadále Višňová, která zdolala na domácí půdě těsně Narysov, stejně jako Láz, jehož svěřenci získali tři body po vítězství nad Klučenicemi. V dobrých výkonech pokračuje i nováček z Podlesí, který tentokrát pokořil v domácím prostředí dosud bez bodové Zduchovice. Zadařilo se opět i Kamýku, na jehož síly nestačila v derby také zatím bez zisku bodu Krásná Hora. První podzimní bod si na své konto připsala Jablonná, když uhrála bod v Rožmitále s místní rezervou. Ve Hvožd'anech se radovali domácí, kteří porazili Luhy.

Krásná Hora - Kamýk n. Vlt. 2 : 3 Petr Čanda, Aleš Krůta Pavel Krotil, Sýkora, Klabík,

Hvožd'any - Luhy 2 : 1 Pavlíček, Michal Hudeček - Kout,

Láz - Klučenice 2 : 1 Vošmik, T. Bezouška - V. Janů,

Podlesí - Zduhcovice. Špindler,

Višňová - Narysov 3 : 2 Kašák, Hájek, Zd.Vrátný - Rampa, Mlčoch,

Rožmitál B - Jablonná 2 : 2 Blažek, Melichar - Trnka, Vála.

III. Třída skupina B

Daleké Dušníky bez vrásky

Už jen jediné mužstvo se může ve III. třídě skupině B po­chlubit plným bodovým ziskem, a to Daleké Dušníky, které si tentokrát přivezly skalp Malé Hraštice. Bodů se konečně dočkal ex účastník minulé sezóny v okresním přeboru Rosovice, jemuž se poprvé zadařilo a sbíral body ve Velké Lečici. Dramatické a bojovné utkání bez branek bylo k vidění v Nečíni, kde domácí fotbalisté hostili Starou Huť. Remízou skončil, i souboj rezerv Dublovic a Dobříše, diváci však na rozdíl od Nečíně viděli osm gólů. Bod se podařilo vybojovat i Jesenici na půdě Kňovic. Jediným spokojeným týmem v domácím prostředí mohly být Mokrovraty, jenž dokázali poprvé naplno bodovat proti rezervě Nového Knína.

Dublovice B - Dobříš B 4 : 4 Čihák 2, Švec, Bém - Stehlík 2, Řechka, Hemr,

Mokrovraty - Nový Knín B 4 : 2 Lichtenberg 2, Prokop, Hoppe - Stránsky, Blanuta,

Kňovice - Jesenice 2 : 2 P. Vondrášek, Zd. Vondrášek Schneller, Jirásek,

Nečín - Stará Huť 0 : 0,

Malá Hraštice - Daleké Dušníky 0 : 1 Sklenář,

Velká Lečice - Rosovice  l : 2 Tměj - M. Sobotka, Pravda.

IV. Třída skupina A

V Podlesí inzultován rozhodčí

LIBOR TOUŽIMSKÝ (u míče) patřil v zápase IV. třídy Věšín - Trhové Dušníky  (2 : 3) k nejlepším hráčům hostů a dokázal to potvrdit i jedním gólem, který napomohl jeho týmu k vítězství.

V nejnižší soutěži okresu skupině A potvrdily i ve třetím kole dobrou formu Obecnice a béčko Višňové. Obecnice importovali tři body z Bohutína a Višňová B zdolala doma béčko Lázu. Nejdramatičtější utkání se hrálo zřejmě v Podlesí, kde nováček soutěže Podlesí B hostil rezervu Tochovic. Za stavu 1 : 1 zůstalo utkání nedohráno, neboť jeden z  funkcionářů hostí inzultoval rozhodčího.

Sílu v domácím prostředí potvrdil opět Čenkov, když deklasoval béčko Dolních Hbit devíti brankami. Rychlé a pohledné utkání bylo k vidění ve Vešíně, odkud si nakonec po vyrovnaném boji odvezly tři body Daleké Dušníky. Souboj béčka Hvožďan s Pičínem skončil dělbou bodů.

Bohutín B - Obecnice 2 : 3 Rebljan, Slepička - Večeřa 2, Hejnic,

Čenkov - Dolní Hbity B 9 : 1 Kačena 2, Vůjtěch 2, Martan 2, M. Píchal, Špráchal, Škrábal ­ Grebeň,

Věšín - Trhové Dušníky 2 : 3  Vlasák, Skotnica Prokeš, Toužimský, Stočes,

Podlesí B ­ Tochovice B 1 : 1 nedohráno,

Višňová B - Láz B 4 : 3 Soukup, Ploc, M. Severa, Hejda - Svajčík, Nusl, J. Šimánek,

Hvožd'any B - Pičín 1 : 1  Havlena - hosté nehlášeno.

IV. třída skupina B

Série Nečíně B nepřerušena

Ve IV. třídě skupině B vám můžeme prozradit pouze čtveřici výsledků, neboť ve Vysokém Chlumci a Obořišti nám nebyli funkcionáři schopni výsledek sdělit. Suverénně kráčí soutěží zatím rezerva Nečíně, která si tentokrát poradila s Dubencem na jeho hřišti a je jediným týmem bez ztráty bodu. Druhou pozici hájí fotbalisté Počepic, kteří zdolali béčko Dalekých Dušník. Devět branek padlo v utkání Voznice s Kosovou Horou, když z výhry se nakonec radovali domácí. Dobrý výkon předvedly Obory v utkání s rezervou Nové Vsi a zaslouženě si přivezly bod.

Počepice - Daleké Dušníky B 2 : 1 Pecháček, Plachý - hosté nehlášeno,

Voznice - Kosova Hora 5 : 4 Pešek 3, Rašplička, Bílek – hosté nehlášeni,