fotbal ročník 1998/1999

22. Září 1998

OKRESNÍ PŘEBOR

Petrovice vítězné tažení Tochovic nezastavily

Popáté na podzim vyběhli k mistrovským bojům aktéři v okresním fotbalovém pře­boru. Jediným celkem, který se stále může chlubit bez bodovou úhonou jsou Tochovice, které tentokrát zdolaly mužstvo Petrovic. S tří bodovým odstupem je Nová Ves, jejíž svěřenci si přivezli první podzimní porážku z Borotic. Naopak se zadařilo Březnici, která, nadělila v Trhových Dušnikách nováčkovi z Pečic půltucet branek. Stejným brankovým poměrem zvítězil i Drahlín nad dosud poslední bez bodovou Prostřední Lhotou. Po úspěšném minulém víkendu se i tentokrát vytáhli fotbalisté Bohutína, když dokázali odvézt tři body ze Sedlčan. V domácím prostředí se zadařilo Dolním Hbitům, z jejichž půdy odjel s dvoubrankovým přídělem příbramský Horymír B. Stejným výsledkem skončilo i utkání v Dublovicích, kde domácí přehráli celek Hříměždic.

ANI PAVEL VALTA se nedokázal v utkání okresního, přeboru Pečice - Březnice (O : 6) v dresu Pečic střelecky prosadit a jeho mužstvo utrpělo nečekaný debakl. Za Březnici zaznamenal jeden z úspěchů i Miroslav Bodnár (vlevo).

Sedlčany B - Bohutín  1 : 2  (1 : 0)

V utkání dvou rozdílných poločasů šli do vedení domácí fotbalisté, které však ve druhé části udržet nedokázali a Bohutínští rychlou kombinační hrou vývoj otočili ve svůj prospěch.

Branky: Čejda - Bauer, Skuhrovec. Rozhodčí: Fiřt. Diváků: 50.

Borotice - Nová Ves 3 : 0 (1 : 0)

První poločas byl ve znamení mírné převahy hostů, která však byla pouze platonická Těsně před poločasovou přestávkou si Novovesští vstřelili vlastní gól, a když domácí v úvodu druhé části vedení zvýšili, bylo o bodovém zisku rozhodnuto.

Branky: Píša, Mestek, vlastní, ŽK: M. Žák, Bauer, R. Hnida - Šupáček, Žaloudek. Rozhodčí: Havel.

Diváků: 50. Drahlín - Prostr. Lhota 6 : 0 (2 : 0)

Úvodní desetiminutovka byla vyrovnanou partií a hosté naznačili, že se chtějí odpoutat ze dna tabulky. Domácí však poté vsítili dva rychlé góly a dostali se do patřičné pohody. Druhý poločas už byl exhibicí domácích, kteří přidali čtyři góly a postarali se o další debakl hostů.

Branky: Legát 2, Kocanda 2, Ptáček, Špindler. ŽK: Brynda - Potměšil. Rozhodčí: Žebrakovský. Diváků: 70.

Dublovice - Hříměždice 2 : 0 (2 : 0)

V nepříliš pohledném utkání rozhodli domácí o svém vítězství v prvním poločase, kdy vstřelili dvě branky. Po změně stran převaha Dublovic pokračovala, na výsledku se ale už nic nezměnilo.

Branky: Pudil, Dolenský. Rozhodčí: Piskáček. Diváků: 80.

Dolní Hbity - Horymír B 2 : 0 (0 : 0)

Průběh celého zápasu byl ve znamení mírné převahy domácích fotbalistů. Hostující mužstvo hrozilo pouze z rychlých brejků. Po bezbrankové první části se ve druhé podařilo Dolním Hbitům vstřelit dva pěkné góly,které rozhodly o osudu utkání. Přestože se domácímu mužstvu herně nedařilo, zaslouženě si při psali tři body.

Branky: M. Bláha, Doubrava. ŽK: Neužil ­ Mikšík, Schmidt. Rozhodčí: Fiala. Diváků: 50.

Tochovice - Petrovice 2 : 1 (0 : 1)

Ve vyrovnaném a bojovném utkání byli v prvním poločase lepší hosté, kteří se také zaslouženě ujali vedení. Po přestávce domácí převzali iniciativu na své kopačky a přesnější koncovkou se postarali o zvrat v utkání.

Branky: Žid, Soused - Stejskal. ŽK: Žid ­Peták. Rozhodčí: Havránek. Diváků: 100.

Pečice - Březnice 0 : 6 (0 : 2)

Jednoznačná záležitost hostí, kteří se proti oslabenému mužstvu domácích,kde kromě tří hráčů chyběli brankář Toužimský,dokázali na hřišti v Trhových Dušnikách prosadit střelecky především ve druhém poločase.

Branky: Sýbek 2, Zd. Kočovský, Žid, Motejzík, Bodnár. ŽK: Kučera - Šimánek. Rozhodčí: Majer. Diváků: 30.

III. Třída skupina A

Ve Vzduchovicích rozhodl vlastní gól

POSTRACHEM pro obranu hostů byl v utkání III. třídy Jablonná - Krásná Hora (2 : 3) Pavel Trnka (vpravo). Střelecky se ale neprosadil, když tentokrát ho o míč připravil Rostislav Mikulášek.

Ani ve čtvrtém dějství neokusilo ve Zduchovicích hořkost bodové ztráty mužstvo Višňové a je na čele tabulky. 0 jejím vítězství však tentokrát rozhodl sám soupeř, když si dal ve 2. minutě utkaní vlastní gól. V kvalitních výkonech pokračuje i Kamýk, který zdolal těsným rozdílem Hvožďany. Z úspěchu se mohli těšit i hráči v Luhách, odkud si odvezl první porážku v soutěži Láz. První podzimní vítězství si na své konto připsal Narysov, když zdolal na domácím hřišti rezervu Rožmitálu. V nepřesvědčivých výkonech pokračuje celek Jablonné, který dovolil tentokrát importovat všechny body Krásné Hoře. Utkání Klučenic s nováčkem z Podlesí skončilo, dělbou bodů duo

Jablonná - Krásná Hora 2 : 3 David, Caizl - Kolář, Kabíček, Piskáček,

Narysov - Rožmitál B,3 : 1 D. Tkáč 2, Rampa. Molnár,

Zduchovice - Višňová 0 : 1 vlastni,

Klučenice - Podlesí 2 : 2  T. Pochman, Jirsa - Čadek, Holinger,

Luhy - Láz 3 : 1  Kout, R. Mařík, P.Mazour - Jiří Šimánek,

Kamýk n. Vlt. - Hvožd'any 2 : 1 Marek, Švagr 2 - Michal Hudeček.

III. třída skupina B

Penaltový galakoncert v Dobříši

Stejně jako má skupina A suveréna, ve Višňové, ve skupině B jednoznačně kralují Daleké Dušníky. Ty si tentokrát připsaly další tři body, když v domácím prostředí deklasovaly Velkou Lečici. Dramatický průběh mělo utkání v Dobříši, kde se představilo mužstvo Mokrovrat, rozhodčí totiž během devadesáti minut ukázal pětkrát na značku pokutového kopu a jednou musel sáhnout pro červenou kartu. Úspěch z Minulého kola nezopakovali fotbalisté Rosovic, když nestačili na dublovickou rezervu. Neporazitelností se mohou chlubit i nadále v Jesenici a Staré Huti. To už se nedá říct o béčku Nového Knína, který si proti Kňovicím připsal již druhou prohru.

Rosovice - Dublovice B 1 : 3 (v Dublovicích) domácí nehlášeno - Čihák 2, Švejda,

Daleké Dušníky – Velká Lečice 7 : 0 Krugner 3, Král 2, Švagr 2,

Stará Huť - Malá Hraštice 4 : 1 Mácha 3, Pechan - Vávra,

Jesenice - Nečín 1 : 0 Martin Zrůbek,

Nový Knín B - Kňovice 1 : 2 Stracený - Zd. Vondrášek, P. Sosnovec,

Dobříš B - Mokrovraty 2 : 1 M. Puchmajer, Stehlík - Lichtenberg.

IV. třída skupina A

Dolnohbitský Dědina zářil - Čenkov to s návratem myslí vážně

S návratem do III. třídy to zřejmě myslí vážně Čenkov, který si přivezl tři body z Obecnice. Jelikož rezerva Višňové podlehla béčku Tochovic, posunul se Čenkov do čela tabulky. Zajímavé utkání v režii dvou střelců bylo k vidění v Pičíně, který hostil Bohutín B. Z vítězství se nakonec těšili domácí, když jejich kanonýr rozvlnil síť jedenkrát více. Spokojenost zavládla i v Lázu, kde se domácí béčko dočkalo proti Hvožd'anům B prvního bodového zisku. Dobrý výkon podal i nováček z Podlesí a vybojoval bod v Trhových Dušnikách. V Dolních Hbitech bylo utkání proti Věšínu jednoznačnou záležitostí domácích, když zejména Dědina byl při střelecké chuti.

Pičín - Bohutín B 3 : 2 Červenka 3 - Slepička 2,

Láz B - Hvožd'any B 2 : 1 Svajčík, Nusl - Mich, Hudeček,

Tochovice B - Višňová B 6 : 4  V. Hokr 2, Chochola 2, M. Soused, Kolář - Hejda 3, Lundák,

Trhové Dušníky - Podlesí B 2 : 2 domácí nehlášeni - Šípek 2,

Dolní Hbity B - Věšín 7 : 2 Dědina 4, Doubrava 2, Grebeň - M. Trefný 2,

Obecnice - Čenkov 0 : 3  Zarybnický 2, Kubát.

IV. Třída skupina B

Dubenec se utrhl ze dna - Pecháček a Lacina z Pečic při chuti

Vedoucí postavení v tabulce plně potvrdili fotbalisté Počepic v Oborách, kde zvítězili rozdílem třídy. Největší zásluhu na výhře měla dvojice Pecháček - Lacina, která se postarala o všechny góly. Nouze o branky nebyla ani v Dalekých Dušnikách, kde domácí rezerva deklasovala Voznici. Prvního vítězství v soutěži a odpoutání se ode dna tabulky se dočkal Dubenec na hřišti v Hříměždicích. Radost z úspěchu, měla rozhodně i Kosova Hora porazila Vysoký Chlumec, stejně jako béčko Petrovic z jehož půdy odjela bez bodu Nová Ves B. V utkání Nečíně B s Obořištěm byly k vidění tři góly na každé straně

Obory - Počepice 1 : 7 Martin Kubát, Pecháček 4, Lacina 3,

Petrovice B - Nová Ves B 3 : 0 Sedlák 2, P. Maniš,

Nečín B ­ Obořiště 3 : 3 Budinský 2, Fifka - Dudr 2, Novotný,

Hříměždice - Dubenec 0 : 2 Novotný, Aulický,

Kosova Hora - Vysoký Chlumec 2 : 0 Josef Stašák, Hulan,

Daleké Dušníky B - Voznice 8 : 0 V. Majsner 3, A. Švagr 2, J. Máša 2, Kramata.