fotbal ročník 1998/1999

29. Září 1998

OKRESNÍ PŘEBOR

Petrovice se s nováčkem z Pečic nemazlily - Tochovice dovolily remízou s Horymírem Příbram B pronásledovatelům snížit náskok

UTKÁNÍ OKRESNÍHO PŘEBORU Hříměždice - Dolní Hbity skončilo zaslouženou remízou, když, se oba týmy soustředily především na defenzivu. Domácí Roman Růžek (vlevo) se tentokrát snaží zabránit v útoku Pavlu Dědinovi.

Již pošesté na podzim vyběhli k mistrovským bojům účastníci okresního fotbalového přeboru, když, tentokrát se dařilo především hostům. První ztrátu zaznamenaly vedoucí Tochovice, které remizovaly na půdě příbramského Horymíru. Snížení náskoku využila Nová Ves, která naplno bodovala v Drahlíně, stejně jako Březnice, jejíž svěřenci si přivezli vítězství z Bohutína. Kanonáda. byla k vidění v Petrovicích, kde domácí fotbalisté rozstříleli nováčka z Pečic. Naopak vyrovnaný zápas se odehrál v Hříměždicích, odkud si bod odvezly Dolní Hbity. Tříbodový zisk se opět podařil Boroticím, tentokrát na hřišti v Sedlčanech. Na první body i nadále čeká Prostřední Lhota, která tentokrát dovolila v domácím prostředí tříbodový zisk Dublovicím.

Bohutín - Březnice 2 : 4 (1 : 3)

Utkání začalo skvěle pro domácí fotbalisty, když hned v první minutě otevřel skóre Novák. Do přestávky však Březničtí otočili vývoj utkání ve svůj prospěch a po změně stran si již vítězství ujít nenechali. Domácí se cítili po zápase poškozeni neoprávněně odpískanou penaltou a dle jejich názoru rozhodčí utkání výsledek a vítězství hostů ovlivnil.

Branky: Novák, Mak - Zd. Kočovský 2, Žid, Drahorád. ŽK. 5 : 3. Rozhodčí: Schořovský.Diváků:80.

Petrovice - Pečice 9 : 0 (2 : 0)

V prvním poločase dokázal nováček z Pečic držet s domácími fotbalisty krok, přesto dvakrát inkasoval. Po přestávce však Petrovičtí rozpoutali doslova kanonádu a hosté si odvezli debakl, když domácím chyběl ke kýžené desítce jeden gól

Branky: Šmejkal 3, Pánek 3, Peller, Stejskal, Petr Šťastný. Rozhodčí: Lantora. Divaků: 60.

Horymír B - Tochovice 1 : 1 (0 : 0)

V utkání se šancemi na obou stranách začaly padat góly až po změně stran, když se vedení zaslouženě ujali lépe hrající hosté. Po obdržené rance však domácí zabrali a výsledkem byla vyrovnávací branka, která stanovila i konečný výsledek.

Branky: Solnička - Formánek. ŽK: Mikšík - Petrovic. Rozhodčí: Benedik. Diváků:70.

Hříměždice - Dolní Hbity 1 : 1 (0 : 0)

Ve vyrovnaném utkání měli jako první blíže ke gólu hosté, ale nařízený pokutový kop proměnit nedokázali. V druhé části se domácí dostali do vedení, hosté však patnáct minut před koncem kontrolovali, a tak utkání skončilo zaslouženou dělbou bodů:

Branky: Růžek - Vác. Rozšafný. ŽK:  3  :  5.  Rozhodčí: Veselý. Diváků: 50.

Pro Lhota - Dublovice 1 : 3 (0 : 0)

Domácí začali aktivně a se zkušeným mužstvem Dublovic dokázali hrát v první petačtyřicetiminutovce vyrovnanou partii. Po změně stran se chopili aktivity hosté, ale z ojedinělého brejku inkasovali. Do­mácí se však z vedení dlouho neradovali, neboť hostující fot balisté svou převahu koruno­vali třemi góly, a tak si budou muset v Prostřední Lhotě na první bodový zisk ještě počkat.

Branky: Pařízek - Zelenka, ČK: Balon (Dublovice). Rozhodčí: Mezek. Diváků: 40.

Drahlín - Nová Ves 1 : 4 (0 : 3)

0 osudu utkání bylo rozhodnuto již ve 20. minutě, neboť hostující fotbalisté vedli už tříbrankovým rozdílem. Drahlínští sice byli v dalších minutách vyrovnaným soupeřem, ale byli to opět hosté, kteří v druhé části zvýšili z rychlého brejku na 0 : 4. Čestný úspěch domácích přišel až v samotném závěru utkání.

Branky: Legát - Maryška 3, Žaloudek. ŽK: Maryška, Peták, Žampach, Smolař (všichni N. Ves). Rozhodčí: Marek. Diváků: 70.

SedlčanyB - Borotice 0 : 1 (0 : 0)

Ve vyrovnaném utkání se z tříbodového zisku nakonec radovali hráči Borotic, když o jejich vítězství rozhodl v druhém poločase jediným gólem Mestek.

Branka: Mestek. ŽK: 1 : 4. Rozhodčí:  Fiřt. Diváků: 200.

III. Třída skupina A

Jablonná zralá na ručník

Až páté dějství připravilo beztrátovou Višňovou o první bod, když pouze remizovala s Klučenicemi. Dotáhnout se tak dokázal Kamýk, který si odvezl vítězství z Lázu. Prvního bodu se dočkaly konečně Zduchovice na hřišti v Rožmitále. Střelecké hody se konaly v Jablonné, kde domácí inkasovali od Narysova jedenáctkrát a vypadali doslova na ručník.

Kr. Hora - Hvožd'any 2 : 2 Holan, Čanda - Pavlíček 2,

Láz­ - Kamýk 2 : 5 Šurik, Vošmik - A. Krotil 2, P. Krotil, Houska, Sýkora,

Podlesí - Luhy 1 : 3 Čadek - P. Mazour 2, T. Mazour,

Višňová - Klučenice 0 : 0,

Rožmitál B - Zduchovice 0 : 0,

Jablonná - Narysov 3 : 11 Caizl 2, Kříž. - D. Tkáč 3, Mlčoch 3, Rampa 3, Jan Tkáč 2.

III. Třída skupina B

Suveréní Daleké Dušníky nepřekvapily ani Rosovice

V nepřesvědčivých výkonech pokračují i nadále Rosovice, které tentokrát podlehly hladce vedoucím Dalekým Dušníkům. Neporazitelnost si i nadále udržely Stará Huť a Dobříš, jejich ztráta je však šestibodová. Na poslední příčce zůstává Nový Knín B, jehož svěřenci si tentokrát odvezli půltuctový příděl z Nečíně.

Dublovice B - Mokrovraty 0 : 2 střelci nehlášeni,

Kňovice - Dobříš B. 0 : 2 Stehlík, Kadlec,

Nečín - N. Knín B 6 : 0 Vacek 3, M. Budínský, Novák, J. Mácha,

M. Hraštice - Jesenice 4 : 2 Pinc 2, Potužák, Vávra - Zrůbek 2,

V. Lečice – Stará Hut' 2 : 2 Jelínek, Michl -Mácha, Adamček,

Rosovice - D. Dušníky (hráno v D. Dušníkách) 1 : 5  Piecha - Zd. Švagr, Krugner, Dušek, Král, Sobotka.

IV. Třída skupina A

MARTIN KUBÁT z Obor (vlevo) měl v utkání IV. třídy Obory - Petrovice (1 : 3) několik slibných příležitostí. Prosadit se však, stejně jako tentokrát proti Jaroslavu St'astnému nedokázal.

V úspěšném tažení pokračuje i vedoucí Čenkov, který tentokát naplno bodoval v Bohutíně. I Višňová B a Obecnice však mají stejný bodový zisk, neboť si, také vítězství ujít nenechaly. V kvalitních výkonech pokračuje nováček - Podlesí B, který zdolal rezervu Dolních Hbit. Vzestup ze spodních pater tabulky zaznamenaly Hvožďany B vítězstvím nad béčkem Tochovic.

Bohutín B - Čenkov 0 : 2  Zárybnický 2,

Věšín - Obecnice 1 : 2 M. Trefný - Toman 2,

Podlesí B - Dolní Hbity B 2 : 1 střelci nehlášeni,

Višňová B - Trh. Dušníky 2 : 1 Soukup, Šebesta - Pinc,

Hvožd'any B - Tochovice B, 2 : 0 Havlena, Holý,

Pičín - Láz B 2 : 1  Rampa, Jaromír Mochán - Hejduk.

IV. Třída skupina B

Střelecký koncert jak se patří předvedly fotbalisté Počepic, kteří doma rozstříleli Voznici. Zahanbit se však nenechalo ani dosud druhé béčko Nečíně, které si odvezlo ptří bodový zisk z Nové Vsi. Vybojovat první mistrovské body se ani v pátém kole nepodařilo v Obořišti rezervě Hříměždic a je i nadále na poslední příčce.

Počepice - Voznice 10 : 0 Lacina 5, Pecháček 3, Kortan 2,

Vys. Chlumec - Dal. Dušníky B 0 : 1

Dubenec - Kos. Hora 2 : 2 Sláma, Krejčí - Mulač 2,

Obořiště - Hříměždice B 6 : 2 Kožíšek 2, Dudr 2, Novotný, Kubát - Černý 2,

Nová Ves B - Nečín B 1 : 5 Knut - Novák 2, Budínský, Koza, Fiala,

Obory - Petrovice B 1 : 3 Fencl - Spilka 2, Sedlák.