fotbal ročník 1998/1999
wz

                              6. Října 1998

 

              OKRESNÍ PŘEBOR 

Prostřední Lhota dostala posvícenskou výslužku

 Sedmé dějství okresního fotbalového přeboru přineslo nejen několik. překvapení, ale i výsledek, který se jen tak nenarodí. 0 ten se postarali Fotbalisté Dolních Hbit, kteří si náležitě zpe­střili posvícenské oslavy, když, beznadějně poslední Prostřední Lhotě nasázeli tucet branek. Za překvapení se dá rozhodně považovat výhra Petrovic v Březnici, která si tak polepšila na páté místo. Jistě nečekaný výsle­dek se narodil i v Trhových Dušnikách, kde nováček z Pečic zdolal zkušenou rezervu Horymíru. Zadařilo se i druhému nováčkovi Sedlčanům který si odvezl tříbodový zisk z Drahlína. Dopopředí tabulky se opět hrnou. fotbalisté Borotic, z jejich půdy odjel tentokrát poražen celek Bohutína. Zajímavé utkání bylo k vidění přehráli Novou Ves i když museli o vítězství rozhodnout až v samotném závěru. Na čele tabulky zůstávají Tochovice, které si doma poradily s Hříměždicemi. 

 BŘEZNICKÝ SUCHOPÁR (vlevo) si v utkání okresního přeboru Březnice - Petrovice (1 : 2) sice vytvořil několik šancí,zužitkovat je však nedokázal. Tentokrát ho zastavil hostující Šmejkal, který byl rozhodně spokojenější i po utkání.

 

Borotice - Bohutín 3 : 2 (3 : 1)

 Domácí dali v úvodu zápasu dva rychlé góly, přesto se hosté nevzdali a dokázali hru vyrovnat. Nejdříve se jim nepodařilo proměnit pokutový kop, v zápětí však snížili Novákem. Domácí v závěru si Borotičtí vytvořili výraznou uzemní převahu, byli však hosté kteří opět snížili na rozdíl jedné branky. Na vyrovnávací gól už jim čas ale nezbyl .

Branky: M. Žák, Kaiser, Stibor - Novák, Šedivý, Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 40

 Drahlín - Sedlčany B 1 : 2 (0 : 0) 

Souboj dvou vyrovnaných týmů skončil šťastněji pro hosty. Ti se po úvodním poločase, kdy se toho příliš na hřišti neudálo, ujali ve druhé části dvoubrankového vedení, čímž si zajistili tři body. Domácí si v závěru vytvořili převahu, ale výsledkem už byl pouze snižující gól. 

Branky: Přibyl - Moudrý, Suner, ŽK: Moudrý, Suner, Krůta (všichni Sedlčany B). Rozhodčí: Piskáček. Diváků: 40.

 Dolní Hbity - Pr.Lhota 12 : 0 (5 : 0)

Jednoznačná záležitost domácích, když hosté s narůstajícím, počtem gólů doslova rezignovali a odvezli si pravou posvícenskou výslužku. 

Branky: Procházka 4, Prendký 2, Doubrava 2, Rozšafný 2, P. Dědina, Soukup ŽK: Přívora, Procházka ( oba D. Hbity) ČK: Krotil ( Pr. Lhota) Rozhodčí: Mezera. Diváků: 60

 Dublovice - Nová Ves 4 : 2 (2 : 0) 

V první části byli Dublovičtí lepším týmem a svou převahu také vyjádřili dvěma góly. Po přestávce přidali hosté na aktivitě, vyrovnali na 2 : 2, ale v posledních minutách jim domácí dalšími dvěma brankami přeci jen bodovat nedovolili. 

Branky: Jiří Zelenka. 2, Vl. Zelenka, Svoboda - Maryška, Petrák. ŽK: Janda (Dublovice). Rozhodčí: Švidkov. Diváků: 80.

 Tochovice - Hříměždice 3 : 0 (0:0) 

Tochovičtí vstoupili do ut­kání velmi špatně a po několika hrubých chybách v obraně mohli i prohrávat. Hosté však nabídnuté šance neproměnili. 0 osudu utkání nakonec rozhodly krásné střely Šimůnka a sólo Větrovského. Další slibné příležitosti už zůstaly nevyužity. 

Branky: Šimůnek 2, Větrovský. Rozhodčí: Veltruský. Diváků: 80.

 Pečice - Horymír Pb. 2 : 1 (1 : 0) 

Nováček z Pečic šel do vedení již ve druhé minutě zásluhou Suchana a tomuto stavu také přizpůsobil obrannou taktiku, kterou Horymír přes některé šance nedokázal překonat. Nástup do druhé části měli šťastnější hosté, kteří už tři minuty po přestávce vyrovnali. Na obou stranách byly i další šance, trefit se ale dokázal už jen domácí Suchan, který tak stanovil konečný výsledek. 

Branky: Suchan 2 - Solnička. ŽK: Fröhlich. Rozhodčí: Kuchař. Diváků: 30. 

Březnice - Petrovice  1 . 2  (1 : 1)

Utkání v prvním poločase oboustranně vyrovnané, což komentuje i výsledek. Po změně stran pokračovalo utkání ve stejném duchu a remíza by byla asi spravedlivější. Hostující Šťastný však potrestal hrubou chybu domácí obrany a zajistil svému týmu tří bodový zisk. 

Branky: Zd. Kočovský - Šťastný 2. ŽK 2 : 1. Rozhodčí: Žebrakovský: Diváků: 50. 

III. Třída skupina A

Kamýk vystřídal Višňovou

 Šesté kolo zaznamenalo změnu na čele tabulky, když na vedoucí pozici se vítězstvím nad Podlesím vyhoupli fotbalisté Kamýku. Vystřídali tak mužstvo Višňové, které uhrálo v Luhách pouze remízu. Né dobře začíná vypadat situace v Jablonné. Mužstvo tentokrát přijelo k utkání do Zduchovic pouze s osmi hráči, a když do 26 minuty inkasovalo šest branek, raději odstoupilo. Dobrý výkon z minulého kola potvrdily Klučenice, které na domácí půdě bez větších problémů zdolaly béčko Rožmitálu. Rozhodně spokojenost mohla být i ve Hvožd'anech, odkud si odvezl porážku Láz. V Narysově přivítali Krásnou Horu a utkání skončilo zaslouženou dělbou bodů.  Dobrý výkon z minulého kola potvrdily Klučenice, které na domácí půdě bez větších problémů zdolaly béčko Rožmitálu. Rozhodně spokojenost mohla být i ve Hvožd'anech, odkud si odvezl porážku Láz. V Narysově přivítali Krásnou Horu a utkání skončilo zaslouženou dělbou bodů.

ÚVODNÍ GÓL zápasu III. třídy Luhy - Višňová  (1 : 1) zaznamenal domácí Petr Mazour. Důvod k rozhořčení měl i hostující brankář Ján Klimek.

 Narysov - Krásná Hora 2 : 2 Mlčoch, D. Tkáč - P. Hrubý, vlastní 

Zduchovice - 6 : 0  nedohráno - M. Špindler 2, Holeček 2, P.Čámský, Hampejs, 

Klučenice - Rožmitál B 3 : 0 Milan Přibyl, Jirsa, Pešata, 

Luhy - Višňová 1 : 1 P. Mazour - Vrátný,

Kamýk n. Vlt. - Podlesí 1 : 0 Houška, 

Hvožd'any - Láz 3 : 2 Netušil, M. Hudeček, Zeman - Burian, Palivec.

III. Třída skupina B

Rosovice spadly na dno

 Rezerva Nového Knína si připsala první vítězství v soutěži, čímž se nejen odpoutala z posledního místa, ale usadila na něj Rosovice, které podlehly Staré Huti a po sestupu z okresního přeboru opět koukají v tabulce na své soupeře z té nejhorší pozice. Nejvzdáleněji jsou od Rosovic Daleké Dušníky, které porazily béčko Dublovic a bez ztráty bodu i nadále suverénně vedou. Plný bodový zisk se očekával i od dobře hrající rezervy Dobříše v utkání s Nečíní nakonec však byla spravedlivá remíza. Nekvalitní výkony potvrdily znovu fotbalisté Velké Lečice na hřišti v Jesenici. Naopak spokojený mohly být Kňovice, neboť zvítězily v Mokrovratech

 Daleké Dušníky - Dublovice B 2 : 1 Král 2, Zd. Švagr - Bém 2, 

Stará Huť - Rosovice 2 : 1 Vacek 2 - Telenský 

Jesenice - Velká Lečice 3 : 1 Kabíček, M. Svoboda, R. Hulínský - Jelínek, 

Nový Knín B - Malá Hraštice 6 : 1 Kočí 2, K. Rada 2, Vlasák 2 - Mir. Fafejta, 

Dobříš B - Nečín 2 : 2 Houska, Šť. Kuchař, ­Kaiser, D. Budínský, 

Mokrovraty - Kňovice 1 : 2  Lichtenberg - hosté nehlášeni.

IV. Třída skupina A

DALEKONOSNÁ STŘELA Romana Krýsla (vlevo) z Trhových Dušník se sice neujala, přesto se domácí fotbalisté mohli v utkání IV. třídy proti Hvožďanům B těšit z vítězství 3 : 1

 Rozhodně největší pozornost. byla upřena do Lázu, kde se v tradičním sousedském derby utkalo domácí béčko s béčkem Bohutína. Hosté podali daleko lepší výkon a zejména zásluhou hattriku Květoně zaslouženě zvítězili. Vedoucí pozici si udržel Čenkov, který doma zdolal Věšín. Se stejným počtem bodů si udržuje kontakt Obecnice, pro kterou nebyla těžkým soustem. rezerva Podlesí. Výhody domácího prostředí využily i Dolní Hbity B v utkání s Višňovou B, stejně jako Trhové Dušníky proti béčku Hvožďan. Z Tochovic si odvezl tři body. Pičín a poskočil na třetí místo.

 Láz B - Bohutín B 0 : 4 Květoň 3, Rebljan, 

Tochovice B - Pičín 0 : 2 Lad. Mochán, Pinc, 

Trh. Dušníky - Hvožd'any B 3 : 1 Prokeš 4, Toužimský - Ševčík, 

Dolní Hbity B - Višňová B 1 : 0 Doubrava, 

Obecnice - Podlesí B  5 : 1  Vohradský 3, Jurik, Krotil - Šípek, 

Čenkov - Věšín 2 : 0 Vůjtěch, Martan.

 

IV. Třída skupina B 

 Skok ze třetího místa na první se, podařil rezervě Petrovic v utkání kola, když na domácí půdě zdolala dosud vedoucí Počepice. Nečekaný výsledek ze zrodil v Nečíni, kde domácí béčko podlehlo Oborám. Zadařilo se naopak opět Obořišti, které vybojovalo tři. body v Dublovicích v utkání s Kosovou Horou. Z vítězství na hřišti soupeře se radovala i Nová Ves B. Utkání Dalekých Dušnik B s Dubencem skončilo remízou, stejně jako souboj Voznice s Vysokým Chlumcem. Petrovice B - Počepice 2 : 0 Spilka,Šmejkal, 

Nečín B ­ Obory 1 : 4 Koza, Kratochvíl, Toman, 

Hříměždice B - Nová Ves B 0 : 2 Kolouch, Rakosník, 

Kosova Hora - Obořiště 3 : 5 střelci nehlášeni 

Daleké Dušníky B - Dubenec 1 : 1 Meisner - nehlášeno, 

Voznice - Vysoký Chlumec 2 : 2 Rašplička 2 - Hron, Zvěřina.