fotbal ročník 1998/1999
wz

                              13. Října 1998

 

              OKRESNÍ PŘEBOR 

Šestibodový víkend fotbalistů Petrovic

 Okresní fotbalový přebor měl v uplynulém víkendu, na programu již své osmé pokračování. Vedoucí postavení opět potvrdily Tochovice, které si bez větších problémů přivezly tři body z půdy polední Prostřední Lhoty. Na paty jim však šlapou Petrovice které nejdříve zvítězily v Bohutíně a poté si poradily i v předehrávce 10. kola s Hříměždicemi. Výhody domácího prostředí naplno využily fotbalisté Nové Vsi i Borotic a udržely s vedoucím tandemem kontakt. Po vítězství nad Horymírem B se znovu zadařilo Pečicím, když tentokrát naplno bodovaly v Hříměždicích. Zajímavá utkání se zaslouženou remízou viděli diváci na Horymíru Příbram a v Sedlčanech

NEJVÍCE PRÁCE měli v utkání Nová Ves - Dolní Hbity  (2 : 1) obránci hostí s Radkem Žaloudkem (na zemi).Tentokrát ho sice Miroslav Štefan (vpravo) s Miroslavem Přívorou odzbrojili, přesto se domácí útočník v utkání dvakrát prosadil.

 Bohotín - Petrovice 1 : 3 (1 : 2) 

Bohutínští si vytvořili v začátku utkání mírnou převahu, ale několik vyložených šancí ne­dokázali proměnit. Naopak hosté z dvou rychlých brejků skórovali. Domácí mužstvo vrátil zpět do hry v závěru poločasu Šedivý, který proměnil pokuto­vý kop. Po změně stran však hosté přidali třetí gól a zaslouženě si odvezli tři body. 

Branky: Šedivý - J. Sedlák, Petr Doubek, Pavel Doubek. Rozhodčí: Petráň. Diváků: 50.

 Horymír Pb.B - Březnice 2:2 (1:0)

Funkcionáři Horymíru Příbram nepokládá za nutné nahlásit podrobnosti o průběhu utkání. 

Branky: Dolejší, Mašek - Žid,  Zd. Kočovský. ŽK: Frohlich, Dolejší - Sybek, Žid. Rozhodčí: Glogar. Diváků: 30. 

Hříměždice - Pečice 2 : 3 (2 : 1)

 Utkání bylo zejména v první části plně v režii domácích, kteří si však vytvořili pouze jednobrankový náskok. Po přestávce se utkání zejména ze strany hostí přitvrdilo, ale rozhodčí některé likvidační zákroky nechával bez povšimnutí. Pečickým se nakonec podařilo vývoj otočit ve svůj prospěch a zvítězit 

Branky: Michal Černý, Vachata - Klouda, R. Zelenka, Enderle. ŽK: Junek - Palus, Bartoš, Hetflajš, J. Valta. Rozhodčí: Mezek. Diváků: 60.

 Pro. Lhota - Tochovice 0 : 3 (0 : 1) 

Fotbalisté Prostřední Lhoty pokračovali opět v nevýrazných výkonech a není divu, že i ten­tokát odevzdali tři body. Útočníci totiž, nebyli schopni udržet míč na kopačkách, a tak obrana pod tlakem začala kupit chyby a hosté pohodlně skórovali. 

Branky: Formánek 2, Bláža. ŽK: R. Potměšil - Teska, Petrovic. Rozhodčí: Veselý. Diváků: 200.

Nová Ves - Dolní Hbity  2 : 1  (0 : 1)

 Novovesští začali velmi aktivně, ale byli to hosté, kteří se ujali vedení, pěknou hlavičkou Procházky. V druhé části domácí přidali, nejdříve spálili dvě vyložené šance, aby nakonec o jejich vítězství rozhodl dvěma trefami Žaloudek pět minut před koncem utkání. 

Branky: Žaloudek 2 - Procházka. ŽK: Žloudek - Procházka, Rozšafný, Prendský, ČK: J. Mařík ( Dol.Hbity). Rozhodčí: Benedik - Švidkov, Mezek. Diváků: 80.

Sedlčany B - Dublovice  0 : 0

Funkcionáři Tatranu Sedlčany nepokládají za nutné nahlásit podrobnosti o průběhu utkání

Rozhodčí: Lantora, Diváků: 150

Borotice - Drahlín  2 : 0  (1 : 0)

V celém průběhu utkání měli domácí fotbalisté převahu, kterou také dokázali v každém poločase vyjádřit jedním gólem.

Branky: Píša, Stibor Rozhodčí: Fiala, diváků: 50.

 Předehrávka 10. kola Hříměždice - Petrovice 1 : 4 (1 : 3) 

Hosté předvedli velmi kvalitní výkon a domácí celek přehráli po všech stránkách. 

Branky: Červinka - Šmejkal, Kortánek, Petr Doubek, Špírek. Rozhodčí: Benedik, Diváků: 40

 

III. Třída skupina A

Ve šlágru kola se radovala Višňová

 Šlágrem sedmého kola druhé nejvyšší soutěže okresní skupiny A bylo bezpochyby utkání vedoucího Kamýku na půdě Višňové. Domácí fotbalisté podali výborný výkon a po zásluze si připsali nejen, tři body, ale vyhoupli se i na první příčku. Dobré výsledky s předešlých kol potvrdily znovu Luhy, když v utkání bohatém na góly zdolaly rezervu Rožmitálu. Zadařílo se i nováčkovi z Podlesí, který si nečekaně snadno poradil se zkušenými Hvožďany. Spokojenost určitě, zavládla i v mužstvu Zduchovic po bez brakové remíze v Narysově. Poslední zůstávají i nadále. Jablonná, z jejíž půdy si tentokrát odvezly všechny body Klučenice 

Krásná Hora - Láz 2 : 2 Holan, Mikulášek - Jarýček, Burian, 

Podlesí - Hvožd'any 3 : 0 Černohorský, Kolařík, Kabíček, 

Višňová – Kamýk n. Vlt. 2 : 0 Kašák, Černý, 

Rožmitál B -Luhy 4 : 6  Eisenreich 2, Melichar, Trčka - Kohout 2, Krůta 2, T. Mazour 2, 

Jablonná - Klučenice 0 : 4,Mladý 2, Jirsa, Kryl, 

Narysov - Zduchovice 0 : 0 

Dohrávka 2. kola: Rožmitál B - Krásná Hora 1 : 1 Mora­ - hosté nehlášeno.

 

III. Třída skupina B

Daleké Dušníky posedmé bez úhony

 Sebevědomě kráčí od vítěz­ství k vítězství mužstvo, Dalekých Dušník, které tentokrát zdolalo po velkém boji Starou Huť.  S velkým odstupem je na druhé příčce Jesenice, z jejíž půdy si odvezly porážku Rosovice.Hrdinou utkání se stal v domácím dresu autor všech branek Marek Svoboda. Do horních pater tabulky se tlačí rezerva Dobříše, která si přivezla tentokrát cenné tři body z Malé Hraštice. Nejvíce branek bylo k vidění v Nečíni, kde domácí vyprovodili se sedmičkou Mokrovraty. Z nelichotivého předposledního místa se utrhlo vítězstvím nad béčkem Nového Knína mužstvo Velké Lečice. Naopak propad zaznamenala rezerva Dublovic, která doma podlehla Kňovicím. 

Dublovice B - Kňovice 0 : 3 R. Sosnovec, Dvořák, Pšenička, 

Nečín - Mokrovraty 7 : 0 M. Budínský 2, M. Mácha 2; J. Mácha, A. Kaiser, A. Kočí, 

Malá Hraštice - Dobříš B 2 : 3 Pinc, R. Fafejta - Řechka 2, Stehlík, 

Velká Lečice - Nový Knín B 2 : 1 Jelínek, Smetana - Mařík, 

Rosovice - Jesenice (hráno v Jesenici) 1 : 3 Pavel Sobotka - Marek Svoboda 3, 

Daleké Dušníky - Stará Huť 3 : 2 Zd. Švagr, Grubner, V. Sklenář - M. Kulich, Hlaváček.

 

IV. Třída skupina A

Čenkov se s nováčkem nemazlil

 Další vítězství přibylo na kontě vedoucího Čenkova, když si tentokrát s chutí zastřílel na půdě nováčka z Podlesí. Stejně při chuti byla i rezerva Tochovic v Lázu a mohla se tak podruhé na půdě soupeře radovat z vítězství. Na půdě soupeře mohly být s výsledkem spokojeny i Dolní Hbity B. Ve zbývajících, zápasech už domácí svým soupeřům bodovat nedovolili. Béčke Višňové přehrálo Obecnici, rezerva Bohutína si poradila těsně s Věšínem a stejným výsledkem skončil i souboj mezi Pičínem a Trhovými Dušníkami.

ČENKOVSKÝ MARTIN PÍCHAL patřil v utkání III. třídy Podlesí B - Čenkov  (1 : 6) k nejlepším hráčům hostí a velkou měrou se podílel na vysokém vítězství. Zabránit v průniku se mu tentokrát snaží domácí Matěj Pánek (na zemi)

Bohutín B - Věšín 2 : 1 Slepička 2, Kašpar, 

Podlesí B - Čenkov 1 : 6 Zd. Tučný - hosté nehlášeno 

Višňová B – Obecnice 2 . 0  Hejda, Michal Severa 

Hvožďany – Dolní Hbity B 2 : 3 Fous 2 - hosté nehlášeno, 

Pičín - Trhové Dušníky 2 : 1 Odl, Zvolenský - Prokeš, 

Láz B - Tochovice B 1 : 6 Hejduk - Gubiš 4, Větrovský, Hokr

IV. Třída skupina B

Klopýtnutí Petrovic B využilo Obořiště

  Další bodovou ztrátu zaznamenala dosud vedoucí rezerva Petrovic, když na domácí půdě uhrála s Nečíní B pouze bezbrankovou remízu. Nedařilo se však ani Počepicím, které doma proti Vysokému Chlumci také jenom remizovaly. Klopýtnutí tak využili fotbalisté Obořiště, kteří nejtěsnějším rozdílem porazili béčko Dalekých Dušnik, čímž se na vedoucí Petrovice B bodově dotáhli. Ostřelecký koncert se tentokrát postaral překvapivě Dubenec, když doma devíti brankami rozstřílel Voznici. O branky však nebyla nouze ani v Nové Vsi, kde do­mácí rezerva deklasovala Kosovu Horu a v Oborách odkud si odvezlo půltuctový příděl dosud bezbodové béčko Hříměždic.

Počepice - Vysoký Chlumec 3 : 3 Plachý 2, Kortán - Pešta, Přibyl, Křesina, 

 

Dubenec - Voznice 9 : 1 Němec 3, Novotný 2, Ksandr 2, Sláma, Krejčí - Rašplička, 

Obořiště - Daleké Dušníky B 1 : 0 Dlouhý, 

Nová Ves B - Kosova Hora 7 : 1 Kolouch 2, Lívanec, Batovec, Knuth, L. Petrák, Vitásek - Mulač

Obory - Hříměždice B  6 : 0  Rýgl 2, Fencl, Mráz, Toman, Zd. Vacek

Petrovice B - Nečín B  0 : 0