fotbal ročník 1998/1999

20. Října 1998

OKRESNÍ PŘEBOR

Tochovice zvýšily náskok na rozdíl šesti bodů - v Dolních Hbitech zvítězil nečekaně nováček ze Sedlčan, ale utkání bude mít ještě dohru u disciplinární komise

Deváté dějství okresního fotbalového přeboru připravilo nejedno zajímavé utkání. To nejpřitažlivější se hrálo v Tochovicích, kde domácí mužstvo hrající první příčku, přivítalo jednoho ze svých největších rivalů Novou Ves. O osudu utkání se nakonec rozhodlo už v prvním poločase, kdy přestože hosté vedli, domácí kontrolovali třemi brankami a zaslouženě zvítězili. Za nečekané překvapení se dá považovat remíza v horních patrech tabulky se pohybujících Petrovic s rezervou Horymíru.

Nečekaný výsledek se zrodil i v Dolních Hbitech, kde ve velmi nervózním utkání zvítězila rezerva Sedlčan. Utkání však bude mít ještě dohru u disciplinární komise, neboť tři minuty před koncem bylo pro inzultaci asistenta, rozhodčího předčasně ukončené.

Bodového zisku se konečně dočkali fotbalisté Drahlína, když v domácím prostředí rozstříleli Bohutín. Jednoznačnou záležitostí pro domácí se stalo i utkání Březnice s Hříměždicemi. V dobrých výkonech pokračuje i nováček z Pečic, který tentokrát zdolal beznadějně poslední Prostřední Lhotu. V Dublovicích se taktéž radovali domácí, kteří porazili nejtěsnějším rozdílem Borotice.

NEJZAMĚSTNANĚJŠÍM HRÁČEM byl v zápase okresního přeboru Tochovice - Nová Ves (3 : 1) hostující brankář Martin Petrák, když tentokrát musel likvidovat ve spolupráci s Pavlem Soukupem ( vpravo) šanci Josefa Žida.

Drahlín - Bohutín  6 : 2  (2 : 2)

Úvod utkání patřil domácím, kteří již ve 20 minutě vedli 2 : 0. Bohutínští ale zbraně nesložili a do závěru poločasu dokázali skóre srovnat. V druhé částí už bylo na hřišti vidět pouze domácí mužstvo, které třemi brankami do 60. minuty rozhodlo o osudu utkání

Branky: Ptáček 3, Dušek, Frst, Klobouček - Oktábec, Novák, ŽK: 1 : 2, Rozhodčí: Plesl. diváků: 80

Dublovice - Borotice 1:0 (1 : 0)

V průměrném utkání rozhodli o svém vítězství domácí již v 5. minutě, kdy se z trestného kopu trefil přesně Janda,

Branka: Janda. Rozhodčí: Havránek. Diváků: 80

Holni Hbity - Sedlčany. B 1 : 2 (0 : 2) nedohrano

Nováček ze Sedlčan se ujal vedení již na začátku utkání a do konce poločasu dokázal i svůj náskok ještě zvýšit. Stínem první části bylo zranění domácího Bláhy zlomenina nohy Po přestávce si domácí vytvořili tlak, ale stačili jen snížit. Závěr utkání byl ve znamení zbytečné nervozity, která vyvrcholila v 86. minutě, kdy byl zápas pro inzultaci asistenta rozhodčího hostujícím hráčem ukončen.

Branky: Prendky - Januška, Suchan. ŽK:P. Dědina, Prendky (oba D. Hbity). ČK: Rozšafný - Šebánek, Moudry. Rozhodčí: Majer. Diváků: 70.

Tochovice - Nová Ves 3 : 1(3 : 1)

Domácí vstoupili do utkání s nasazením a vytvořili si i několik brankových příležitostí. Největší z nich skončila na tyči a v zápětí dorážka na břevně hostující svatyně. Přesto se ujali v Tochovicích vedení již tradičně hosté. V závěru poločasu ale tlak, domácích zesílil a přinesl i tříbrankové vyjádření. Po změně stran si již Tochovice vítězství ujít nenechaly. Na kvalitním utkání se podílel velmi dobrým výkonem i rozhodčí Schořovský.

Branky: Zb. Soused, Žid, Formánek - Maryška. ŽK: Žampach, Maryška, Baloun (všichni N. Ves). Rozhodčí: Schořovský. - Diváků: 100.

Pečice - Pr. Lhota  3 : 1  (1 : 1)

Prostřední Lhota vtrhla do utkání s elánem a vůbec nepřipomínala mužstvo z po­sledního místa tabulky. Ve 4. minutě se dokonce ujala i vedení. Poté se ale Pečičtí hráči oklepali, ale vyrovnat dokázali až v závěru poločasu. Po přestávce přidali domácí druhý gól hostující hráči zbytečně znervózněli a inkasovali i potřetí.

Branky: Klouda 2,Šuchan - Chuman, ŽK: Patrik Boubín (Pr. Lhota) Rozhodčí: Veltruský, Diváků: 30.

Březnice - Hříměždice 6 : 0 (1 : 0)

Domácí začali bez respektu, ale drtivou převahu dokázali v první části vyjádřit pouze jedním gólem. V druhé pětačtyřicetiminutovce už jim však střelecké štěstí přálo a výsledkem byl pro hosty z Hříměždic nakonec půl tuctový příděl.

Branky: Zd. Kočovský 2, Martin Žid 2,Sýbek, Mišinec, ŽK: 2 : 1. ČK: 1 : 1. Rozhodčí: Kytler, Diváků: 60

Petrovice - Horymír B  2 : 2  (1 : 0)

V prvním i druhém poločase  byli výrazně lepším týmem domácí, ale vítězství si nakonec nepřipsali. Hosté totiž dokázali maximálně vytěžit z chyb v domácí obraně, dvakrát skórovat a odvézt si cenný 1 bod.

Branky: Petr Doubek 2 - Dolejší 2. ŽK: M. Peták - Ureš. Rozhodčí: Fiala. Diváků: 60.

III. Třída skupina A

Láz přenechal body nováčkovi

Osmé pokračování druhé nejvyšší skupiny okresu,bylo především v režii favoritů. Dosud vedoucí Višňová si odvezla tři body z Hvožďan když o jejím vítězství rozhodl jedinou brankou Bernát. Naopak jasnou záležitostí se stalo utkání v Kamýku, kde si domácí tým s chutí zastřílel proti rezervě Rožmitálu. Tří bodový zisk si bez problémů připsaly i Luhy, kterým velké starosti nenadělala poslední Jablonná.Stejným poměrem skončil i zápas ve Zduchovicích, kde domácí, zejména zásluhou hattricku Svobody, porazili Krásnou Horu. Na dobré výsledky navázaly znovu Klučenice, když tentokrát nejtěsnějším rozdílem přehrály Narysov. Naopak zklamání zavládlo v Lázu, odkud si body dvezl nováček z Podlesí.

Daleké Dušníky poprvé ztrácely

První bodovou ztrátu v soutěži zaznamenaly dosud suveréní Daleké Dušníky, když pouze remizovaly na půdě Jesenice. Snížení náskoku na rozdíl šesti bodů se tak podařilo rezervě Dobříše která doma přehrála Vekou Lečici. V sérii porážek pokračují i nadále poslední Rosovice, když tentokrát nestačily na béčko Nového Knína. Naopak cenný bod se podařilo vybojovat Dublovicím B na půdě Staré Huti. Nečekaně snadnou úlohu měla Nečín, když importovala tři body z Kňovic po čtyř brankovém vítězství. V Mokrovratech  se domácí fotbalisté rozešli s Malou Hrašticí smírně.

Stará Huť - Dublovice B  2 : 2 střelci nehlášeni

Jesenice - Daleké Dušníky  2 : 2 M. Zrůbek, M. svoboda - T. Král 2,

Nový Knín B - Rosovice  3 : 1  Koza, Mařík, Mestek - P. Sobotka,

Dobříš B - Velká Lečice  2 : 0  Stehlík, Šť. Kuchař.

Mokrovraty - Malá Hraštice  1 : 1  Hrubý - Mar. Fafejta,

Kňovice - Nečín  0 : 4 A. Kaiser 2, D. Budínský 2,

IV. třída skupina A

Nejnižší okresní soutěž skupina A má svého favorita, jak ukazuje, v Čenkovu, který na jaře sestoupil z III. třídy. Již několik zápasů potvrzuje, že to s návratem myslí vážně a ani proti béčku Višňové nezaváhal. V patách mu však i nadále kráčí Pičín který jako jediný dokázal na půdě soupeře tentokrát bodovat. Body si připisovala i třetí v pořadí Obecnice, která přehrála rezervu Hvožd'an. 0 branky nebyla nouze ani v Trhových Dušnikách kde domácí rozstříleli Láz B, stejně jako si Tochovice B snadno poradily s béčkem Bohutína. Nedobytnou se stala tvrz Věšína pro nováčka z Podlesí, kde skóroval pouze jednou naopak pětkrát inkasoval.

STŘELECKÝ POKUS Martina Prokeše v utkání IV. třídy Trhové Dušníky - Láz B (6 : 0) sice tentokrát v hostující brance neskončil, přesto se mohl domácí útočník radovat ze zaslouženého vítězství.

Tochovice B - Bohutín B 4 : 1 V. Hokr, M. Soused, Větrovský, Mácha - Slepička,

Trhové Dušníky – Láz B 6 : 0 Toužimský 3, Stočes 2, Havlant,

Dolní Hbity B - Pičín 2 : 3 Grebeň, P. Dědina - Červenka 2, Lojín,

Obecnice - ­Hvožd'any B 5 : 1 Toman 3, Krotil, Rozsypal- Pechar,

Čenkov - Višňová B 3 : 1 Vojtěch. 2, Křivák - hosté nehlášeno,

Věšín - Podlesí B 5 : 1 M.Trefný, J. Zemek, P. Zemek, Hruš - M. Stránský.

IV. třída skupina B

Své postavení znovu plně potvrdila vedoucí trojice, když tenkrát naplno bodovala na soupeřově hřištích. Rezerva Petrovic si snadno poradila s Hříměždicemi B, taktéž i Obořiště Voznici a Počepice s Novým Knínem. Další dvě utkání Kosova Hora - Obory a Daleké Dušníky B - Nová Ves B, skončil a zaslouženou dělbou bodů. Jediným týmem, který dokázal naplno využít domácího prostředí byl Vysoký Chlumec, který nejtěsnějším rozdílem zdolal Dubenec.

Nečín B - Počepice 3 : 6 V. Vacek 2, D. Budínský - Pecháček , Pšenička, Kortan, Novák, Lacina,

Hříměždice B - Petrovice B. 0 : 5 Spilka, Šťastný, Talaváňa, Sedlák, vlastní,

Kosova Hora - Obory 1 : 1 J. Stašák - Blaschke,

Daleké Dušníky B. - Nová Ves B 1 : St. Holobrada - Palačinka,

Voznice - Obořiště l : 6 Kopal - Hrbek 2, Kožíšek 2, Novotný, Černý,

Vysoký Chlumec - Dubenec 1 : 0  Vl. Matucha.