fotbal ročník 1999/2000

25. Října 1999

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram

V utkání Bohutín - Dolní Hbity byl k vidění kohoutí souboj

Borotice doma uhrály s Petrovicemi překvapivě jen remízu, a tak náskok Višňové po vítězství v Drahlíně vzrostl na rozdíl tří bodů.

V šesti sobotních zápasech desátého kola okresního fotbalového přeboru nedokázali na domácí půdě bodovat pouze fotbalisté Drahlína, kteří podlehli vedoucí Višňové. Ta tak zvýšila náskok na čele na rozdíl tří bodů, neboť druhé Borotice uhrály na domácí půdě jen remízu s Petrovicemi. Smírně skončil i souboj mezi Bohutínem a Dolními Hbity, kde musel rozhodčí sáhnout i dvakrát pro červenou kartu za "kohoutí" výstup domácího hráče s hostujícím gólmanem. Pátý podzimní bod vybojovaly Hříměždice proti Březnici, když utkání bylo zároveň hráno i jako pohárové, a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího přišly na řadu penalty, ve kterých byly šťastnější hosté. Hříměždice i přes získaný bod zůstávají stále na poslední příčce tabulky. Domácí tvrz tentokrát svědčila Tochovicím, které porazily nejtěsnějším poměrem rezervu příbramského Horymíru, stejně jako Prostřední Lhotě, z jejíž půdy odjely poraženy Daleké Dušníky. Desáté kolo uzavřelo včera utkání mezi Sedlčany B a Dublovicemi.

Borotice - Petrovice 2 : 2 (1 : 2)

Hosté překvapili domácí celek útočnou hrou a zaslouženě se ujali vedení. Borotičtí sice před přestávkou dokázali vyrovnat, ale vzápětí znovu inkasovali a tak šli do šaten přeci jen spokojeněji hosté. Po změně stran domácí přidali, ale jejich převaha už přinesla pouze vyrovnání.

Branky: Sedláček, Michal Žák - Doubek, Peller. Rozhodčí: Mezek. Diváků: 50.

Tochovice - Horymír B 1 : 0 (1 : 0)

Ve vyrovnaném zápase rozhodla o vítězství domácích dalekonosná střela Ladislava Šimůnka. Zajímavostí určitě bylo, že na každé straně zůstal neproměněný pokutový kop.

Branka: L. Šimůnek. Rozhodčí: Zarybnický. Diváků: 70.

Pro. Lhota - D. Dušníky 1 : 0 (0 : 0)

V neurovnaném utkání plném osobních soubojů byli domácí po celé utkání lepším mužstvem a nakonec i po trefě Šípa v 65. minutě zaslouženě zvítězili.

Branka: Šíp. ŽK: J. Moravec, O. Moravec - V. Šťástka. Rozhodčí: Piskáček. Diváků: 50.

Hříměždice - Březnice 1 : 1 (na penalty 4 : 5)

Pro domácí nezačalo utká­ní dobře. Již v první minutě totiž chytil brankář malou domu a po nepřímém kopu se trefil hostující Kočovský. Hříměždické ale gól nepoložil, přidali na aktivitě a ve 30. minutě se dočkali i vyrovnávací branky krásným volejem Lundáka. Po změně stran si vytvořili uzemní převahu hosté, dokonce měli i výhodu pokutového kopu, ale domácí v čele s výborně chytajícím brankářem jim skórovat už nedovolili. Vzhledem k tomu, že utkání bylo hráno zároveň i jako pohárové, přišly na řadu penalty, ve kterých byla úspěšnější Březnice a vybojovala si tak postup do dalšího kola.

Branky: Lundák - Kočovský.

Drahlín - Višňová 0 : 2 (0 : 1)

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ve kterém byli hosté a něco fotbalovější a pět minut před koncem poločasu se ujali i vedení. Ve druhé části sice domácí zabrali, nastřelili i tyč, ale vyrovnat nedokázali. Naopak dvacet minut před koncem inkasovali podruhé a bylo rozhodnuto.

Branky: Z. Vrátný, Kašák. ČK: Z. Vrátný (Višňová). Rozhodčí: Veselý. Diváků: 50.

Stanislav Juračka (vpravo) se po krátké přestávce způsobené zraněním opět oblékl do dresu Bohutína a v sobotním utkání proti Dolním Hbitům (2 : 2) takto zaměstnával hostující obránce.

Bohutín - Dolní Hbity 2 : 2 (2 : 1)

Domácí nezahájili utkání nejlépe a po chybě gólmana inkasovali. Vzápětí se jim však podařilo vyrovnat a po ruce jednoho z hostujících hráčů ve vápně dokonce jít do vedení. V samém závěru první části měli i hosté výhodu pokutového kopu, ale brankář Melichar tentokrát Bohutínské podržel. Po změně stran se hostům podařilo vyrovnat a poté už byla na hřišti k vidění jen bojovnost a nervozita, která vyvrcholila v závěru utkání "kohoutím" soubojem domácího Šedivého s dolnohbitským gólmanem Maříkem, za což oba hříšníci vyfasovali červenou kartu.

Branky: Šedivý, Janošťák, Soukup, Procházka. ČK: Šedivý - Mařík. Rozhodčí: Jedlička. Diváků: 60.