fotbal ročník 1999/2000

9. Listopadu 1999

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram

Višňová odčinila porážku z minulého kola - Tochovice v sousedském derby s Březnicí utrpěly doma nečekaný debakl.

Předposlední podzimní dějství čekalo v sobotu na dvanáct týmů v okresním fotbalovém přeboru. Po porážce doma se Sedlčany v minulém kole se rehabilitovala Višňová, když zásluhou Vrátného importovala tři body z Bohutína. Větší bodový odskok však nedovolily Borotice, které zvítězily v Hříměždicích. Překvapení se zrodilo v Tochovicích, kde domácí utrpěli debakl s Březnicí Zajímavé utkání se očekávalo v Drahlíně, kde nevýrazné výkony podávající domácí přivítali Horymír B, kterému se také nedaří. Utkání, které oko diváka určitě nepotěšilo, nakonec skončilo dělbou bodů.

Hříměždice - Borotice 0 : 2 (0 : 0)

Domácí si vytvořili v úvodu převahu, nedokázali však proměnit nejen několik dobrých příležitostí, ale ani pokutový kop. V druhém poločase se přitvrdilo, což přineslo v 65. minutě penaltu pro hosty, kterou se ujali vedení. Hříměždičtí se sice poté snažili o vyrovnání, ale nakonec inkasovali podruhé.

Branky: Stibor, J. Mestek. Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 60.

Tochovice - Březnice 0 : 5 (0 : 3)

Utkání začalo opatrně, v době, kdy domácí začali získávat převahu, hosté potrestali nedůslednou obranu a šli do vedení. Po vstřelené brance hosté začali hrát s chutí, přidali do poločasu další dva góly a rozhodli o osudu utkání. Po změně stran už domácí nedokázali ani korigovat a naopak ještě dvakrát inkasovali.

Branky: Motejzík 2, Fait, Sybek, Zd. Kočovský. Rozhočí: Kyttler. Diváků: 120.

Pro. Lhota - Petrovice 2 : 0 (1 : 0)

Domácí se ujali po 15. minutách vedení, hosté poté sice hráli ofenzivně, nedali však penaltu a spálili i několik slibných příležitostí. Ve druhém poločase domácí přidali a v závěru utkání pojistili vítězství.

Branky: Čanda, K. Vlk. Rozhodčí: Bičiště. Diváků: 50

Bohutín - Višňová 0 : 1 (0 : 1)

Ve vyrovnaném zápase domácí neproměnili několik gólových šancí, naopak hostům stačila k vítězství jediná.

Branka: Vrátný. ŽK: Petřík, Řezníček, Bambas - Bobek, Vondruška. Rozhodčí: Glogar. Diváků: 100.

D. Hbity - Dublovice 2 : 2 (0 : l)

V prvním poločase se hrál nezáživný fotbal. Hosté se ujali ve 13. minutě vedení, poté si vypracovali další šance, ale ty už proměnit nedokázali. Po změně stran domácí zahájili náporem a brzy otočili skóre ve svůj prospěch. Hosté však dokázali vzápětí vyrovnat, a když pět minut před koncem neuznal rozhodčí domácím regulérní gó1, skončilo utkání remízou.

Branky: Falc, Rozšafný - Procházka, Švec. ŽK: Hotový, Štětka, Dědina - Čejda, Švec, Zelenka. Rozhodčí: Kvasnička. Diváků: 60.

Drahlín - Horymír B 1 : 1 (0 : 0)

V utkání slabé úrovně měli hosté více fotbalového štěstí, které jim přineslo zisk v podobě jednoho bodu.

Branky: Šrámek - Dolejší. Rozhodčí: Mezera. Diváků: 50.

Atakování Višňové ze strany rezervy Sedlčan pokračuje

Dvanácté podzimní dějství okresního fotbalového přeboru ukončilo v neděli utkáni mezi rezervou Sedlčan a Dalekými Dušníky. Zatím co domácí fotbalisté nažhaveni překvapivým vítězstvím v minulém kole ve Višňové, byli před utkáním jednoznačným favoritem, nováčkovi z Dalekých Dušník se dávaly šance jen teoretické. Prognózy se nakonec vyplnily, Tatran nastřílel svému výrazně slabšímu soupeři šest branek a znovu potvrdil, že z jeho hřiště se body odvážejí jen velmi těžko. Vítězstvím se Sedlčanští dostali před Borotice s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Višňovou. Naopak Daleké Dušníky jsou s pouhými šesti body předposlední.

Sedlčanský gólman Vondra řeší jednu z mála situací před svojí brankou v utkání Sedlčany B - Daleké Dušníky (6 : 0).

Sedlčany B - D. Dušníky 6 : 0 (3 : 0)

Sedlčanští opět potvrdili, že jsou v domácím prostředí jedním z nejsilnějších celků na okrese a před velmi slušnou návštěvou uštědřili soupeři z Dalekých Dušník půltuctový příděl.

Branky: Liška 5, Januška,. Moudrý, Poustka. Rozhodčí: Halaš. Diváků: 150.

III. Třída skupina A

Poslední podzimní vystoupení bylo pro Kamýk černou můrou

První listopadový víkend byl posledním, kdy se fotbalisté ve III. třídě vydali v podzimní části bojo­vat o mistrovské body. Jednoznačné vítězství a oslavy podzimního primátu, to byl jediný cíl Kamýku nad Vltavou, který během podzimu ještě neprohrál a v závěrečném vystoupení proti předposledním. Luhům se z jeho strany očekávalo spíše vylepšování skóre. Utkání se však stalo pro domácí černou můrou. Hosté z Luhu totiž předvedli vynikající výkon a zá­sluhou dvou gólů Kouta si zaslouženě odvezli tři body. Kamýk sice zůstal na první pozici, porážka na závěr podzimu však určitě vhod nepřišla. Bodově se dotáhnout mohl Láz, ten však uhrál doma s Krásnou Horou jen remízu, a tak ztrácí na druhé příčce dva body. Domácího prostředí ke třem bodům využily v posledním podzimním utkání celky Čenkova, Narysova a Pečic. První radostí z vítězství se dočkaly i poslední Klučenice, které pokořily Rožmitál. B.

Láz - Krásná Hora 1 : 1 Vachata - A. Krůta,

Kamýk n. Vlt. - Luhy 1 : 2 Tatoušek ­ Kout 2,

Pečice - Zduchovice 4 : 3 Lukášek 2, Klouda, Suchan - Svoboda 2, Mochán,

Čenkov - Podlesí 2 : 0 Severa, Vůjtěch, Mlčoch 3 - Zeman, Tichý,

Klučenice - Rožmitál B 2 : 0 J. Přibyl, M. Přibyl.

III. Třída skupina B

V utkání III. třídy Stará Huť - Rasovice proniká přes domácího Vladimíra Laužeckého (vpravo) Jan Horák, úspěšně zakančit však nedokáže. Přestože se Rosovičtí ujali v zápase vedení, a odjeli nakonec s porážkou 1:3.

Netrpělivě se očekávalo, kdo v této skupině vlastně se stane podzimním mistrem, neboť aspiranti byli hned tři. Nejblíže k první příčce měly Mokrovraty, ty však uhrály pouze remízu v Petrovicích, a tak putovaly až na třetí místo. Do čela se vyhoupla Malá Hraštice, která zvítězila v Kňovicích. Se stejným bodovým ziskem přezimuje po snadné výhře v Novém Kníně na druhém místě rezerva Dobříše. Poslední příčka tabulky patří Rosovicím, které během podzimu získaly pouhé tři body.

Věšín a Kosova Hora neporazitelný tandem

Tochovický František Mourek (č. 5) právě střílí hlavou v utkání IV. třídy Tochovice B - Podlesí B (6:1) čtvrtý gól do hostující sítě.

K zimnímu spánku se po uplynulém víkendu mohou uložiti fotbalisté v nejnižší soutěži. Rozhodně spokojeně budou přezimovat fotbalisté Věšína, kteří ani jednou neprohráli, v posledním utkání zvítězili snadno v Trhových Dušníkách a na čele tabulky mají pro jarní část slibný čtyřbodový náskok. Ani druhé Tochovice nenechaly nic náhodě a proti rezervě Podlesí se doma rozloučily s podzimem střeleckou kanonádou. Černý Petr zůstal po zimní přestávku v rukávu hráčům Jablonné, které se svým postavením nedokázaly zahýbat ani ve Hvožďanech.

Tochovice B - Podlesí B 6 : 1 V. Trčka, Mácha, Mourek, Hadač, Kolář - Lovaš,

Trhové Dušníky - Věšín 2 : 6 Stočes 2 - Tichý 3, Kalina, Fous, Smolík,

Hvožďany B - Jablonná 3 : 1 Michal Hudeček 2, Liška - Pazderník,

Bohutín B - Višňová B 3 : 1 R. Petřík 2, Rebljan - hosté nehlášeno

Dolní Hbity B - Pičín 4 : 2 Soukup 2, Bartoš, P. Dědina - Kaucký, Blažek.

IV. Třída skupina B

Deset vítězství z deseti utkání. Taková je vizitka fotbalistů Kosovy Hory, kteří na závěr podzimní části uštědřili Nové Vsi B na její půdě sedmičku a zaokrouhlili své konto vstřelených branek na úctyhodných padesát. Stejným počtem zaznamenaných gólů se mohou chlubit i v Počepicích, jejichž celek si na závěr první části soutěže přivezl vítězství z Nečíně. V souboji o poslední příčku využila Krásná Hora B domácího prostředí a poslala na samé dno tabulky přezimovat béčko Hříměždic. Konec podzimu vyšel i mužstvům Obor a Dalekých Dušník B, která se rozloučila přesvědčivými výhrami v domácím prostředí.

Nová Ves B - Kosova Hora 1 : 7 Hemek - Šimánek 2, Dvořák, Topírek, Kouklík, Vlk, Moudrý,

Obory - Vysoký Chlumec 5 : 0 Toman 2, Rýgl, Fencl, Rys,

Nečín B - Počepice 1 : 3 Fiala - Lacina 2, Kortan,

Daleké Dušníky B - Voznice 5 : 2 Kramata 2, Kadlec, Hlinovský, Pavel Bumba - Kříž, vlastní,

Krásná Hora B - Hříměždice B 5 : 0 Milan Čanda 2, Michal Čanda, Lacina, Pecka.