fotbal ročník 1999/2000
wz

                              31. Srpna 1999

 

              OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram

Dolní Hbity na rezervu Horymíru zkrátka umějí

 Dvěma zápasy byla v neděli dohráno druhé kolo okresního fotbalového přeboru. Poprvé na domácí půdě se představil ve vyšší soutěži nováček z Dalekých Dušník, když soupeřem mu byly zkušené Dublovice. Ty nakonec podaly velmi kvalitní výkon, a přestože měli domácí fotbalisté velkou podporu ve svém obecenstvu, odvezly si zaslouženě tříbodový zisk. V druhém utkání přivítala rezerva Horymíru mužstvo Dolních Hbit a hosté opět dokázali, že na "kamnáře" zkrátka umějí. V loňské sezóně si totiž s nimi poradili jak doma, tak i venku. Ani tentokrát neudělali vyjímku a připsali si plný počet bodů. 

Daleké Dušníky - Dublovice 0 : 3 (0 : 1). 

Domácí se poprvé přesvědčili, že okresní přebor není III. třída. Hosté jim názorně ukázali, že je třeba bojovat až do závěru utkání. Domácí si totiž vytvořili tlak, ale zapomínali na zadní vrátka. 

Branky: Ballon, Sirotek, Zelenka. 

Horymír Příbram B - Dolní Hbity 0 : 2 . (0 : 0). 

Podrobnosti k utkání domácí funkcionáři nenahlásili.

Ostatní výsledky 2. kola: 

Hříměždice - Višňová 1 : 5 (0 : 5) 

Petrovice - Bohutín 2 : 1 (0 : 0) 

Březnice - Sedlčany B 2 : 2 (0 : 2) 

Borotice - Drahlín 2 : 0 (1 : 0) 

Tochovice - Prostřední Lhota 4 : 1 (0 : 1)

III. Třída skupina A

K vysoké výhře Jesenice přispěli diváci v šálách klubových barev

Do nové mistrovské sezóny vstoupili v uplynulém víkendu účastníci okresní fotbalové soutěže III. třídy, a přestože jejich podzimním premiérám počasí příliš nepřálo, bylo se nač dívat. Nejpřesvědčivěji vykročili do nove sezóny fotbalisté Zduchovic, kteří si na domácí půdě poradili s nováčkem z Čenkova tříbrankovým rozdílem. Maximálně spokojeni odcházeli ze svého hřiště po utkání s Narysovem i hráči Podlesí, i když jejich vítězství zachránilo v poslední minutě břevno. Vyrovnaná utkání s remízovou koncovkou byla k vidění ve Hvožďanech, které hostily Klučenice a v Lázu, odkud si bod odvezl Kamýk. Stoprocentní bodové zisky ze hřišť soupeřů si na svá konta připsaly Jesenice, které zdolaly nejtěsnějším rozdílem Luhy a rezerva Rožmitálu, která si poradila stejným poměrem s Krásnou Horou. 

Krásná Hora - Rožmitál B 0 : 1 Váně, 

Hvožd'any - Klučenice 2 : 2 Pavlíček, Netušil ­Malý, Havelka, 

Podlesí - Narysov 3 : 2 Holinger 2, Černý - Přikryl, Biben,

Zduchovice - Čenkov 3 : 0 Svoboda, Smolec, Robert Špindler, 

Luhy - Pečice 0 : 1 střelec nehlášen, 

Láz - Kamýk n. Vlt. 1 : 1 Palivec - Písařík,

 III. Třída skupina B

 Nepříznivé počasí nemohlo nijak odradit diváky v Jesenici, kteří se vydali v šálách klubových barev fandit svému mužstvu v podzimní premiéře proti Velké Lečici. Ti se jim odvděčili jak se patří a soupeři nasázeli sedm gólů. Na úvodní zápas budou chtít určitě rychle zapomenout i Kňovice, které vyfasovaly v Nečíni šestku. Daleko zajímavější byl souboj Mokrovrat se Starou Hutí, kde o vítězství domácích rozhodl jedinou trefou Michal Listík. Spokojeni mohli být diváci i v Malé Hraštici, neboť jejich celek zdolal nováčka soutěže Petrovice B. Naopak domácí premiéra nevyšla Rosovicím, které podlehly rezervě Nového Knína a Dublovicím B, z jejichž hřiště odjela se všemi body Dobříš B. 

Duhlovice B - Dobříš B 0 : 2 střelci nehlášeni, 

Rosovice - Nový Knín B 2 : 3 domácí nehlášeni - Mařík, P. Hranický, Kocián, 

Mokrovraty - Stará Huť 1 : 0 Michal Listík, 

Malá Hraštice - Petrovice B 2 : 0 Cihelka, Kožíšek, 

Nečín - Kňovice 6 : 1 T. Kaiser 2, Novák, Kozohorský, Vacek, vlastní - Pavel Sosnovec, 

Jesenice ­Velká Lečice 7 : 1 Martin Zrůbek 2, Marek Svoboda 2, Schneller, Beneš, Radek Hulinský - Houska

IV. Třída skupina A

V Jablonné ukočila utkání inzultace

 Stejně jako III. třída, tak i nejnižší fotbalová soutěž okresu, tedy IV. třída, vstoupila o víkendu do své nové mistrovské sezóny. Hned na úvod nebyla nouze nejen o zajímavé výsledky, ale i jednu nepříjemnou událost, která se odehrála při utkání Jablonné s rezervou Bohutína. 

Zřejmě nervy zapracovaly v utkání Jablonná Bohutín B jednomu z hostujících hráčů, který, přestože jeho celek vedl 2 : 1, inzultoval dvě minuty před koncem rozhodčího. Tím tak zřejmě připravil své mužstvo nejen o tříbodový zisk, ale ušil mu hned na úvod i řádnou ostudu. 

Na ostatních stadionech už se vše odehrálo bez problémů, a tak můžeme zbylá čtyři utkání bilancovat. Domácí tvrz svědčila v premiéře rezervě Višňové a Věšínu, kteří vyprovodili své sou­peře shodně s tříbrankovým přídělem. První tříbodový zisk si doma připsalo na svůj účet i béčko Podlesí, i když to proti Trhovým Dušníkům vůbec jednoduché nemělo. Jediným celkem, který se dokázal vytáhnout na hřišti soupeře byla rezerva Tochovic. Ta si totiž po dobrém výkonu dokázala vybojovat tři body v Obecnici. 

Višňová B - Dolní Hbity B 3 : 0 M. Severa, Soukup, Kočí, 

Jablonná - Bohutín B 1 : 2 nedohráno, 

Věšín - Hvožďany B 3 : 0 V. Šmolík 2, A. Fous, 

Podlesí B - Trhové Dušníky 2 : 1 Radla, Lovaš - Toužimský,

Obecnice - Tochovice B  1 . 2  Lebeda - Kluk, Mourek

IV. Třída skupina B

 Deštivé víkendové počasí udělalo své se hřištěm v Kosové Hoře, kde se měly představit proti domácímu celku Obory. Pro nezpůsobilý terén se však utkání nemohlo hrát, a tak oběma týmům nezbylo nic jiného, než si domluvit náhradní termín. Zbývající čtyři zápasy, i když jim počasí také příliš nepřálo, odehrány byly a nutno říci, že střelci začali hned na úvod nového ročníku pěkně od podlahy. V těchto čtyřech zápasech totiž padlo úctyhodných 27 gólů. Devět jich viděli příznivci fotbalu ve Voznici, odkud si odvezla přesvědčivé vítězství rezerva Krásné Hory, která je v soutěži nováčkem. 

Stejný počet gólů padl i v Počepidcích, kde naopak byli proti rezervě Dalekých Dušník při chuti domácí střelecky se rozhodně nezahanbili ani hráči Vysokého Chlumce, z jejich hřiště odjela s pětigólovou nadílkou Nečín B. V posledním zápase Obořiště s Novou Vsí B padlo nejméně branek - čtyři. Spokojenější byli po utkání s výsledkem rozhodně domácí. 

Voznice - Krásná Hora B 3 : 6 Pertl 3 - Čanda 2, Chýle, Trachta, Baloun, Batovec, 

Počepice - Daleké Dušníky B 7 : 2 Kortan 3, Lacina 2, Pšenička, Novák - hosté nehlášeni, 

Vysoký Chlumec - Nečín B 5 : 0 Kurčina 3, Křesina, Slanina, 

Kosova Hora - Obory odloženo na 19. 9.

 Obořiště - Nová Ves B 3 : 1 Kubát, Dudr, Svoboda - hosté nehlášeni.