fotbal ročník 1999/2000
wz

                              6. Září 1999

 

              OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram

Drahlín udržel vedení i v deseti, Bohutín připravil Březnici debakl

 Téměř kompletní třetí kolo měl na programu v sobotu okresní fotbalový přebor. K úplnosti chybí pouze utkání rezervy Sedlčan s Boroticemi,které bylo hráno až včera po uzávěrce. V ostatních zápasech se rozhodně fotbalový fanoušek nenudil. Nejvíce branek viděli v Bohutíně, kde domácí připravili Březnici půl tuctový debakl. 0 tom, že třetí kolo svědčilo domácím týmům dokumentují i další zápasy. Drahlín si poradil s Tochovicemi, Prostřední Lhota zdolala Hříměždice, Dublovice si připsaly tři body po nejtěsnějším vítězství nad béčkem Horymíru a v derby nováčků pokořila Višňová na domácím poli Daleké Dušníky. Méně radosti už mohly mít Dolní Hbity, z jejichž půdy si odvezly cenný bod Petrovice.

 

 Brankář Josef Málek byl v utkání okresního přeboru Višňová - Daleké Dušníky ústřední postavou domácího týmu velkou měrou se podílel na přesvědčivém vítězství svého mužstva 4 : 0.

 Pro. Lhota - Hříměždice 3 : 0 (3 : 0) 

Domácí vzali v prvním poločase taktovku do svých rukou a na branku hostí se valil jeden útok za druhým. Výsledkem byli nakonec tři góly v síti hostí, o které se postaral nejlepší hráč na hřišti Jan Moravec. Po změně stran upadla hra do průměru a diváci už zatleskali jen dvěma nastřeleným břevnům a jedné tyči Hostující branky. 

Branky: Moravec 3. ŽK: Moravec, Bareš ­ Šťástka, Černý, Bartůšek. Rozhodčí: Veselý. Diváků: 80. 

Drahlín - Tochovice 1 : 0 (1 : 0) 

K vidění bylo v Drahlíně bojovné, ale i tvrdé hrané utkání, z něhož nakonec vyšli se šťastným koncem domácí, kteří vstřelili rozhodující gól již v úvodní části. Po změně stran, i přestože dohrávali utkání bez vyloučeného Šrámka, dokázali vedení udržet. 

Branka: Ptáček. ŽK: 3 : 3. ČK: Šrámek. Rozhodčí: Mezera. Diváků: 80. 

Bohutín - Březnice 6 : 2 (2 : 1) 

Po neustálé převaze si domácí zaslouženě připsali tříbodový zisk a naopak hosté odjeli s překvapivým debaklem. 

Branky: Juračka 3, Dražan 2, Bauer - Kočovský, Žid. 

Dolní Hbity - Petrovice 1 : 1 (0 : 1) 

Utkání se vyznačovalo urputným bojem domácího týmu s hostující obranou. Do vedení šli však z ojedinělého protiútoku Petrovičtí a vydrželi ho držet až do samotného závěru utkání, kdy alespoň bod zachránil domácím Vostarek.

 Branky: Vostarek - Petr Doubek. Žluté karty: Procházka, Falc - Peller, Štemberk, Kortánek. Rozhodčí: Žebrakovský. Diváků: 70. 

Dublovice - Horymír B 3 : 2 (1 : 0) 

Domácí funkcionáři podrobnosti k utkání nenahlásili. 

Branky: Mir. Čejda, Marek Čejda, Zelenka - Lédl, Benkovský.

Višňová - Daleké Dušníky  4 : 0  (2 : 0)

 Višňová - Dlouho očekávané sousedské derby okresního přeboru mělo pro hosty z Dalekých Dušník šokující úvod. Po rohovém kopu si brankář Kobík srazil míč do vlastní sítě a domácí šli do vedení. V dalších minutách se hrál vyrovnaný a bojovný fotbal bez vážnějších šancí. Do náznaku příležitosti se dostal hostující Hlinovský, ale netrefil branku. Pozorná a důrazná obrana domácích slavila úspěch a pohybliví ofenzivní hráči při rychlých protiútocích zaměstnávali obranu soupeře. 

Při jednom výpadu obešel Rychlý vše, co mu stálo v cestě a z velkého úhlu do prázdné branky zvýšil na 2 : 0. Po nástupu do druhé půle se obraz hry příliš nezměnil. Hosté se snažili korigovat a domácí hrozili z rychlých brejků. 

Po jednom z nich zahrávali rohový kop, obrana odvrátila míč jen k Boukalovi, který mířil přesně - 3 : 0. V závěru, kdy už hosté viditelně utkání zabalili, završil skóre na konečných 4 : 0 z penalty Kašák. 

Branky: vlastní, Rychlý, Boukal, Kašák. Rozhodčí: Kyttler. ČK: Sklenář (D. Dušníky). Diváků: 200.

 Sedlčany B se doma dočkaly proti Boroticím první prohry - Vedoucí pozici hájí v okresním přeboru Višňová, Borotice postoupily na druhé místo.

 Nedělním utkáním rezervy Sedlčan s Boroticemi bylo kompletně dohráno třetí dějtsví okresního fotbalového přeboru. 

Sedlčany B - Borotice 0 : 3 (0 : 0) 

Utkání bylo po celý průběh jednoznačnou záležitostí hostujícího týmu, který si po zásluze odvezl ze Sedlčan tříbodový zisk. 

Branky: Hnida, Žák, Mestek. Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 100.

 

III. Třída skupina A

Velká Lečice si na domácí půdě spravila chuť z minulého kola

 Podruhé na podzim vyběhli v uplynulém víkendu účastníci III. tříd na zelené trávníky,aby bojovali o mistrovské body. Už jen tři týmy se mohou po druhém kole pochlubit plným počtem bodů. Na první pozici je Podlesí, které si tentokrát poradilo snadno s Klučenicemi na jejich půdě, když zejména Černý s Holingerem byli při střelecké chuti. Na půdě soupeře se zadařilo i Zduchovicím, které si přivezly tři body s Narysova a jsou na místě druhém, třetí je, taktéž bez bodové ztráty, Rožmitál B, z jehož půdy odjely poraženy Hvožďany, Na opak na první podzimní zisk i nadále čekají mužstva Narysova, Luhů a Krasné Hory. 

 Richard Zelenka z Pečic (uprostřed) se sice v utkání fotbalové III. třídy Pečice - Láz (1 : 1) střelecky prosadit nedokázal, pro obranu soupeře však znamenal časté nebezpečí. To poznal tentokrát hostující Jiří Bernášek.

Kamýk n. Vlt. - Krásná Hora 2 : 0 Pavel Krotil, Tatoušek, 

Pečice - Láz 1 : 1 Lukášek- M. Bezouška, 

Čenkov - Luhy 3 : 1 Zarybnický 2, Píchal - Mazour, 

Narysov - Zduchovice 0 : 2 Patera, Holeček, 

Klučenice - Podlesí 0 : 5 Bolinger 3, Černý 2, 

Rožmitál B - Hvožďany 2 : 0 Troch, Petrovic.

 III. Třída skupina B

 Zatímco ve skupině A jsou bez bodové ztráty tři týmy, v této skupině už zůstala jen Dobříš B, která ve svém druhém vystoupení zdolala doma Rosovice. Na, dalších pozicích je však kvarteto čtyřbodových a trojice tříbodových týmů. Zajímavostí tohoto kola, rozhodně bylo vysoké vítězství Velké Lečice, která v minulém kole utrpěla debakl. Proti Dublovicím B si zřejmě Lečičtí chtěli a nakonec i spravili chuť. 

Velká Lečice - Dublovice B 7 : 2 Jelínek 3, Rakosník 2, Houska 2 - Čížek, Bern,

 Kňovice ­ Jesenice 0 : 0 

Petrovice B - Ne­čín 5 : 3 Šťastný, Krejčí, Talaváňa, Borota, Hošek - hosté nehlášeni, 

Stará Huť - Malá Hraštice 2 : 2 Hlaváček, Cyprian - Kožíšek, Fafejta, 

Nový Knín B - Mokrovraty  0 : 0

Dobříš B - Rosovice  2 : 1  Kadlec2 - Staněk

 IV. Třída skupina A

Bez ztráty už jen Věšín a Počepice

 Stejně jako fotbalová III. třída, tak i nejnižší soutěž okresu si o víkendu odtočila druhé mistrovské dějství. Úctyhodné skóre 8 : 1 má po dvou utkání vedoucí Věšín, který je zároveň už jediným cel­kem, který dosud neztratil jediný bod. Naopak radostí rozhodně nemohou hýřit v Jablonné, Bohutíně a Obecnici, neboť jejich týmy mají na svých kontech zatím nulu.

Trhové Dušníky - Obecnice 5 : 1 Prokeš 3, Kaňka, Toužimský - Vohradský, 

Hvožďany B - Podlesí B 4 : 0 D. Kaprál, Podzimek, Havlena, Ševčík, 

Bohutín B - Věšín 1 : 5 R. Petřík - Kalina 2, Smolík 2, Knížek, 

Dolní Hbity B - Jablonná 6 : 2 Greben 2, Hotový, Bartoš, P. Dědina, Soukup - Němec, Baukner, 

Pičín - Višňová B 1 : 0 Peták

 

IV. Třída skupina B

 Vedoucí postavení patří v této skupině Počepicím, které tentokrát nehrály, neboť měly utkání s Krásnou Horou B, z důvodu účasti na turnaji v Chocni, již předehráno. Nejzajímavější výsledek z víkendových zápasů se zrodil v Nečíni, kde viděli diváci v souboji domácí rezervy s Kosovou Horou deset gólů. Ke spokojenosti jim však chybělo po odchodu z utkání opravdu hodně, neboť v síti svého týmu viděli branek osm. 

Obory - Obořiště 2 : 2 Toman, Kratochvíl - Dudr, Jírek, 

Nečín B - Kosova Hora 2 : 8 Hloušek, Budínský - Moudrý 2, Skalický 2, Pejřinovský 2, Hulan, Šimánek, 

Daleké Dušníky B - Vysoký Chlumec 3 : 2 Kramata 2, Šťástka - Kolín, Klučina, 

Krásná Hora B - Počepice 3 : 5 předehráno, 

Hříměždice B - Voznice 0 : 3 Vořechovský, Bartl, vlastní.