fotbal ročník 1999/2000

14. Září 1999

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram

Rozjetý višňovský válec i nadále k nezastavení - ani rezerva příbramského Horymíru nedokázala vyzrát nad nováčkem přeboru

Nedělní dohrávka 4. kola okresního fotbalového přeboru opět posa­dila do čela tabulky nováčka z Višňové, který dokázal zvítězit na hřišti v Trhových Dušnikách, kde má domácí kolbiště béčko Horymíru Příbram. Nováček přeboru tak má na svém kontě i po čtvrtém kole plný počet bodů a již nyní se zdá, že bude jedním z největších kandidátů na postup do krajské I. B třídy.

Horymír B - Višňová 1 : 2 (0 : 1)

Ve vyrovnaném utkání před velmi slušnou návštěvou se do vedení dostali v první části hosté, po změně stran se sice domácímu týmu podařilo šťastně vyrovnat, poslední slovo však měli opět hráči Višňové. Po chybě domácího gólmana rozhodl o dalším tříbodovém zisku nováčka přeboru Rychlý, jehož zásluhou tak Višňová dosud neztratila ani bod.

Branky: Dolejší - Fr. Málek, Rychlý. Rozhodčí: Halaš. Diváků: 150

Borotice opět přesvědčily o svých kvalitách. V utkání Březnice s Dolními Hbity byly k vidění tři penalty.

Hříměždice - D. Dušníky 1 : 1 (1 : 1)

V první části bylo k vidění vyrovnané utkání, o čemž svědčí i poločasové skóre. Po změně stran byli v úvodních minutách lepší hosté, ale několik slibných šancí nedokázali využít. Na druhé straně mohl v závěru utkání rozhodnout o tříbodovém zisku nejlepší hráč domácích Červinka, ale neuspěl

Branky: Šťáska - Milner,  Rozhodčí: Ledínský, Diváků: 80

Petrovice - Dublovice 1 : 1 (1 : 0)

Hosté byli po celé utkání ak­tivnějším týmem a zasloužili si tentokrát vyhrát. Do vedení šli však domácí, když hostujícího gólmana překvapil Doubek. Dublovice se dočkali vyrovnání v 70. minutě a od vítězství je připravila pouze smůla, když nastřelili dvě tyče.

Branky: Doubek - Janda. Rozhodčí: Švidkov. Diváků: 80.

Březnice - Dolní Hbity 4 : 2 (2 : 2)

V utkání plném faulů, což dokumentují tři pokutové kopy, se z vítězství radovali zaslouženě domácí, kteří byli po celé utkání lepším týmem.

Branky: Zd. Kočovský (pokutový kop), Nepivoda, J. Kočovský, Marek Žid - Vostarek 2 (oba pok. kop) Rozhodčí: Schořovský, Diváků: 50

Parné slunečné počasí doprovázelo celý uplynulý víkend i ve fotbalových soutěžích, což se podepsalo zejména na výkonech některých mužstev. Takto se snažil v utkání Březnice - Dolní Hbity (4:2) uniknout domácímu Zbyňku Sousedovi (vpravo) dolnohbitský Oldřich Neumann.

Borotice - Bohutín  2 : 1

Domácí funkcionáři nesplnili svou povinnost, neboť nepokládali za nutné nahlásit podrobnosti k utkání

Tochovice - Sedlčany B 2 : 0 (1 : 0)

Tochovičtí fotbalisté opět dokázali, že jsou na domácí půdě silným celkem a v utkání s rezervou Sedlčan si bezpečně došli pro tři body.

Branky: Mašek, Teska. Rozhodčí: Havránek. Diváků: 100

Pro Lhota - Drahlín 1 : 1 (0 : 1)

Začátek zápasu byl ve znamení mírné převahy domácích, kterou však gólově nevyjádřili. Naopak to byli hosté, kteří se z ojedinělého protiútoku ujali vedení. Po změně stran přidali domácí na intenzitě a důrazu a pět minut před koncem se zaslouženě dočkali vyrovnání.

Branky: Řehák - Šrámek. Rozhodčí: Piskáček. Diváků: 80.

III. Třída skupina A

Bez bodové ztráty už jen Zduchovice a Podlesí

Třetí dějství mají za sebou z podzimní části nového ročníku účastníci okresní soutěže III. třídy a nutno říci že i přes parné letní počasí se fotbalový fanoušek nenudil. Na zelených trávnících okresu totiž bylo k vidění nejedno zajímavé a dramatické utkání. Již po třetím kole zbyly už jenom dva týmy bez bodové ztráty. Jsou jimi ve skupině A Zduchovice a Podlesí, které tentokrát bezpečně bodovaly v domácích prostředích.

Krásná Hora - Hvožďany 2 : 1 Milan Čanda 2 - Hudeček,

Podlesí - Rožmitál B 2 : 1 Černý, Holinger - hosté nehlášeni,

Zduchovice - Klučenice 3 : 1 R. Špindler, Holeček, Svoboda - Pešata,

Luhy - Narysov 1 : 1 střelci nehlášeni,

Láz - Čenkov 1 : 0 Vošmik,

Kamýk n. Vlt. - Pečice 4 : 0 M. Tatoušek 2, P. Mol, P. Klabík.

III. Třída skupina B

Dublovice B - Rosovice 3 : 2 Čihák, Bláha, Ballon - Sobotka, Telenský

Mokrovraty - Dobříš 1 : 0 Martin Hubený,

Malá Hraštice - Nový Knín B 1 : 0 Kožíšek,

Nečín - Stará Huť 0 : 2 Zoubek 2,

Jesenice - Petrovice B 1 : 1 Marek Svoboda - Novák,

Velká Lečice - Kňovice 2 : 2 Jan Liška, Jelínek - Landa, Hanuš.

IV. Třída skupina A

Ani zástupci mužstev nejnižší fotbalové soutěže okresu o víkendu ne­zaháleli a vyběhli již potřetí v novém soutěžním ročníku bojovat o mistrovské body. Nejzajímavější výsledek se tentokrát zrodil v Počepicích, odkud rezerva Hříměždic odjela s desítkou. Ve zbývajících ví­kendových zápasech se zadařilo především domácím týmům, když pouze ze dvou utkání­ vyšli hosté vítězně a jeden souboj skončil smírně.

Jablonná - Pičín 4 : 1 Caizl 3, Kocna - hosté nehlášeni,

Věšín - Dolní Hbity B 3 : 2 Milec, Čejka, Fous - Greben 2,

Podlesí B - Bohutín B 5 : 0 střelci nehlášeni,

Obecnice - Hvožďany B 2 : 4 domácí nehlášeni - Pavlíček 2, J. Hudeček, Havlena,

Tochovice B - Trhové Dušníky 3 : 1 Trčka 2, Kluk Toužimský.

IV. Třída skupina B

Počepice - Hříměždice B 10 : 0 Lacina 5, Pšenička 2, Machač, Novák, Kortan,

Vysoký Chlumec - Krásná Hora B 3 : 2 Matucha, Přibyl, Křesina, Čanda 2,

Kosova Hora - Daleké Dušníky B 4 : 2 Šimánek 3, Jos. Kouklík - M. Kramata, Peták,

Obořiště - Nečín B 0 : 1 Mráz,

Nová Ves B - Obory 3 : 3 Kolouch 2, Jos. Petrák ­Toman, Rýgl, Blaschke.