fotbal ročník 1999/2000

21. Září 1999

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram

Hříměždice si v Drahlíně došly pro první podzimní vítězství - Ani Petrovice nedokázaly připravit nováčka z Višňové o body.

Pět zápasů měl na programu v sobotu okresní fotbalový přebor. Největší pozornost byla bezesporu upřena do Višňové,kde vedoucí mužstvo domácích hostilo Petrovice. Ty dokázaly držet s nováčkem soutěže dlouho krok, ale nakonec se musely přece jen spokojit s porážkou, když jejich tým v obraně potrestal ostrostřelec Rychlý.

Višňová si tak připsala na své konto další tří bodový zisk a její náskok na čele stoupl již na rozdíl pěti bodů. Na tom mají zásluhu. i fotbalisté Borotic, kteří tentokrát vyšli naprázdno z utkání v Dolních Hbitech a ztratili tak s Višňovou krok.

K zisku tří bodů využili domácí tvrze i hráči Bohutína, když předvedli velmi kvalitní výkon a překvapivě snadno zdolali Tochovice. Průměrné utkání bylo k vidění v Dublovicích, odkud si bod odvezla Březnice. Jediným týmem, který se dokázal radovat z vítězství na půdě soupeře byly Hříměždice. Ty přestože dvakrát v Drahlíně prohrávaly, daly v závěru do utkaní maximum a nepříznivý vývoj otočily ve svůj prospěch. Tím si tak na své konto připsaly i první podzimní tříbodový zisk. Zbylá dvě utkání Sedlčany B - Prostřední Lhota a Daleké Dušníky - Horymír Příbram B sehrála včera po uzávěrce.

Už popáté vyběhli v uplynulém víkendu k mistrovským bojům účastníci okresního fotbalového přeboru. Takto se bojovalo v utkání Bohutín - Tochovice, ve kterém si překvapivě snadno připsali po vítězství 4 : 0 tři body na své konto domácí fotbalisté. Na snímku uniká domácí Jan Hronec tochovickému Josefu Čížkovi.

Drahlín - Hříměždice 2 : 3 (1 : 1)

V bojovném utkání sice domácí fotbalisté byli dvakrát ve vedení, nakonec jim to však na bodový zisk nestačilo. Hosté totiž dokázali využít v závěru utkání dvou rychlých brejků k vedení a udržet ho až do závěrečného hvizdu. Na výsledku už nic nezměnil ani závěrečný drtivý tlak domácích.

Branky: Šrámek, Fürst ­ Kapalík 2, Bartůněk. Rozhodčí: Marek. Diváků: 70.

Bohutín - Tochovice 4 : 0 (2 : 0)

Domácí předvedli jeden ze svých nejlepších podzimních výkonů, když celý průběh utkání sehrál zcela v jejich režii a tom svědčí i konečné skóre.

Branky: Mak, Juračka, Oktábec, Zápotočný, ŽK: Mak, Bambas, Gabriel - Petrovic, Ivanič. Rozhodčí: Kyttler. Diváků: 100.

Dolní Hbity - Borotice 3 : 1 (3 : 1)

Zbytečně nervózní utkání, v němž domácí rozhodli o svém vítězství třemi góly už v prvním poločase. Druhá část zápasu byla odvarem prvního, ale domácí si body zasloužili, i přestože museli dohrávat v deseti.

Branky: Neumann 2, Hotový - Mestek. ŽK: Přívora, Hotový - M. Hnida. ČK: Hotový (D. Hbity). Rozhodčí: Mezera. Diváků: 100.

Višňová - Petrovice 1 : 0 (0 : 0)

Od úvodních minut měli domácí mírnou převahu, z které pramenily i šance. Mimo nastřelené tyče Boukalem si však hostující brankář vždy dokázal poradit. Ve stejném duchu probíhal i druhý poločas až do 75. minuty, kdy se domácí Kašák nádherně uvolnil přes tři soupeřovi obránce a nabídl Rychlému gólovou šanci kterou nemohl zahodit. Hosté poté více otevřeli hru, ale do vážnější šance se nedostali.

Branka: Rychlý. ŽK: Boukal, Rych1ý. Rozhodčí: Veselý: Diváků: 100.

Dublovice - Březnice 1 : 1 (0 : 0)

V první části se hrálo vyrovnané utkání bez vážnějších šancí na obou stranách. Po přestávce se domácí ujali rychle vedení, ale hosté během deseti minut skóre opět srovnali. Zbytek utkání už žádné větší šance nepřinesl, a tak se mužstva rozešla se zaslouženou remízou.

Branky: Zelenka - Zd. Kočovský. Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 100.

O druhé podzimní výhře Sedlčan B rozhodla penalta

D. Dušníky - Horymír B 1 : 1 (1 : 1)

V prvním poločase se do­mácí ujali ve 20. minutě vedení,hosté však pět minut před odchodem do kabin opět srovnali. Po změně stran bylo na hřišti k vidění více bojovnosti, útočníci měli vychýlené mušky, a tak se na výsledku už nic nezměnilo.

Branky: Král - Dolejší. ŽK: Král - Dolejší. Rozhodčí: Zarybnický. Diváků: 120.

Sedlčany B - Pro. Lhota 1 : 0 (0 : 0)

V utkání velmi slabé úrovně rozhodli domácí o svém vítězství až ve druhém poločase z pokutového kopu. Hosté navíc dohrávali bez vyloučeného Moravce.

Branka: Januška. Rozhodčí: Balaš. Diváků: 100.

První prohra Podlesí posunula do čela tabulky Kamýk

III. Třída skupina A

Kompletní čtvrtá mistrovská dějství měli v uplynulém víkendu na programu účastníci fotbalové III. Třídy,zatím co všechna domácí mužstva splnila svou povinnost a výsledky utkání nahlásila, v Rosovicích již poněkolikáté toto funkcionáři neučinili, a tak je očekává finanční postih.

Přímo ekvilibristický kousek předvedl v utkání Hvožďany - Podlesí hostující Vladimír Přibyl (uprostřed). Nic však nebylo ani jeho umění platné, neboť se musel nakonec spokojit s porážkou svého týmu 1 : 0.

Pro první podzimní porážku si dojeli fotbalisté dosud vedoucího Podlesí do Hvožďan, když horkou pilulku jim připravil jedinou trefou domácí Tupý. Do čela se tak posunul Kamýk n. VIt. který si přivezl tři body po přesvědčivém vítězství v Čenkově.

Pečice - Krásná Hora 0 : 0

Čenkov - Kamýk n. VIt. 2 : 5 Vojtěch, Ulman - Krotil 3, Houska, Švagr,

Narysov - Láz 2 : 4 Jan Tkáč 2 - Šimánek 2, Lédl, vlastní,

Klučenice - Luhy 1 : 1 Radek Kicl - Mazour,

Rožmitál B - Zduchovice 5 : 1 Váně, Hofman, Furiš, Kalina, Drechsler - L. Molec,

Hvožďany - Podlesí 1 : 0 Tupý.

III. Třída skupina B

V deseti hráčích museli dohrávat fotbalisté Dobříše B ut­kání s Malou Hrašticí, neboť jim byl vyloučen v druhé části Puchmajer. Dobříští ale potvrdili své kvality a nakonec přeci jen dotáhli souboj do vítězného konce a posunuli sena první příčku. Na té však dlouho být nemusejí, neboť výsledek dosud vedoucích Mokrovrat v Rosovicích nebyl do uzávěrky vydání znám.

Kňovice - Dublovice B 1 : 2 Landa - Haas, Čihák,

Petrovice B - Velká Lečice 1 : 2 Novák - Liška 2

Stará Hut' - Jesenice 1 : 1 Vacek - Svoboda,

Nový Knín B - Nečín 0 : 5 M. Mácha 2, D. Budínský 2, J. Novák,

Dobříš B - Malá Hraštice 2 : 1 M. Budínský, Kadlec - Cihelka.

IV. Třída skupina A

Rezervy Bohutína a Hříměždic stále bez bodu - Fotbalisté Jablonné dostali od Višňové učňovskou lekci.

Stejně jako III.třída, tak i nejnižší fotbalová soutěž okresu měla o víkendu za úkol odehrát kompletní čtvrte kolo. Vedoucí postavení si i nadále udrželi hráči Věšína, kteří přivezli tři body z Pičína, i když cesta za nimi pro ně byla tokrát hodně trnitá. Také ztráty bodu a s utkáním k dobru jsou na druhém místě Tochovice B, které si poradily béčkem Hvožďan na jejich půdě. Střelecké hody byly k vidění ve Višňové, kde domácí rezerva vyškolila Jablonnou deseti góly. Prvního vítězství se dočkala Obecnice, která zásluhou čtyř gólů Hejnice zdolala Bohutín B.

Hvožďany B - Tochovice B 1 : 2 M. Kaprál - nehlášeno,

Bohutín B - Obecnice 3 : 5 Řezníček, Nusl, Kocourek - Hejnic 4, Soukup,

Dol. Hbity B - Podlesí B 1 : 1 Hochman - Lovaš,

Pičín - Věšín 1 : 2 Jaromír Mochán - Smolík, Fous,

Višňová B - Jablonná 10 : 0 Michal Severa 4, J. Kotáb 2, Šebesta, Pokorný, Prokeš, Klimek.

IV. třída skupina B

Počepice a Kosova Hora se mohou po čtyřech kolech i nadále chlubit plným bodo­vým ziskem. Zatímco Počepičtí naplno bodovali tentokrát ve Voznici, Kosova Hora zvládla nejdříve vítězně dohrávku s Oborami a poté si s chutí zastřílela v Krásné Hoře. Blízko měli k prvnímu podzimnímu zisku fotbalisté Hříměždic B, ale ani dva góly jim nakonec k zisku nestačily. Za zaznamenání jistě stojí utkání Nečíně B s rezervou Nové Vsi, ve kterém rozhodl o vítězství hostů čtyřmi trefami do černého Kolouch.

Dohrávka 1. kola:

Kosova. Hora - Obory 4 : 0 Josef Kouklík 2, Šimánek, Chmel.

Nečín B - Nová Ves n 1 : 4  Mráz - Kolouch 4,

Daleké Dušníky B - Obořiště 2 : 2 Černý, Jan Hájek - Jírek, Dudr, )

Krásná Hora B - Kosova Hora 0 : 7 Šimánek 2, Janoušek 2, Hulan, Pelhřimovský, vlastní,

Hříměždice B - Vysoký Chlumec 2 : 3 Jan Januška 2 - Kurčina, Matucha, Janoušek,

Voznice - Počepice 2 : 5 domácí nehlášeno - Pšenička 2, Kortán, Lacina; Novák.