fotbal ročník 1999/2000

27. Září 1999

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram

Poločasové vedení Hříměždic  se proměnilo v debakl - Višňová poprvé ztrácela

Kompletní šesté dějství měl v sobotu na pro gramu okresní fotbalový přebor a tak můžeme celou kapitolu uzavřít. Již tradičně největší pozornost byla upřena na nováčka z Višňové, který neztratil ještě ani bod a před svým šestým vystoupením hájil první pozici s pětibodovým náskokem. Soupeřit se tentokrát vydal do Březnice, která si ale také brousí zuby na čelo tabulky. Po dramatickém průběhu se nakonec mužstva rozešla smírně, a tak Višňová ztratila v soutěži první bod. Toho využily ke snížení náskoku Borotice, které si doma poradily s Dublovicemi. Velmi zajímavou, podívanou přineslo i utkání Hříměždic s rezervou Horymíru, ve kterém domácí vedli po poločase 1 : 0, nakonec však odešli s debaklem. Stejně jako Hříměždice se v nedobrém postavení nachází i Drahlín, o to víc, když podlehl na domácí půdě rezervě Sedlčan. Spokojeny ze hřiště soupeře odjížděly určitě i Dolní Hbity, když vydolovaly bod v Tochovicích. Zbývající dva zápasy už vyzněly pro domácí. Petrovice si poradily s Dalekými Dušníky a Prostřední Lhota zdolala Bohutín.

Březnický Miloš Nepivoda (vlevo) se dokázal v utkání okresního přeboru Březnice . Višňová jednou střelecky prosadit a přispět tak svému mužstvu k remíze 3 : 3. Na snímku se snaží obelstit hostujícího Františka Málka.

Březnice - Višňová 3 : 3 (1 : 1)

Komentář k utkání domácí funkcionáři nenahlásili.

Branky: Žid 2, Nepivoda - Rychlý 2, Kašák. Rozhodčí: Švidkov. Diváků: 100.

Hříměždice - Horymír B 1 : 5 (1 : 0)

V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Úspěšnější nakonec byli jako první domácí, kteří si hubené vedení dokázali udržet až do poločasové přestávky. Po změně stran však stačilo hostům pouhých pět minut, aby využili nedisciplinovanosti domácích hráčů a otočili dvěma brankami vývoj utkání ve svůj prospěch. Poté už se hrálo jen v režii Horymíru, a tak po slibném prvním poločase, skončilo nakonec ut­kání pro domácí debaklem.

Branky: Černy - Jendruščák 3, Hotový, Kymla, Diváků: 30.

Petrovice - D. Dušníky 2 : 1 (1 : 1)

Utkání začali lépe hosté a po mírné převaze se ujali i vedení. Domácí však poté zapnuli na vyšší obrátky, do poločasu srovnali skóre a po přestávce zásluhou Šťastného strhli vedení na svou stranu.

Branky: Faukner, Šťastný - Král. Rozhodčí: Havránek. Diváků: 70.

Borotice - Dublovice 2 : 0 (0 : 0)

Domácí fotbalisté měli po celé utkání mírnou převahu, kterou dokázali vyjádřit v druhém poločase dvěma brankami a zaslouženě si připsat tři body.

Branky: Píša 2. Rozhodčí: Piskáček. Diváků: 35.

Tochovice - Dolní Hbity 2 : 2 (0 : 1)

Ve vyrovnaném prvním po­ločase se hosté ujali vedení, které dokázali do přestávky udržet. Po změně stran domácí přidali na důrazu a výsledkem byla nejen vyrovnávací, ale i vedoucí branka. Dolnohbitští však zbraně nesložili a především silou vůle si nakonec vybojovali zasloužený bod.

Branky: L. Černý, Weikert - hosté nehlášeni. Rozhodčí: Zárybnický. Diváků: 100.

Pro. Lhota - Bohutín 2 : 1 (1 : 1)

Domácí začali lépe a v 15 minutě se ujali vedení. Hosté však po inkasované brance převzali vzali iniciativu na své kopačky a výsledkem byl vyrovnávací gól. Po přestávce působili Bohutínští i nadále fotbalovějším dojmem, ale jak už to bývá, gól padl na druhé straně. Postaral se o něj z rychlého brejku Bareš a zajisti1 domácím tříbodový zisk.

Branky: Čanda, Bareš - Janošťák. ŽK: Hrubý, Dvořák, Melichar, Janošťák, Fabian, Bambas. Rozhodčí: Hrabák. Diváků: 50.

Drahlín - Sedlčany B 0 : 2 (0 : 2)

Sedlčanští si na začátku utkání vytvořili šance, které i proměnili. Přestože domácí po dvou obdržených gólech vyvinuli tlak, hosté si dvoubrankové vedení až do závěrečného hvizdu už vzít nenechali.

Branky: Poustka, Pechač. Rozhodčí: Mezek. Diváků: 40.

III. Třída skupina A

Zduchovice překvapivě hladce přenechaly body Hvožďanům

Okresní fotbalové soutěže III. a IV. třídy měly na programu v uplynulém víkendu další podzimní mistrovská klání, která přinesla opět celou řadu zajímavých a někdy i nečekaných výsledků. Podlesí B - Pičín 4 : 1.

Vesměs deš­tivé počasí doprovázelo účastníky fotbalové III. třídy, kteří v uplynulém víkendu vyběhli již popáté bojovat o podzimní mistrovské body.

Roli favorita opět potvrdil vedoucí celek Kamýku, když tentokrát přehrál na domácí půdě Narysov. Neporazitelnost si však udržuje po utkaní s Klučenicemi i druhý Láz. Rozhodně nečekaný výsledek se zrodil ve Zduchovicích, kde domácí celek překvapivě hladce podlehl Hvožďanům. K druhému podzimnímu vítěztví měly blízko Pečice v utkání s Čenkovem, ale nedokázaly využít ani dvojnásobné přesilovky a hosté si odvezli bod. S remízou bylo spokojenější určitě i béčko Rožmitálu v utkání se Spartou Luhy. Po porážce v minulém kole se o pět nezadařilo Podlesí, když tentokrát odjelo bez bodového zisku z Krásné Hory.

Krásná Hora - Podlesí 2 : 1 Jan Holan, A. Krůta - Holinger,

Zduchovice - Hvožďany 0 : 4 střelci nehlášeni,

Luhy - Rožmitál B 0 : 0 Láz - Klučenice 3 : 1 Vachata 2, Vošmik - Přibyl,

Kamýk n. VIt. - Narysov 2 : 1 Klabík 2 - Kocán,

Pečice - Čenkov 2 : 2 R. Zelenka, Šusta ­Vůjtěch, Zarybnický.

III. Třída skupina B

Jediným celkem v této skupině, který zůstává i nadále bez porážky, jsou Mokrovraty. Ani to jim však na vedoucí postavení nestačí. Po remíze v Dublovicích se totiž na jejich vedoucí post protlačila rezer­va Dobříše, která si přivezla plný bodový zisk z Nečíně. Zajímavé utkání bylo k vidění v Jesenici, kde domácí prohrávali s béčkem Nového Knína už 0 : 3, nakonec se však vzchopili a vybojovali alespoň remízu. V dobrých výkonech pokračuje Velká Lečice, která si tentokrát poradila doma se Starou Hutí. Stejně dobře se daří i fotbalistům Malé Hraštice, pro které nebylo těžkým soustem dosud bezbodové mužstvo Rosovic. Na první vítězství čekají i nadále Kňovice, když tentokrát doma pouze remizovaly s Petrovicemi B.

Dublovice B - Mokrovraty 2 : 2 Balon, Tichý - hosté nehlášeni,

Malá Hraštice - Rosovice 3 : 0 Batovec, R. Fafejta, M. Fafejta,

Nečín - Dobříš B 1 : 3 Budínský - Pinc 2, Šimek,

Jesenice - Nový Knín B 4 : 4 Šneller 2, R. Hulínský, Roškot - Šť. Hranický, Kočí, Stracený, Mařík,

Velká Lečice - Stará Huť 3 : 2 Jirsák 2, Jelínek ­Adamčík 2,

Kňovice - Petrovice B 1 : 1 Hanuš - Krejčí.

IV. Třída skupina A

Bohutín B prožil šok v nastaveném čase

Páté podzimní dějství v nejnižší fotbalové soutěži přineslo celou. řadu zajímavých a někdy i nečekaných výsledků. První ztráty se dočkal dosud vedoucí Věšín, když na domácí půdě uhrál s Višňovou B pouze remízu. Velmi zajímavou podívanou přineslo utkání mezi rezervami Tochovic a Bohutína. Hosté totiž ještě v 90. minutě vedli 2 : 1, v nastaveném čase ale dvakrát inkasovali a nakonec odešli poraženi.

Věšín - Višňová B 2 : 2 Vlasák 2 - Hyrman, Šebesta,

Podlesí B - Pičín 4 : 1 Lovaš 2, Šedivý, Přibyl - hosté nehlášeno,

Obecnice - D.Hbity B 4 : 2 Škvára, Rozsypal, Vohradský, Toman ­Benda, Skuhrovec,

Tochovice B - Bohutín B 3 : 2 Mourek, Sivák, Kluk - Kotrouš, Šedivý.

IV. Třída skupina B

Ambice na postup opět potvrdila Kosova Hora, která uš­tědřila na domácí půdě devítku Hříměždicím B a zůstává i nadále bez ztráty bodů. Naopak právě rezerva Hříměždic na svůj první zisk stále čeká. Deset gólů viděli diváci v Nové Vsi, kde domácí béčko hostilo rezervu Dalekých Dušníky. Na každé straně jich padlo do sítě po pěti a mužstva se tak rozešla s hokejovou remizou.

V. Chlumec - Voznice 2 : 1 Kolín, Slanina - Pertl,

Kosova Hora - Hříměždice B 9 : 0 Rosa 3, Skalický 2, Peřimovský 2, Šimánek, vlastní,

Obořiště - Krásná Hora B 6 : 1 Jírek 2, Dudr, Kšána, Kočí, Svoboda - Slezák,

Nová Ves B - Daleké Dušníky B 5 : 5 Knuth 2, Lívanec, Kolouch, Pařízek - Král 2,  Bumba 2, A. Švagr,

Obory - Nečín B 1 : 1 Blaschke - Mráz.