fotbal ročník 1999/2000

4. Října 1999

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram

Šlágr kola skončil bezbrankovou remízou - Hříměždice si odvezly ze Sedlčan potupný debakl.

Dvě utkání ze tří nedělních dohrávek sedmého kola okresního fotbalového pře­boru se vydařily hostujícím celkům, které dokázaly naplno bodovat. V nevyrovnaných výkonech pokračuje Horymír B, který pře­nechal na domácí půdě tři body Petrovicím. Spokojeni odjížděli ze hřiště soupeře i hráči Březnice, když přesvědčivě porazili Daleké Dušníky a udrželi kontakt se špičkou tabulky. Nejjasnější záležitostí se stal souboj rezervy Sedlčan s dosud posledními Hříměždicemi. Domácí byli po celé utkání při výrazné střelecké chuti, a tak není divu, že si jejich soupeř odvezl domů devíti gólový debakl.

Sedlčany - Hříměždice 9 : 0 (4 : 0)

Celé utkání se hrálo v režii domácího Tatranu, který si proti očividně slabšímu soupeři s chutí zastřílel a zůstal jen krůček od kýžené desítky.

Branky: Šmejkal 3, Januška 3, Poustka 2, Helma. Rozhodčí: Žebrakovský. Diváků: 120. D.

Dušníky - Březnice 0 : 3 (0 : 1)

Když domácí nedokázali v úvodu utkání využít drtivou převahu, přišel zákonitý trest a hosté se ujali vedení. Domácí v prvním poločase sice vyrovnali, ale gól nebyl uznán. Po změně stran zvýšili v 60. minutě Březnice své vedení na rozdíl dvou branek, domácí rezignovali, a tak mohli hosté přidat i pojistku. Utkání se vyvedlo zejména oběma gólmanům,kteří dokázali zlikvidovat nejméně pět gólových šancí

Branky: Motejzík 2, Nepivoda. Rozhodčí: Kobík. Diváků: 150.

Horymír B - Petrovice 1 : 2 (0 : 1)

Domácí začali vlažně, a tak se v prvním poločase ujali vedení hosté. Horymír sice po změně stran dokázal z pokutového kopu vyrovnat, ale to bylo z jeho strany vše. Petrovice si za svůj výkon rozhodně vítězství zasloužili.

Branky: branky nehlášeny. Rozhodčí: Marek. Diváků: 50.

Kvarteto zápasů mělo na programu v sobotu sedmé dějství okresního fotbalového přeboru. Bezesporu největší pozornost byla upřena do Višňové, kde ve­doucí domácí celek hostil ve šlágru kola druhé Borotice. Přestože domácí byli po celé utkání lepším týmem, hosté výborně bránili a nakonec si i odvezli cenný bod, když gólu se diváci nedočkali. Borotice tak remízou snížili náskok Višňové na čele tabulky na rozdíl tří bodů. Ve zbývajících zápasech už se dařilo pouze domácím. Dublovice si poradily těsným rozdílem s Tochovicemi dvěma brankami Krůty. Dolním Hbitům nenadělala velké starosti Prostřední Lhota a Bohutín přehrál přesvědčivě Drahlín, přestože prohrával na začátku utkání o dva góly.

Višňová - Borotice 0 : 0

Domácí měli po celé utkání výraznou územní převahu, z vypracovaných příležitostí však vstřelit gó1 nedokázali. Hosté, kteří sice neměli šanci žádnou, přijeli do Višňové s výbornou obranou taktikou, která jim nakonec po bezbran­kové remíze přinesla cenný bod.

ŽK: Boukal, Rychlý - Hnida. Rozhodčí: Schořovský. Diváků: 250.

Dublovice - Tochovice 2 : 1 (1 : 0)

Ve vyrovnaném utkání si nakonec došli pro vítězství domácí fotbalisté, kteří měli přeci jen vždy o něco navrch. Po jejich poločasovém vedení, sice hosté dokázali vyrovnat, ale dublovický Krůta, který se postaral o oba góly, byl proti remízovému stavu a zajistil domácím plný bodový zisk.

Branky: Krůta 2 - Čížek. Rozhodčí: Chlasták. Diváků: 50.

Hbity - Pro Lhota 4 : 0 (2 : 0)

Domácí po celé utkání kontrolovali průběh hry, stříeli góly a zaslouženě si také došli pro tříbodový zisk.

Branky: Hotový, Vostarek, Rozšafný, Bartoš. ŽK: Falc, Prendký - Moravec. Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 80.

Bohutín - Drahlín 6 : 3 (2 : 2)

Hosté vstoupili do utkání skvěle a rychle se ujali vedení 2:0. Inkasované góly však domácí celek na kolena nesrazily. Začali více využívat prostoru na hřišti, přihrávat si na jeden dotek, což Drahlínským dost vadilo, a tak do poločasové přestávky bylo skóre srovnáno. Když domácí přišli na to, co na hosty platí, pokračovali stejnou hrou i ve druhém poločase, vstřelili další čtyři branky a poslali domů soupeře s půltuctovým debaklem.

Branky: Šedivý 3, Zapotočný, Binar, Mak - Štefan 2, Ptáček. ČK: Šrámek (Drahlín). Rozhodčí: Halaš. Diváků: 100.

III. Třída skupina A

V utkání III. třídy Narysov - Pečice (3:2) se sice tentokrát z přímého kopu domácí Jaroslav Marek (vlevo) střelecky prosadit nedokázal, nakonec se však mohl radovat z tříbodového zisku.

Šesté pokračování měla na programu o víkendu fotbalová III. třída, ve které se opět urodilo několik výsledků, které by asi málokdo očekával. Ani v Klučenicích nenechal vedoucí Kamýk nic náhodě a po přesvědčivém vítězství si bezpečně drží vedoucí pozici. Na druhém místě se drží i nadále s dvoubodovým odstupem mužstvo Lázu, které si tentokrát přivezlo cenné tři body z Rožmitálu. Roli favorita potvrdilo i Podlesí, i když proti Zduchovicím zvítězilo jen nejtěsnějším rozdílem.

Čenkov - KrásnáHora 1 : 0 Severa,

Narysov - Pečice 3 : 2 Kocan, Jan Tkáč, D. Tkáč - Lukášek, Suchan,

Klučenice. - Kamýk n. VIt. 1 : 5 Havelka - Tatoušek 2, A. Krotil, Klabík, Pavel Mol

Rožmitál - Láz 0 : 3 Šimánek, Vahata, vlastní,

Hvožďany - Luhy 4 : 4 Pavlíček 2, Netušil, M. Hudeček - Krůta, Jůn, Mazour, Čech,

Podlesí - Zduchovice 1 : 0 Holinger.

III. Třída skupina B

Nečekané klopýtnutí postihlo v šestém kole vedoucí rezervu Dobříše, která na domácí půdě uhrála pouze bezbrankovou re­mízu s Jesenicí. Toho však ne­dokázaly využít Mokrovraty, které s Malou Hrašticí doma také jen remizovaly a zůstaly tak i nadále na druhé příčce. Prvního vítězství v letošním ročníku se dočkali fotbalisté Rosovic, když v domácím prostředí zdolali Nečín přesto však, zůstali i nadále na posledním místě tabulky.

Petrovice B - Dublovice B 0 : 2 Ballon, Tichý,

Stará Huť - Kňovice 2 : 2 Malý, Vilček - Pšenička, Hanus,

Nový Knín B - Velká Lečice 1 : 0 Hrubý,

Dobříš B - Jesenice 0 : 0, Rosovice - Nečín 4 : 2 Krása, Josef Vitásek, Staněk, Horák - Budínský, Vacek,

Mokrovraty - Malá Hraštice 2 : 2 Prokop, Hrubý - Mir. Fafejta, Martin Fafejta.

IV. Třída skupina A

Bohutínu B zařídil první body Rebljan

Stejně jako ve III. třídě, tak i v nejnižší soutěži vyběhli fotbalisté na podzim po­šesté bojovat o mistrovské body. Snadnou cestu za body měl tentokrát vedoucí Věšín, který nastřílel Jablonné na její půdě půltucet branek. Premiérových bodů v soutěži se dočkala rezerva Bohutína na domácí půdě proti Trhovým Dušníkům, když největší podíl měl na nich kanonýr Rebljan, který se postaral o všechny góly v soupeřově síti.

Bohutín B - Trh. Dušníky 4 : 2 Rebljan 4 - hosté nehlášeno,

Dolní Hbity B - Tochovice B 0 : 1 Mácha,

Pičín - Obecnice 1 : 1 Jaromír Mochán - Toman,

Višňová B - Podlesí 1 : 0 Vondruška,

Jablonná - Věšín 1 : 6 Pazderník ­Tichý 2, Kalina, Fous, Vlasák, Milec.

IV. Třída skupina B

Šesté vítězství, i když tentokrát velmi vydřené, si na své konto připsala Kosova Hora a bez ztráty bodu stále vládne této skupině. V pronásledovacích pracích po­kračují Počepice, pro které tentokrát nebylo těžkým soustem mužstvo Vysokého Chlumce.

Dal. Dušníky - Obory 0 : 1 Toman,

Kr. Hora - N. Ves B 1 : 4 Batovec - Knuth 3, Kolouch,

Hříměždice B - Obořiště 0 : 3 Kožíšek, Hrubý, vlastní,

Voznice - Kos. Hora 2 : 3 Velebil, Zíma - Šimánek 2, Kouklík,

Počepice - V. Chlumec 6 : 1 Novák 2, Lacina, Kortan, Plachý, Vošmik - V. Matucha.