fotbal ročník 1999/2000

12. Října 1999

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram

Nováček z Višňové si udržel neporazitelnost i v Tochovicích

Sobotu bylo na pořadu osmé dějství okresního fotbalového přeboru. Neporazitelnost si i nadále drží nováček z Višňové, který uhrál tentokrát bezbrankovou remízu v Tochovicích. Na čele tabulky už však jen jednobodový náskok, neboť dosud druhé Borotice přesvědčivě zdolaly Daleké Dušníky. Ani při ostatních zápasech se však diváci rozhodně nenudili, když některé přinesly zajímavé a někdy i překvapivé výsledky. Osmé kolo uzavřelo včera utkání mezi Sedlčany B a Bohutínem.

Nejvíce branek v osmém kole okres. přeboru viděli diváci v Sedlčanech, kde domácí rozstříleli Bohutín vysoko 10 : 1.

Hříměždice - Petrovice 1 : 3 (0 : 2)

Hosté začali velmi aktivně a po 10. minutách vedli dvourankovým rozdílem, který si dokázali udržet až do poločasové přestávky. Damácí si po změně stran sice vytvořili převahu, snížili dokonce i na rozdíl jednoho gólu, ale při snaze o vyrovnání z rychlého brejku inkasovali a porážce už nezabránili.

Branky: Kaprhál - hosté nehlášeno. Rozhodčí: Piskáček. Diváků: 20.

Březnice - Horymír B 2 : 3 (1 : 0)

Ve vyrovnaném pohledném utkání se ujali vedení v první části domácí, hosté však po přestávce rychle vývoj utkání zásluhou Dolejšího otočili. Přestože se Březnickým v 70. minutě podařilo skóre srovnat a poté si vytvořit i drtivou převahu hosté využili jeden rychlý brejk a opět šli gólem Dolejšího, který tak docílil hattricku, do vedení. Na vyrovnání domácím v závěru utkání už čas nezbyl.

Branky: Soused, Nepivada, Doleší 3. ŽK: Žid, Nepivada, Soucha - Dalejší, Vokurka, Kareš, Fröhlich. Rozhodčí: Glaogar. Diváků: 50.

Borotice - D. Dušníky 4 : 0 (4 : 0)

Borotičtí vstoupili do utkání raketovým způsobem a ve 20. minutě už vedli 3 : 0. Hosté po třech inkasovaných brankách sice hru vyrovnali, ale před odchodem do kabin inkasovali počtvrté a do konce utkání už se vzpamatovat nedokázali. Domácí si v druhém poločase vítězství už s přehledem pouze udržovali.

Branky: Píša 2, J. Mestek 2. Rozhodčí: Bičistě. Diváků: 150.

Tochovice - Višňová 0 : 0

V prvním poločase byla na hřišti k vidění spíše bojovnost nežli fotbalovost, a tak se více než stovka fanoušků gólu nedočkala. Po změně stran domácí přidali, vytvořili si několik vyložených šancí, hosté však, především zásluhou skvělého výkonu brankáře Málka, bezbrankovou remízu - udrželi.

Rozhodčí: Havránek. Diváků: 150.

Pro. Lhota - Dublovice 3 : 3 (3 : 1)

Úvod utkání přinesl divákům rychlý pohledný fotbal, který se musel líbit. O to víc, když domácí, využili vytvořených šancí a ve 20. minutě vedli už 3 : 0. Hosté ale nerezignovali a do poločasu snížili na rozdíl dvou branek. Začátek druhé části patřil opět domácím, když však nedokázali vstřelit gól, začali vedení z nepochopitelných důvodů bránit, čehož hosté maximálně využili. Po chybách domácí obrany totiž skóre vyrovnali a jen díky závěrečnému hvizdu nestrhli vítězství na svou stranu.

Branky: P. Vlk 2, J.Moravec - Sirotek, M. Čejda, D. Švec. ŽK. Čanda, R. Caska, O. Moravec - M. Čejda, Janda, Sirotek. ČK: Čanda (Pr. Lhota). Rozhodčí: Veselý. Diváků: 80.

Drahlín - D. Hbity 2 : 2 (1 : 2)

První část utkání patřila hostům, kteří šli do dvougólového vedení, tři minuty před poločasem ale domácí snížili. Po příchodu ze šaten se podařilo Drahlínským rychle vyrovnat, přestože však byli v druhém poločase lepším mužstvem, vítězný gól už vstřelit nedokázali.

Branky: Kocanda, Dušek - Hotový, P. Dědina. Rozhodčí: Kyttler. Diváků: 50.

Rezerva Sedlčan přichystala Bohutínu v dohrávce peklo. Brankostroj Tatranu v druhém poločase se zastavil až na desítce.

Sedlčany B - Bohutín 10 : 1 (2 : 0)

Od samého úvodu utkání dávali Sedlčanští patřičně najevo, že body jinde než doma tentokrát nezůstanou. V prvním poločase si vytvořili slibný dvoubrankový náskok, který jim však pocit klidu zřejmě nedodával. Ve druhé části totiž přichystali Litavanu doslova peklo, když jejich brankostroj se zastavil až na kýžené desítce. Sedlčanští se tak vítězstvím posunuli zpět na třetí příčku a od vedoucí Višňové je dělí pouhé dva body.

Branky: Januška 3, Helma, Čejda, St. Liška, Moudrý, Brunclík, Šmejkal; vlastní - Zápotočný. Rozhodčí: Plesl. Diváků: 150.

III. Třída skupina A

Mokrovraty potěšil Hubený

Sedmé podzimní pokračování mají za se­bou fotbalisté ve III. třídě,ve kterém se urodila nejen řada pěkných branek, ale někdy i překvapivých výsledků. Vedoucí příčky však zůstaly v obou skupinách zachovány, neboť jak Kamýk tak i Mokrovraty vyšly ze svých zápasů s plnými bodovými zisky. Zatím co Kamýk si doma poradil snadno s béčkem Rožmitálu, Mokrovraty díky trefě Hubeného importovaly tři body z Nečíně. Zachovány však zůstaly i poslední příčky, z kterých se nedokázala odpoutat mužstva Klučenic a Rosovic.

Krásná Hora - Zduchovice Jiří Patera,

Luhy - Podlesí l : 3 Mařík, Holinger 2, Polák,

Láz - Hvožd'any 4 : 3 Milan Šimánek. 2, Čížek, Vachata - Pavlíček, Stupka, Pechar,

Kamýk n. Vlt. - Rožmitál B 5 : 2  Houska, Pavel Mol, A. Krotil, Klabík, Mácha - Mašek, Kašpar,

Kňovice - Nový Knín B 0 : 1 Kočí,

Petrovice B - Stará Huť 2 : 1 Petr Doubek 2 - hosté nehlášeno.

IV. Třída skupina A

V nejnižší soutěži okresu přineslo sedmé dějství ve skupině A změnu na čele tabulky, kam se po vítězství nad Pičínem nastěhovala rezerva Tochovic. Hlavním důvodem však také je, že dosud vedoucí Věšín měl tentokrát volno. Nečekané překvapení se narodilo v Podlesí, kde domácí béčko podlehlo Jablonné. Ve skupině B byla největší pozornost upřena do Kosovy Hory, kde se ve šlágru kola utkali domácí fotbalisté o první příčku s Počepicemi V pohledném utkání nakonec zaslouženě zvítězili domácí a už jako jediní zůstávají bez ztráty bodů. Na poslední příčce se dočkaly prvních bodů Hříměždice B, když překvapivě zvítězily nejtěsnějším poměrem v Nové Vsi.

Podlesí B - Jablonná 1 : 2 Radla - hosté nehlášeni,

Obecnice - Višňová B 1 : 6 Hejnic - Hyrman 2, Šebesta, Kočí, D. Bobek, Vodrážka,

Tochovice B - Pičín 5 : 2 Trčka 4, Mácha, Pavel Pinc, Benák,

Trhové Dušníky - Dolní Hbity B 3 : 0 Toužimský, Dörfl, Kembický,

Hvožďany B - Bohutín B 2 : 0  Pavlíček 2.

IV. Třída skupina B

Kosova Hora - Počepice 3 : 2 Moudrý 2, Šimánek - Novák, Pšenička,

Obořiště - Voznice 3 : 0 Martin Kubát 2, Roman Černý,

Nová Ves B - Hříměždice B 0 : 1 Bartůněk,

Obory - Krásná Hora B 4 : 1 Kratochvíl, Rýgl, Blaschke, Toman - Lacina,

Nečín B - Daleké Dušníky B 1 : 4 domácí nehlášeno - J. Hájek, Zd. Bumba, P. Bumba, A. Švagr.