fotbal ročník 1999/2000

19. Října 1999

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram

Višňová zdolala Prostřední Lhotu jen těsně.

Okresní fotbalový přebor měl v sobotu na pořadu pět utkání devátého kola, ve kterých se zadařilo vesměs domácím mužstvům. Jednoznačná záležitost se očekávala ve Višňové, kde domácí lídr soutěže přivítal celek Prostřední Lhoty. Po velkém boji ale byli Višňovští rádi za nejhubenější vítězství. Naopak střelecké hody byly k vidění v Bohutíně, kde si domácí Litavan spravoval chuť z minulého kola, ve kterém utrpěl debakl v Sedlčanech a sedmi góly rozstřílel Vltavan Hříměždice. Z vítězství se mohly radovat i Dolní Hbity, které zdolaly právě rezervu Sedlčan, i když cestu za třemi body vůbec jednoduchou neměly. Naplno bodovaly i Dublovice, z jejichž půdy odjel poražen Drahlín. V jediném zápase se těšili z bodového zisku hosté, a to v Petrovicích, kde dokázali zvítězit fotbalisté Březnice.

Zajímavé souboje přinesl uplynulý víkend v okresních soutěžích. Takto se bojovalo ve Zduchvicích, kde domácí remizovali se Spartou Luhy

Dol. Hbity - Sedlčany B  3 : 1  (2 : 1)

Diváci se při utkání rozhodně nenudili, neboť se hrál rychlý pohledný fotbal. Hosté byli lepší úvodních dvacet minut, domácí se však dvěma pěknými brankami dostali do vedení. Sedlčanští sice v závěru poločasu snížili, v druhé polovině se snažili o vyrovnání, ale domácí jejich snahu v závěru utkání třetím gólem definitivně zmrazili a navíc v 85. minutě neproměnili pokutový kop.

Branky: Vostárek 2, Soukup - Poustka. ŽK: Rozšafný - Čejda, Pechač. Rozhodčí: Schořovský. Diváků: 100.

Dublovice - Drahlín 2 : 0 (1 : 0)

Po vyrovnaném, úvodu se domácí ujali ve 26. minutě vedení z trestného kopu. Ve druhém poločase se hosté snažili vyrovnat, ale domácí obrana jim toho příliš nedovolila. Nakonec Dublovičtí z rychlého brejku V 90. minutě pojistili vítězství.

Branky: Zelenka 2. ŽK: Sirotek, Pudil - Kocanda. Rozhodčí: Žebrakovský. Diváků. 50.

Bohutín - Hříměždice 7 : 3 (2 : 0)

Jednoznačná převaha domácích, kteří až od stavu 3 : 0 dovolili hostům vždy snížit. Na každý snižující gól ale fotbalisté Bohutína pokaždé odpověděli a zaslouženě si došli pro přesvědčivé vítězství.

Btanky: Mak 2, Janošťák, Bambas, Šedivý, Šefrna, Novák - Šimáček 2, Burda. ŽK: Šefrna - Burda. Rozhodčí: Benedik.

Višňová - Pro. Lhota 1 : 0

Domácí funkcionáři nebyli schopni k utkání zavolat podrobnosti.

Horymír B - Borotice 0 : 5 (0 : 1)

Už ve druhé minutě se ujali hosté vedení a i celý zbytek prvního poločasu potvrzovali, že na druhé příčce tabulky nejsou náhodou. Když se Borotickým podařilo hostům vstřelit. druhou branku, domácí zcela odpadli a utkání se stalo jednoznačnou záležitostí.

Branky: J. Mestek 2,M. Žák 2, D. Stibor. ČK: St. Vokurka (Horymír B). Rozhodčí: Petráň. Diváků: 30.

D. Dušníky - Tochovice 2 : 2 (0 : 2)

Hosté se ujali vedení již v 5. minutě, když mezi tyče zamířil z trestného kopu L. Ši­můnek. Domácí měli. také možnost skórovat, ale několik slibných příležitostí nevyužili. Naopak v 36. minutě opět inkasovali z kopačky Černého a do druhé půle příliš optimistické vyhlídky neměli. V přestávce však domácí trenér mužstvo prostřídal, hráči se vzchopili a po výrazném náporu během celého druhého poločasu vybojovali alespoň vyrovnání.

Branky: Kobík, Jarolímek, L. Šimůnek, Černý. ŽK: Jarolímek, Dragoun, Šťáska - Černý, P. Šimůnek. Rozhodčí: Kvasnička. Diváků: 140.

III. Třída skupina A

Poosmé vyběhli v uplynulém víkendu na zelené trávníky účastníci fotbalové III. třídy, aby si rozdělili další podzimní mistrovské body. Ve skupině A dosud vedoucí Kamýk "pouze" remizoval ve Hvožďanech, čehož využilo Podlesí, a výhrou nad Lázem snížilo náskok na první příčku na rozdíl dvou bodů. Skupině B vládnou i nadále Mokrovraty, které si tentokrát poradily s dosud neporaženou Jesenicí.

Fotbalisté Podlesí porazili v utkání III. třídy na domácí půdě Láz 2 : 0 a přiblížili se první příčce v tabulce. Na snímku je  Tomáš Cerha (vlevo) v souboji s lázeckým Michalem Šourkem

Narysov - Krásná Hora 1 : 0 Kocán,

Klučenice – Čenkov 1 : 1 J. Hrazdíra - Vůjtěch,

Rožmitál B - Pečice 3 : 1 Váně 2, Hofman - Suchan,

Hvožďany - Kamýk n. VIt. 1 : 1 Pavlíček Tatoušek,

Podlesí - Láz 2 : 0 střelci nehlášeni,

Zduchovice - Luhy 3 : 3 Svoboda 2, M. Špindler - P. Mazour 2, Řehoř.

III. Třída skupina B

Stará Huť - Dublovice B 3 : 1 Malý, Hlaváček, Poruba - Tichý,

Nový Knín B - Petrovice 6 : 2 P. Hranický 2, Rada, Malý, Flasch, Mařík - vlastní, Krejčí,

Dobříš B - Kňovice 3 : 0 R. Řechka 2, Balík,

Rosovice - Velká Lečice 0 : 2 střelci nehlášeni,

Mokrovraty - Jesenice 2 : 0 Listík, Hubený,

Malá Hraštice - Nečín 1 : 0 Richard Fafejta.

IV. Třída skupina A

Nejnižší soutěž okresu měla o víkendu taktéž na programu osmé mistrovské dějství. Ve skupině A se na čelo tabulky vyhouplo mužstvo Věšína, z jehož půdy odjelo s půl tuctovým přídělem tentokrát Podlesí B. Největší zásluhu na změně na čele tabulky měla dosud vedoucí rezerva Tochovic, která prohrála ve Višňové. Zřejmě nejzajímavější utkání bylo k vidění v Pičíně, kam přijely Trhové Dušníky pouze v devíti hráčích, a přesto odjely s plným bodovým ziskem.

Zatímco ve skupině A došlo na čele tabulky ke změně, skupině B vládne i nadále bezpečně Kosova Hora, jejíž svěřenci tentokrát importovali plný bodový zisk z Vysokého Chlumce. Druhé zůstávají i nadále s šestibodovým odstupem Počepice, přestože porazily Obořiště.

Dolní Hbity B - Hvožďany B 0 : 1 střelec nehlášen,

Pičín - Trhové Dušníky 1 : 2 Jaromír Mochán - Stočes, Kembický,

Višňová B - Tochovice B 2 : 0 Vondruška, Šebesta,

Jablonná - Obecnice 2 : 2 Jan Krejčí, M. Skuhrovec - Škvára, Jurik,

Věšín - Podlesí B 6 : 0 Kalina 2, Tichý, Vlasák, A. Fous, Konvica.