fotbal ročník 2000/2001

19. Září 2000

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2000/2001

Zápas o vedoucí příčku rozhodla vlastní branka

OKRESNÍ PŘEBOR / V obou vzájemných zápasech nováčků se radovaly domácí týmy. Višňová poprvé inkasovala a hned dvě branky, ale neprohrála. Bezbranková remíza v Tochovicích.

Ve čtvrtém kole okresního přeboru na sebe narazily doposud vedoucí celky tabulky Dolní Hbitý a Kovohutě Příbram. O netěsnějším vítězství loňského účastníka I. B třídy nakonec rozhodla vlastní branka. V dalších dvou soubojích proti sobě nastoupili nováčkové. Kamýk hostoval v Narysově a Mokrovraty v Malé Hraštici, oba zápasy vyhráli domácí. Branky se diváci nedočkali v Tochovicích, kde hráli pohledný zápas Sedlčany B, naopak celkem pět branek padlo v Petrovicích. Tradičně početná divácká účast v Dalekých Dušníkách vyburcovala domácí ke konečnému vítězství nad Boroticemi.

Malá Hraštice - Mokrovraty 1:0 (0:0)

Ve vyrovnaném a slušně hraném utkání rozhodla o všech bodech pro domácí tým šťastná trefa Petra Čaje, který z brejku poslal míč do sítě pod vybíhajícím gólmanem Mokrovrat.

Branka: Čaj. Rozhodčí: Ledínský. Diváků: 120.

Narysov - Kamýk n. Vit. 2:0(2:0)

I ve druhém souboji nováčků se nakonec radovali domácí fotbalisté, když v prvním poločase měli více ze hry a Kamýk se dostával před branku Narysova jen sporadicky. Po změně stran se ujali aktivity jednoznačně hosté, branku se jim však ve značně nervózním závěru vstřelit nepodařilo.

Branky: Jar. Tkáč, D. Tkáč. Rozhodčí: Hlušička. Diváků: 50.

Dol. Hbitý - Kovohutě 0:1 (0:1)

Zápas dvou dosud neporažených celků a dvou vedoucích týmů tabulky přilákal do Dolních Hbit šedesát diváků. Ti viděli fotbalovější projev od hostů, které do vedení poslala až vlastní branka. V závěru utkání se domácí snažili vyrovnat, ale šancí si příliš nevypracovali.

Branka: vlastní Štětka. Rozhodčí: Petrásek. Diváků: 60.

Sp. Příbram B - Dublovice 2:1 (1:1)

Rezerva Spartaku měla po celý zápas převahu, přestože hrála od 40. minuty pouze o deseti. Vítězství zajistil domácím dvěma brankami Matěj Šimků.

Branky: Šimků 2 - hosté nehlášeno. Rozhodčí: Glogar. Diváků: 20.

Dal. Dušníky - Borotlce 3:1 (1:1)

Hosté se prezentovali běhavým rychlým fotbalem, ale domácí obránci dokázali rychlé útočníky Borotic uhlídat. Po druhém gólu hosté otevřeli hru, čehož domácí využili k třetímu pojišťovacímu gólu.

Branky: T. Ryčí 2, R. Švagr - Jar. Městek. Rozhodčí: Máša. Diváků: 300.

Tochovice - Sedlčany B 0:0

V zápase dvou vyrovnaných celků se hrálo velice útočně s řadou šanci na obou, stranách. Ale protože výkony obou brankářů předčily schopnosti střelců, skončilo atraktivní utkání bez branek.

Rozhodčí: Kyttler.Diváků: 70.

Petrovice - Višňová 2:3 (1:1)

V prvním poločase byla hra vyrovnaná, přesto šli do vedení hosté v 15. minutě. Domácí vyrovnali z penalty, ale hosté byli ve druhém poločase lepší a šli do dvoubrankového vedení. Domácí stačili snížit až v samotném závěru, a tak jim na vyrovnání -nezbylo dost času.

Branky: Špírek, Kdolský - Čanda 2, Karas. Rozhodčí: Marek. Diváků: 60.

Tři týmy se odpoutaly od zbytku pole

III. TŘÍDA / První bod si připsaly Hvožďany s Podlesím, remízu vybojovala také Kosova Hora.

Ve třetí třídě bylo odehráno třetí kolo.

Skupina A

Doposud vedoucí Jince doma hostily Klučenice a v zápase, v němž se kopaly tři penalty, nakonec prohrály. Toho využily k odpoutání na špici Zduchovice, kterým nečinil větší problémy Láz. Prvního vítězství se po dvou remízách dočkalo béčko Rožmitálu, když v sousedském derby porazilo Věšín. První bodík vybojovaly Hvožďany.

Luhy - Bohutín 3:1 P. Mazour 2, Krůta - P. Mak,

Rožmitál B - Věšín 5:4 domácí nehlášeno - Mora 2, Zeman, Knížek,

Hvožďany - Podlesí 1:1 T. Pechar - Dudáček,

Jince - Klučenice 1:2 Syvák - Havelka 2,

Rosovice - Drahlín 2:1 Koyač, Sobotka - Dušek,

Zduchovice - Láz 5:1 R. Svoboda 2, T. Holeček 2, J. Holeček - Šimánek.

Skupina B

V této skupině si již vytvořily čtyřbodový náskok Nečín a Krásná Hora. Zvláště Krásnou Horu čekal těžký zápas o druhou příčku s Jesenicí, ale díky brance Petra Čandy těsně zvítězila. Zbývající část tabulky se vyrovnala a od třetí Dobříše B dělí desátou Velkou Lečici pouze dva body. Další remízu si připsali fotbalisté Kosovy Hory v Hřiměždicích.

Brankář hostí Jiří Slepička takto kryl pokutový kop nečínského Vacka

Fotbalisté Nečině procházejí podzimní sezonou III. třídy jako parní válec, který drtí vše, co mu stojí v cestě. Jejich řádění nezastavil v sobotu ani tým Staré Huti. Stejně jako dva předchozí protivníci domácích prohrál rozdílem třídy. Slabou útěchou mu však může být skutečnost, že ukončil dosavadní neprůstřelnost nečínského gólmana Kubína.

Nečín - St. Huť 5:1 (2:1) Hosté si na malér zadělali sami. Hned po rozehrání se dopustili chyby, hbitý Gregor vypíchl míč stoperovi Porubovi a své sólo s přehledem zakončil - 1:0. V té době uběhlo pouhých deset vteřin zápasu a domácí byli i nadále při chuti. V páté minutě ještě Gregorovi překazil radost Slepička, o pět minut později už však byl proti jeho mazáckému obloučku krátký - 2:0. Koncert Nečině přibrzdil špatný výhoz brankáře Kubína, po němž se Malý téměř ze třiceti metrů opřel do míče, který zapadl přesně k tyči - 2:1. Obdržený gól domácí rozhodil a soupeř s podporou větru v zádech získal mírnou převahu. Kubín však dvěma výbornými zákroky odčinil svůj předchozí hřích. Nejprve zneškodnil nebezpečný přímý kop a pět minut před pauzou prokázal reflex při ráně Machuty. Nečín zahrozila pouze po bratrské spolupráci Budinských. Starší Michal ji však zazdil nepřesnou koncovkou. Až v závěru poločasu domácí převzali znovu otěže. Jenže střelu Michala Budinského po nádherném pasu Nováka zastavila tyč a Novák pak z volej e pálil vedle. Po změně stran se hrálo pouze jedním směrem, a to na hostující svatyni. V 51. minutě se konečně dočkal Novák, když skóroval z pětadvaceti metrů z trestného kopu, a poté i Michal Budinský, jenž pohotově zavěsil po rohu. Soupeř zcela odpadl, nestačil fyzicky a při sílícím tlaku domácích se uchyloval k nečistým zákrokům. V 63. minutě byl v šestnáctce hostů faulován Michal Budinský, ale Vacek se zhostil exekuce penalty mizerně. Kopnul ji přesně do míst, kam se vrhl brankář. Další pohroma potkala Huť o pár minut později, kdy byl výborně pískajícím rozhodčím Jarolímkem za urážku vyloučen Malý. Rozjetí domácí opanovali hřiště, předháněli se však v zahazování šancí. Tu největší pohřbil po průniku Michala Budinského Gregor, jenž před odkrytou brankou trefil spoluhráče. Pátého gólu se tak Nečínští dočkali až čtyři minuty před koncem, kdy střídající Šimek posadil balon na hlavu Michala Budinského, a ten nezaváhal.

Branky: 1. a 10. Gregor, 60. a 86. M. Budinský, 51. Novák - 16. Malý. Rozhodčí: Jarolímek.

Žluté karty: Petřina - Machuta, Zoubek, Soukup, Hruška.

ČK: Malý. Diváků: 110.

Nečín: Kubín - Vacek - Petřina, J. Mácha (71. Kozohorský), A. Kaiser - D. Budinský (80. T. Kaiser), Novák, M. Mácha (76. Šimek), L. Kaiser - Gregor, M. Budinský.

St. Huť: Slepička - Porubá (46. G. Kulich), Hruška, Soukup, Malý - Vacek, Machuta, Hlaváček, M. Kulich - Zoubek, Adamczik.

Dublovice B - Petrovice B 2:4 Mika, Haas - Vaniš, Doubek, Smrčka, P. Novák,

Nečín - St. Huť 5:1 Mich. Budinský 2, Mich. Gregor 2, Novák - Holý,

N. Knín B - Prostř. Lhota 2:0 Jelínek, K. Rada,

Dobříš B - Vel. Lečice 5:0 Novotný 2, Uher, T. Budinský, Plevka,

Kr. Hora - Jesenice 1:0 P. Čanda,

Hřiměždice - Kos. Hora 1:1 Lundák - hosté nehlášeno.

Ani neproměněná penalta nezkazila koncert domácích fotbalistů.

Obecnice se v závěru zápasu nevzdala IV. TŘÍDA / Historicky první vítězství Smolotel.

Skupina A

Jablonná - Lit. Bohutín B 1:1 Sláma - Kotrouš,

So. Narysov B - Pičín 1:5 Trč - Pecka 3, Pinc 2,

Trhové Dušníky - Březnice B 5:2 Prokeš 2, Kembický 2, Toužimský

Obecnice - Pečíce 4:2 Staněk 2. Pechar. Vohradský - Zelenka, Kahoun,

Tochovice B - Smolotely 3:4 Sivák, Trčka, Soused - Ouška 2, Vytejček, Dvořák.

Podlesí B - Hvožďany B 2:1 Hradla, Černohorský - Pavlíček

Překvapivému a rychlému obratu v závěru zápasu Obecnice Pečice (4:2) nedokázal svým uměním zabránit ani hostující Hynek Šrajn (vpravo).

Skupina B

Daleké Dušníky B - Vysoký Chlumec 2:0 Kadlec 2,

Krásná Hora B - Višňová B 0:9 Rozšafný 3. Kašák 2, Kyselý,Soukup, Šebesta, Hyrman.

Dolní Hbity B - Hřímždice B 5:1 P. Dědina 2, Grebeň 2, Soukup Kaprhál.