fotbal ročník 2001/2002

13. Listopadu 2001

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2001/2002

Jince odjely s výpraskem

Již po dvanácté v této sezoně vyběhli fotbalisté okresního přeboru na trávníky, které byly ve většině případů polozmrzlé. lnu, zima už klepe na dveře. Příbram - Kdo přezimuje po podzimní Části soutěže na prvním místě, toť otázka. I když na vrcholu tabulky stále kralují fotbalisté Višňové, je souboj o čelo vyrovnaný. Nečín ztratil body v Petrovicích, což znamenalo propad o dva stupínky níž. Jince si z Tochovic přivezly osmi- brankový výprask, na který asi dlouho nezapomenou. Hráči Malé Hraštice se konečně po Čtyř ech kolech dočkali alespoň zisk u jednoho bodu, když remizovali na své půdě s Narysovem.

Sedlčany B - Zduchovlce 1:1 (0:1)

Ze strany domácích byl v prvním poločase velmi chabý výkon a hosté zaslouženě vedli. Ve druhé Části se hra Sedlčan zlepšila, ale domácí svůj tlak dokázali přetavit pouze ve vyrovnávací branku. V dalším gólovém úspěchu domácích stála pozorná obrana Zduchovic, která si jednobrankovou remízu až do konce zápasu pohlídala.

Branky: Brožek - Švagr. Rozhodčí: Havránek. Diváků: 80.

Sp. Příbram B - Kamýk 2:3 (0:1)

I když měli domácí po celé utkání viditelně navrch, hosté dokázali chyby v obraně Spartak u náležitě potrestat, což také nakonec rozhodlo o konečném výsledku tohoto duelu.

Branky: J. Benák, vlastní - P. Krotil, Houška, P. Švagr. Rozhodčí: Hrabák. Diváků: 150.

Petrovice - Nečín 3:1 (3:1)

O průběhu celého zápasu rozhodl vlastně již první poločas, ve kterém byli domácí aktivnější, pohyblivější a zaslouženě vedli 3:1. Ve druhé půli byla k vidění oboustranně vyrovnaná hra, ale změnu skóre to už nepřineslo.

Branky: Štemberk, Krameš, Kortánek - Vacek. Rozhodčí: Dymák. Diváků: 150.

M. Hraštice - Narysov 1:0 (0:0)

Domácí měli, jak už to u nich bývá zvykem, slabší první poločas. Ve druhém dějství dostali soupeře pod tlak, ale z ojedinělého brejku inkasovali zásluhou hostujícího Staňka. Tentýž hráč o několik minut později viděl červenou kartu, a pro zbytek utkání své mužstvo patřičně oslab il. O spravedlivou dělbu bodů se až v samotném závěru postaral domácí Čaj, který proměnil nařízený pokutový kop.

Branky: Čaj (pen.) - Staněk. Rozhodčí: Piskáček. Diváků: 70.

Tochovice - Jince 8:1 (4:0)

Utkání bylo jednoznačně v režii domácích hráčů. Poločasový výsledek i dění na hřišti nasvědčovaly tornu, že si Jince odvezou pořádný výprask. Předvídané se nakonec stalo i skutkem a Tochovičtí nadělili hostům na zpáteční cestu osmibrankovou nadílku. Pokud bude pořádat obrana Jinců takovéto dny otevřených dveří, jako předváděla v tomto duelu, bude jejich sestup zpět do III. třídy nevyhnutelný. Ovšem do konce sezony zbývá ještě řada zápasů a Jinečtí pravděpodobně neprodají svou kůži lacino.

Branky: Juračka 3, L. Šimůnek 2, Trčka, Černý, V. Šimůnek - hosté nehlášeno. Rozhodčí: Benedik. Diváků: 100.

Rožmitál - Borotice 4:2 (2:0)

V souboji o devátou příčku tabulky se dařilo více Rožmitálu, který si po předvedeném výkonu připsal zasloužené tři body. Jejich střelecký účet mohl být ještě vyšší, ale domácí řadu dalších gólových příležitostí nedokázali využít.

Branky: Richter, Váně, Drechsler, Fr. Fous - Černý, K. Žák. Rozhodčí: Švidkov. Diváků: 50.

Dublovice - Višňová 0:2 (0:1)

Lepší vstup do utkání měli hosté z Višňové, kteří již v desáté minutě vstřelili úvodní branku. Přestože domácí převzali iniciativu, tečku za utkáním udělali deset minut před koncem znovu hosté.

Branky: Zd.Vrátný, Černý. Rozhodčí: Havel. Diváků: 70.

V duelu okresního přeboru Spartak Příbram B - Narysov padlo pět branek, ale bohužel tři z nich právě do sítě domácího Spartaku. Na snímku kamýcký útočník Michal Tatoušek (vpravo) v souboji se spartakovským Václavem Hotovým.

III. Třída

O víkendu čekalo na hráče třetích tříd poslední podzimní kolo. Ve skupině A se dařilo až na jednu výjimku hostujícím celkům. Fotbalistům Luhu se lepí i nadále smůla na paty, protože ani v pátém po sobě jdoucím zápase nedokázali zvítězit. Šlágrem kola bylo utkání Věšín - Drahlín, které mohlo slibovat dramatickou podívanou. Ovšem hostující celek se do svého soupeře zakousl hned od úvodních minut, což bylo brzy znát i na stavu skóre. Drahlín tak navázal na střeleckou potenci z utkání s Rožmitálem a Věšínu nastřílel pět branek. Díky vítězství se Drahlínští vyhoupli na druhé místo za vedoucí Bohutín. Že by se začala realizovat slova drahlínského trenéra Martina Šrámka, jenž se před sezonou netajil cílem postoupit do okresního přeboru? Ale nepředbíhejme událostem, poněvadž nás čeká ještě celá jarní část, ve které může být všechno rázem jinak. Jedenáct branek bylo k viděn í v utkání skupiny B Hřiměždice - Petrovice B. V zápase gólově řádila trojice Januška - Januška-Solnička. Všichni tři jmenovaní hráči zaznamenali v zápase hattrick. Malou kuriozitou utkání bylo, že jediná branka v domácí síti, byla také z kopaček hřiměždických fotbalistů, neboť ti si vstřelili vlastní gól. Dař ilo se rovněž Mokrovratům, které nedopustily nějaký fotbalový zázrak v duelu s Jesenicí a zaslouženě vyhrály.

III. třída - skupina A

Pičín - Luby 1:1 R. Vokurka - M. Krůta,

Láz - Bohutín 1:5 Čížek - Janušták 2, Hronec, Mak, Bambas,

Podlesí - Daleké Dušníky 0:1 Sklenář,

Klučenice - Rosovice 0:2 Vitásek, Kocán,

Rožmitál B - D. Hbity 3:4 Braun, Melichar, Váně - Falc, Prentký, Bláha, Šmíd,

Věšín - Drahlín 1:5 Kounica - Legát 2, Šrámek, Dušek, Ptáček.

III. třída - skupina B

Dobříš B - Krásná Hora 3:1 J. Petrák, Liška, R. Rechta - Zelenka,

Kosova Hora - Dublovic e B 2:1 Chmel, Rozenberger - Bláha,

Prostřední Lhota - Nový Knín B 2:3 J. Moravec, R. Caska - L. Vostrý 2, K. Vostrý,

Jesenice - Kňovice 3:1 Zd. Jiráček 2, Koucký - Nápravník,

Hřiměždice - Petrovice B 10:1 J. Januška 3, M. Januška 3, Solnička 3, P. Junek - vlastní,

Mokrovraty - Stará Huť 2:0.Lichtenberg, P. Hrubý.

IV. Třída

Hvoždany se svého soupeře nedočkaly Ve IV. třídě je sice Obecnice na prvním místě, ale tam ji s největší pravděpodobností ještě před zimní přestávkou vystřídají Hvožďany. Ty v sobotu totiž marně Čekaly na svého soupeře z Narysova, který se k utkání nedostavil. Výsledek se tedy bude nejspíše kontumovat a tři body budou připočteny Hvožďanům. V utkání Smolotely - Bohutín se domácí sice rychle ujali vedení, ale hosté stačili ještě do poločasu odpovědět dvěma brankami. Ve druhém dějství se přes veškerou snah u nepodařilo domácím vyrovnat, a tak tři body ukořistil hostující Bohutín. Zatímco ve skupině A jsou všechna utkání podzimu odehrán a, v B skupině se bude hrát ještě o tomto víkendu. Lídr skupiny Višňová si bez větších problémů poradil s mužstvem Krásné Hory. Nedařilo se naopak Dolním Hbitům, které podlehly Nečínu. Vysoký Chlumec a Borotice si rovněž do tabulky nepřipsaly žádňý bod a nadále se pohybuji na samém dně tabulky.

Nečín B - Dol. Hbity B 3:1 Hájek, Petřina, Fiala - Grebeň,

Hřiměždice B - Borotice B 5:3 Lundák 2, Filip, Viner, Pecháček - Černý 2, Pipota,

Krásná Hora B - Višňová B 1:3 Kolář - Šebesta, Bartoš, Kašák.