fotbal ročník 2000/2001

23. Října 2001

OKRESNÍ PŘEBOR okres Příbram ročník 2001/2002

Malohraštičtí opět poraženi

V sobotu vyběhli na trávníky fotbalisté okresního přeboru k zápasům devátého kola. Příbram - Šlágrem kola bylo utkání Višňová - Malá Hraštice, ve kterém šlo o čelo tabulky. Druzí zmiňovaní však obdobně jako v minulém utkání zklamali a po druhé porážce v řadě si v tabulce pohoršili o tři místa. Kamýčtí fotbalisté si přivezli pořádný výprask z Nečína a i nadále zůstávají na samém dně tabulky.

Rožmitál - Sedlčany B 0:1 (0:1)

Padesát přítomných diváků, kteří přišli zhlédnout tento duel, zřejmě na výkon, který předvedli domácí hráči, dlouho nezapomenou. Hrál se hrozný a podprůměrný fotbal, bez nasazení a vůle po vítězství. Nakonec padla v utkání jediná branka a bohužel právě do sítě domácího Rožmitálu. Sedlčany tak vytěžily z jediné akce zápasu maximum a odvezly si tři body.

Branky: Chlasták. Rozhodčí: Benedik. Diváků: 50.

Dublovice - Tochovice 1:2 (1:1)

Dublovice se ujaly rychle vedení, na které však stačili ještě do poločasu hosté odpovědět vyrovnávacím gólem. A když ve druhém dějství odolali dvacetiminutovému tlaku domácích, důrazný Formánek vstřelil druhý gól, na který domácí už odpověď nenašli.

Branky: nehlášeno. Rozhodčí: Halas. Diváků: 50.

Višňová - Malá Hraštice 1:0 (0:0)

Domácí měli v zápase čtyři vyložené gólovky, z nichž proměnili pouze jedinou. Hosté se dostali během celého utkání pouze do jediné vážnější příležitosti. Višňová se díky těsné výhře, vyhoupla s dvaceti body na první post v tabulce.

Branky: Vrátný. Rozhodčí: Švidkov. Diváků: 120.

Borotice - Petrovice 1:0 (0:0)

Domácí měli v prvním poločase mírnou převahu, ale bez vyložených šancí. Ve druhé byl v pokutovém území Petrovic zastaven za cenu faulu jeden z domácích hráčů a po proměněné penaltě šli do vedení. Hosté se snažili o vyrovnání, ale v závěru utkání to byli Borotičtí, kteří prohospodařili dvě stoprocentní šance.

Branky: Píša (pen.). Rozhodčí: Jarolímek. Diváků: 50.

Jince - Sp. Příbram B 1:1 (1:0)

Ve velmi vyrovnaném utkání se první branky dočkali domácí hráči. Když už to vypadalo, že si připíšou tři body za vítězství, podařilo se Spartaku tři minuty před koncem vyrovnat.

Branky: Provazník - Benák. Rozhodčí: M. Soukup. Diváků: 100.

Narysov - Zduchovice 2:0(1:0)

Hráči Narysova neproměnili v utkání další dvě velké šance, ale přesto byla jejich hra velmi pohledná a vítězství zasloužené.

Branky: Staněk, M. Kocán. Rozhodčí: Hlušička. Diváků: 50.

Nečín - Kamýk n. Vit. 6:0 (3:0)

V utkání byli jednoznačně lepším mužstvem domácí hráči a fotbalisté Kamýka mohli být rádi, že si odvezli pouze šestigólový výprask.

Branky: M. Gregor 2, P. Gregor, M. Budínský, D. Budínský, P. Vacek. Rozhodčí: Řehák. Diváků: 120.

Neproměněna penalta stála Drahlín tři body

Počasí fotbalu přálo pouze v sobotu a v neděli už ve většině případech vytrvale pršelo. Ovšem i přes tuto nepřízeň počasí se odehrála všechna utkání. Ve skupině A si připsali Rožmitálští důležité tři body, když porazili na svém hřiště lídra skupiny Spartu Luhy. Dařilo se i mužstvu Bohutína, které se právě díky zaváhání Luhů vrátilo na nejvyšší post v tabulce. Zklamáni odcházeli ze hřiště hráči Drahlína, kteří se museli o body rozdělit s posledním mužstvem tabulky. Smutek byl u Drahlínských o to větší, když neproměnili v devadesáté minutě pokutový kop. Ve skupině B se po dlouhých devíti kolech dočkaly Petrovice konečně první výhry v sezoně. A nebylo to vítězství ledajaké, poněvadž porazily mužstvo Kosovy Hory. Hráči Mokrovrat si také připsali tři body, ale díky horšímu skóre zůstávají i nadále na třetí příčce tabulky.

V utkání IV. třídy Dolní Hbity B Počepice (4:1) byli po celých devadesát minut lepším mužstvem domácí. Ti si vypracovali v zápase ještě řadu dalších šancí, které už však zůstaly nevyužity. Na snímku ve vzdušném souboji dolnohbitský Petr Grebeň (vlevo) s počepickým Pavlem Kolínem.

III. třída - skupina A

Rožmitál B - Luhy 2:0 Zárybnický, Troch,

Věšín - Klučenice 3:0 Toman, Petrovic, Čížek,

Drahlín - Podlesí 1:1 Přibík - D. Černohorský,

Dolní Hbitý - Láz 1:0 Pentký,

Rosovice - Pičín 2:2 Dolejší, Kilián - Pecka, Horký,

Daleké Dušníky - Bohutín 3:1 R. Švagr, Ant, Švagr, Peták - Rebljan.

III. třída - skupina B

Hřiměždice - Krásná Hora 1:1 M. Černý - Lhotecký,

Mokrovraty - Jesenice 2:0 Milan Lichtenberg 2,

Stará Huť - Prostřední Lhota 1:4 Zavřel - Caska, Čanda, J. Moravec 2,

Petrovice B - Kosova Hora 2:0 J. Kdolský, P. Podlipský,

Kňovice - Dobříš B 0:1 T. Budínský,

N. Knín B - Dublovice B 4:1 L. Vostrý 2, Městek, K. Rada - Čejda.

IV. Třída

Hvožďany vystřídala na čele Obecnice Příbram -

Ve skupině A

využili Obecničtí zaváhání Hvožďan a díky lepšímu skóre o jedinou branku budou v průběhu týdne úřadovat na první příčce tabulky. Mužstvo Trhových Dušník nastřílelo v Podlesí tamním fotbalistům hrozivých devět branek, když hned dva hostující hráči zaznamenali hattrick. Jablonná přivítala na svém hřišti Smolotely a už v prvním poločase se ujala vedení. Hosté si vedení pohlídali a nezměnila na něm nic ani penalta v 85. minutě, kterou neproměnil R. Melichar. Jablonná tak i nadále zůstává v těsném kontaktu s mužstvy hrajícími o čelo tabulky. V zápase skupiny B si Dolní Hbitý bez větších problémů poradily s hostujícími Počepicemi, kterým nadělily na zpáteční cestu domů čtyři branky. K největšímu překvapení došlo ve Višňové, odkud si odvezli tři body hráči Nové Vsi. Domácí se do té doby mohli pyšnit poměrně dobrou defenzivou. V zápase proti Nové Vsi však pořádala obrana Višňové Den otevřených dveří, protože inkasovala hned pětkrát.