fotbal ročník 1992
  Číslo 11

ROČNÍK 1 - 26.10 - 30.10.1992                              cena 2,90

ZPRÁVA Z STK

STK kontumuje utkání IV tř. sk. B Hříměždice - Borotice  3 : 0 ve prospěch TJ Hříměždic. Důvod - inzultace hlavního rozhodčího divákem a hráčem hostujícího celku. Protest TJ Borotice byl zamítnut.

Hattrick stopéra

Jako ryba ve vodě se ve sněhu a blátě cítil Zdeněk Šmejkal v utkání Luhy - Jesenice, když třemi brankami zvrátil vývoj utkání. Pro hráče hrajícího na postu stopéra je to mimořádný střelecký úspěch.

Domů s debaklem

První letošní dvojcifernou prohru v soutěži dospělých si odvezly Trhové Dušníky z Lázu. Lázští se ukázali jako nevděční hostitelé a svému soupeři k postupné desítce přibalili na cestu domů ještě jednu branku navíc.

KRÁSNÁ HORA S VÝPRASKEM Z NARYSOVA

Prostřední Lhota rozstřílela béčko Dobříše * Višňová přerušila remízovou sérii * Mokrovraty pustily body nováčkovi z Obecnice * stará Huť nejžhavějším kandidátem na III. třídu * Kovohutě vydolovaly z bahna oba body * Rosovice doma šťastně porazily Dolní Hbity

VÝSLEDKY

S Narysov - Krásná Hora  6 : 2  ( Cajthaml 3, Vachata 2, Pelcner - Zelenka, Hájek )

S Rosovice - Dolní Hbity   1 : 0

Prostř. Lhota - ZD Dobříš B  5 : 0  ( Kasík 2, Kočí M. 2, Mochán )

TJ Mokrovraty - S Obecnice   1 : 3   ( Lichtenberk - Matuška 2, Ručka )

Str. Huť - ZD Milín B   0 : 4  ( Novák, Hetflejš, Jareš, Klouda )

B. Bohutín - Kovohutě Pb.  1 : 2  ( nehl. - Vohradský, Soukup Jar. )

TJ Tochovice - TJ Višňová  2 : 3  ( Soused, Water - Boukal, Rozšafný, V. Černý )

STARÁ HUŤ - ZD TRK BAN. MILÍN  0 : 4  ( 0 : 3 )

Milínské béčko v pozměněné sestavě zahrálo ve Staré Huti dobré utkání. Hned v 1.minutě se ujala střela Kloudy - 0 : 1. V 17.minutě zvýšil z trestného kopu Jareš - 0 : 2. Na 0 : 3 v 36. minutě střelou skoro z 50 metrů a po chybě brankáře zvýšil Hetflejš. Na konečných 0:4 upravil v 69.minutě po přihrávce P.Mládka Novák. U hostů bylo sympatické, že dostali příležitost i čtyři dorostenci (Mádek P., Čmolík D. -16 let a Sláma R. Zelenka R. - 17 let).

Tochovice - Višňová  2 : 3  ( 1 : 1 )

Višňová konečně protrhla sérii pěti remíz za sebou a doplatily na to Tochovice.Mužstva nastupovala k utkání za deště a promočený trávník způsobil nepříjemný odskok míče. Višňová se hned od počátku chopila taktovky a nepustila ji z ruky prakticky celý zápas. Už v 10.minutě otevřel skóre Boukal po chybě domácího brankáře Hosté udržovali míč neustále na polovině soupeře, ale do vyložených šancí se nedostávali. Mimořádně kluzký terén dělal hráčům problémy, ale přesto se hrál pohledný fotbal. Ve 32.minutě Soused asi z 30 metrů vystřelil, míč po dopadu na kluzký povrch zrychlil a brankář hostí neměl šanci. Stav  1: 1 vydržel až do přestávky. Ve druhém poločase hrála Višňová z kopce a bylo to znát. V 58.minutě se prokličkoval obranou V. Rozšafný a změnil stav na 1:2. Poté měla Višňová ještě několik šancí. Tu největší zázračně chytil L.Soukupovi brankář J.Málek. V 73.minutě vstřelil Černý třetí gól a zdálo se být rozhodnuto, neboť Tochovice ve druhém poločase neohrozily branku Višňové. Hosté však polevili domácím se podařilo tři minuty před koncem snížit na 2:3. Branku vstřelil z malého vápna Walter po rohovém kopu. Višňová po tomto gólu začala poněkud zmatkovat, ale vítězství se jí podařilo udržet. Utkání výborně rozhodoval pan Bartůněk i přes zranění, které si způsobil na kluzkém terénu.

Bohutín - Kovohutě  1 : 2  ( 1 : 1 )

Za deště se prezentovala obě mužstva slušným  bojovným výkonem. Na rozbahněném terénu hostům vyšel úvod. Už v 10. minutě je Vohradský dostal do vedení. Domlácím se podařilo vyrovnat ve 22.minutě. Gólovou tečku uděl, jedenáct  minut před koncem Jar.Soukup, když proměnil pokutový kop.

Rosovice - Dolní Hbity  1 : 0  ( 1 : 0 )

Ve vyrovnaném utkání se štěstí přiklonilo na domácí stranu. Jediný gól dal Kajgr z penalty. Další šance zůstaly u obou mužstev nevyužity. Hosté si oddychli, když překonaného gólmana zastoupil na brankové čáře stoper a míč vyhlavičkoval. Inkasovat mohli i domácí, ale ve vyloženu šanci poslal hbitský útočník z 10 m míč brankáři přímo do náruče. Další možnost ke vstřelení gólu zmařil hostům rozhodčí při akci P.Dědiny. Neposkytl výhodu a hru přerušil v okamžiku, kdy zbývalo míč zasunout do prázdné branky.

Mokrovraty - Obecnice  1 : 3

Hosté se rychle vzpamatova1i z šestibrankového přídělu z minulého kola, a překvapivě získali na horké mokrovratské půdě oba body.

Narysov - Krásná Hora  6 : 2  ( 3 : 1 )

Raketový nástup narysovských hráčů. Už ve 2.minutě využil Cajthaml zaváhání brankáře - 1 : 0. Hosté dokazovali, že, nejsou na špici náhodou, ale Zelenka po útoku nastře1i1 pouze vracejícího se obránce. Na druhé straně gólman kryl střelu Vachaty. Slepička dal druhý gól, rozhodčí Veltruský jej však pro ofsajd neuznal. Vyrovnání přišlo v 18.minutě. Ondračka nabídl šanci nekrytému Hájkovi a ten nezaváhal 1:1. Domácí volili svojí osvědčenou taktiku hry s dlouhými pasy a rychlí útočníci nedovolovali soupeřově obraně téměř žádný oddych. Naproti tomu hosté se doslova utápěli v neúčelných kombinacích ve středu hřiště. Na rozbahněném terénu často ztráceli míč a to se nevyplácelo. Ještě do poločasu přidal Narysov další dva góly. Při druhém Pelcner zaváhal, míč srazila obrana, ale opakovaná střela si si cestu do sítě našla - 2 : 1. Na 3:1 zvýšil s chutí hrající Cajthaml, hlavou po rohovém kopu. Nástup do druhé půle opět vyšel lépe domácím. Vypracovali si několik šancí, jenže je nedokázali proměnit. Hosté se také dostávali do slibných příležitostí, ale i oni měli vychýlenou mušku. V 65. minutě utekl z půlky Cajthaml a bylo to 4:1. Na neustálým deštěm stále se zhoršujícím terénu utopili hráči Krásné Hory všechny naděje. Další ránu jim zasadil Vachata ­ 5 : 1 po hrubé chybě obrany, kterému dovolila na třikrát dorážet z malého vápna. Na začátku poslední čtvrthodinky ze šesnáctky vystřelil Vachata a bylo to 6 :1. O poslední změnu skóre se zasloužil Zelenka, který sám před brankářem nezaváhal. Stínem utkání bylo vyloučení Holingera za sraženi pronikajícího Bláhy minutu před koncem.

Orlík Klučenice - VTJ Jince   1 : 2

Trh. Dušníky - Hvožďny    6 : 0   ( Stočes 2, Prokeš 2, Vávra, Pacina )

S. Drahlín - Čenkov    4 : 2  ( Fürst 3, Šrámek - Tyl, Zárybnický )

Březnice B - Pičín  1 : 3  ( Kuba -  nehl. )

Sp. Rožmitál B - Dal. Dušníky   6 : 1   ( Richter 2, Toman, Novotný, Eisenreich, Fous F. - nehl. )