fotbal ročník 1992
  Číslo 12

ROČNÍK 1 - 2.11 - 6.11.1992                              cena 2,90

NEZRADIL

Před lety často využívali v mužstvu TJ Solenice služeb "černochů" ze všech koutů okresu. Při utkání v Drahlíně jeden z falešných hráčů klidně oblékl dres, vědom si toho že tady ho určitě nikdo nezná. Přepočítal se. Utkání řídil soused z jeho rodné obce. Šok to byl velký pro oba, ale přešli ho jen nenápadným úsměvem.

ČEKÁNÍ NA PROHRU

K velké serii se rozjeli fotbalisté z Višňové. V osmnácti mistrovských zápasech v řadě již nenašli přemožitele. Poslední porážka má datum 25. dubna a autorem je, v té době suverénní Nový Knín.

KRÁSNOU HORU VYSTŘÍDALY KOVOHUTĚ

Krásná Hora doma vyšla naprázdno * Tochovice pouze remizovaly s deseti dobříšskými hráči * Rozjeté Dobní Hbity Prostřední Lhota nepřibrzdila * Největší aspirant na I. B.třídu dostal doma lekci * Bohutín po prohře v Obecnici stale u dna * Mokrovraty stačily Višňové pouze první poločas.

RZ DOBŘÍŠ B - TOCHOVICE 0:0

V Tochovicích si zřejmě řekli, že v počtu remíz předstihnou Višňovou. Samotný zapas se většinou odehrával ve středu hřiště, ani jedno z mužstev se nedostávalo do šancí. Přesto měli hosté možnost dát gól. Nabízenou příležitost v podobě pokutového kopu však nevyužili. Domácí hrající po celé utkání s deseti hráči (ostatní vypomáhali áčku) nakonec uhráli bod.

STARÁ HUŤ - NARYSOV  0 : 6  ( 0 : 4 )

Přestárlé mužstvo domácích nebylo pro narysovské fotbalisty rovnocenným partnerem. Rozhodnuto bylo již do poločasu, kdy hosté dali čtyři góly. Po změně stran jich rozloženému týmu soupeře přidali dalších pět. Střelecky opět vynikl Slepička se čtyřmi góly.

OBECNICE - BOHUTÍN  4 : 2  ( 1 : 0 )

Mužstva z dolní poloviny tabulky spolu sehrála slušné, bojovné utkání. Domácí namlsáni ziskem obou bodů z minulého kola v Mokrovratech, se dostali do vedení v 17.minutě. Úspěšným střelcem byl Vimr. Do přestávky ani jedno mužstvo nevyužilo žádnou další šanci ke vstřelení gólu. Až deset minut po změně stran po chybě hostující obrany nezaváhal Matuška a bylo to 2:0. Tentýž hráč přidal v 70.minutě svůj druhý a celkově třetí gól domácích. Jiskřičku naděje pro hosty vykřesal v 75. minutě Hajný. To se nelíbilo Plecitému, napřáhl na šesnátce a přesnou střelou k tyči zvýšil na 4:1. Bohutínským se v závěru podařilo zkorigovat na konečných 4:2. Mezi obecnickými fanoušky, kterých se o posvícení sešlo hodné, tak zavládla po závěrečném hvizdu spokojenost.

KRÁSNÁ HORA - ROSOVICE   1 : 2  ( 0 : 1 )

Ve vyrovnané první půli si přece jen vytvořili více šancí domácí. Ondračka dal dokonce ve 27. minutě gól, ale rozhodčí Švidkov ho neuznal pro údajný ofsajd. Da1ší slibnou příležitost nevyužil Zelenka a naplnilo se heslo nedáš dostaneš, protože z protiútoku se poprvé radovali hosté. Po rozehraném přímém kopu skákavou střelou překopal krásnohorského gólmana Šedivý. Ve druhém poločase hosté rozradostnili ještě jednou své fanoušky, Opět po rozehraném přímém kopu se parádně v pádu trefil Vrátný. Domácí ve snaze zvrátit výsledek získali převahu. Podařilo se jim překonat soupeřova brankáře, ale na čáře míč vykopl obránce. Skóre nakonec upravil Janů, když zblízka nezaváhal. Osm minut před koncem mohlo přijít vyrovnání. Zelenkovu střelu však gólman vyrazil na roh. Závěrečný nápor Krásné Hory již gólový efekt nepřinesl.

VIŠŇOVÁ - MOKROVRATY  7 : 2  ( 2 : 1 )

Višňová nastoupila v utkání proti Mokrovratům v roli favorita. I když se letos k týmům z konce tabulky štědrá, tentokrát svou roli potvrdila. V začátku předvedla dvě ukázkové akce. Nejprve v 10. minutě L. Soukup zatáhl míč k levému rohovému praporku. jeho střílený centr našel na malém vápně Václava Rozšafného a ten šikovně přehodil brankáře. Úspěšný střelec v 16 minutě ideálně centroval na Černého a ten hlavou nechybil. Vypadalo to, že je rozhodnuto, ale mokrovratské povzbudil  Piskáček, když ve 20. minutě střelou zpoza vápna snížil na 2: 1. Poté se hra přesunula do středu hřiště a to jí na kráse nepřidalo. Až před koncem poločasu nahrál Kašák V. Rozšafnému, ten vystřelil k tyči, ale brankář bravůrně vytáhl. Krátce nato přišla nepříjemná situace pro hosty , neboť Černý prošel obranou hostí, ale stoper Durdil jej přidržel za pas v době, kdy by šel útočník domácích sám na brankáře. To ohodnotil rozhodčí Mezera přesně podle nových změn v pravidlech a Durdil uviděl červenou kartu. Do přestávky ještě M. Soukup krásnou střelou vyzkoušel brankáře hostí, ale ten výborně zasáhl.

Ve druhém poločase už hrála jenom Višňová. V 55. minutě Boukal přihrál Vondruškovi na velké vápno a ten bez problému  zvýšil na  3 : 1. Čtvrtý gó1 dal Boukal střelou z hranice pokutového území. V 77. minutě Kašák z penalty zvýšil na  5 : 1. Dvě minuty nato přidal další branku Černý po přihrávce L. Soukupa. Vzápětí chybovala v rozehrávce domácí obrana a Piskáček snížil na 6 : 2. Pět minut před koncem upravil Boukal na konečných 7 : 2. Velmi dobře pískal rozhodčí Mezera, nebál se rozdávat karty v duchu nových změn v pravidlech, což většině rozhodčích dělá dosud problémy.

ZD TRK BANMILÍN - KOVOHUTĚ PŘÍBRAM  1 : 3  ( 1 : 1 )

Na kluzkém a rozmoklém terénu se ujali vedení v 11. minutě hosté brankou Soukupa M. Milín přidal a po jedné z šancí v 28. minutě Novák vyrovnal na 1 : 1. Domácí získali územní převahu a ložené šance promarnili Švehla a Klouda. Druhý poločas se hrál ve středu hřiště a když se zdálo, že skončí smírně, v 85. minutě z trestného kopu z 30 metrů chyboval domácí brankář a soukup P. zvýšil na 2 : 1. Dvě minuty před koncem upravil na konečných 1 : 3 pro hosty Šípek.

( Nepříjemné překvapení čekalo po skončení zápasu hráče Kovohutí během utkání jim někdo v uzamčené (!) šatně zkontroloval obsah kapes. Líbily se hlavně peníze a tak škodu přibližně za 2,500 Kčs řeší milínská, policie. Není to prý první případ, kdy se v milínských šatnách něco ztratilo. )