fotbal ročník 1992
  Číslo 4

ROČNÍK 1 - 7.9 - 11.9.1992                              cena 2,90

Střelecké rekordy

Dvojciferné vítězství nebývá v kategorii dospělých častým jevem. V loňském soutěžním ročníku se tento husarský kousek podařil pouze třem mužstvům. Nejlepší mušku ze všech měli narysovští střelci v utkání s Dolními Hbity, když když dokázali skórovat jedenáctkrát. V žákovských zápasech je takový výsledek již celkem běžný. Vždyť například krásnohorští žáci na jaře prohráli dvojciferně většinu svých zápasů.

Brankář skóroval

Tomáš Holeček, šesnáctiletý záložník mužstva TJ Zduchovice korunoval svůj výborný výkon v úvodním podzimním kole v Nové Vsi dvěma brankami. Zduchovičtí se však v podzimní části soutěže na jeho výkony nemohou příliš spoléhat. Tomášovým sportem číslo jedna je totiž lední hokej. Už dnes tohoto talentovaného brankáře dorostu Baníku Příbram jezdí okukovat prvoligové hokejové celky.

ZD TRK BAN. MILÍN - S. PROSTŘEDNÍ LHOTA   8 : 1

O letošní střelecký rekord OP, který nebude snadné překonat, se postarali střelci milínského "béčka". Výsledek prvního poločasu (2: 1) ještě rekordu nenasvědčoval, branko stroj domácích začal až po přestávce. První gól Milína vstřelil Švehla v S.minutě po akci Nováka, který prošel středem hřiště. V 11.minutě zvýšil na 2:0 Ptáček po nará­žečce s Krejčím. Ve 33.minutě však po chybě domácího brankáře Vošahlíka snížil Nouzecký. Do poločasu se již skóre nezmě­nilo, neboť šance milínskélho Krejčího, Nováka a Jareše zůstaly nevyužity.Velké chvíle prvně jmenovaného hráče přišly po přestávce, kdy vstřelil hostům čtyři góly. Prvním v 52.minutě zvýšil vedení Milína na 3:1, v 57. minutě přidal další gól Švehla a pátou branku vsítilo pět minut později z trestného kopu Jareš. Pak už střílel pouze domácí kanonýr Krejčí. V 62. a 67. minutě zaznamenal šestý a sedmý gól a poosmé a naposledy překonal brankáře hostí pěknými nůžkami. Střeleckými ambicemi Krejčího neoplývali Pavel Bolina se Zdeňkem Ptáčkem, kteří si to rozdali v "jesličkách", což je jejich čistě soukromá soutěž a vyhrává ten, kdo nasadí soupeří vícekrát "jesle". Začali už při poháru ve Hvožďanech, to se vedení 1:0 ujal P. Bolina, ale po zápase s Prostřední Lhotou se skóre změnilo na 2:2. Oba mají v plánu strhnout vedení na svou stranu už při zápase dalšího kola OP s Dobříší B, ale pravděpodobně jim čáru přes rozpočet udělá trenér, který oba dva hráče v sobotním utkání kvůli jejich kratochvíli vystřídal.

TJ VIŠŇOVÁ - RZ DOBŘÍŠ  2 : 0

Ve Višňové Proti sobě nastoupila dvě velmi vyrovnaná mužstva. Domácí si do prvního poločasu zvolili hru proti silnému větru a prakticky se nedostali na polovinu soupeře, podařilo se jim alespoň udržet bezbrankový stav. Po přestávce se však karta obrátila a Višňová přitlačila za pomoci větru soupeře na jeho polovině a ten se jen ojediněle dostával do protiútok. V 61.minutě zahrál Kašák volný přímý kop, brankář hostí pouze vyrazil a dobíhající Vondruška poprvé skóroval. Hosté zvýšili obrátky a domácím bylo několikrát pořádně horko. V závěru utkání se však podařilo Boukalovi po Kašákově přihrávce vstřelit druhý gól a Višňová tedy vytěžila z těžkého zápasu oba body.

KOVOHUTĚ PŘÍBRAM - KRÁSNÁ HORA  2 : 0

Dosud neporažený tým Krásné Hory přijeli do Kovohutí s notnou dávkou optimismu, ale už začátek zápasu naznačil, že domácí nemusí odevzdat body zadarmo. První střelu na branku hostí vyslal Vohradský ve 2.minutě. Jeho technický oblouček brankář kryl. Z úvodního náporu vytěžili Kovohutě pouze dva rohy a prudkou střelou z 25 metrů se blýskl Vohnout. Po čvrthodině hry "ztuhl domácím fanouškům úsměv na rtech. Čermák si dobře naběhl, dostal se s míčem sám před gólmana, ale ten stačil naštěstí pro Kovohutě vyrazit v pádu míč nohou. O několik okamžiků později Ondračka přesně nahrál Zelenkovi, na jeho centr přesně naběhl Janů, ale jeho volej byl tak nepřesný, že domácí vhazovali u rohového praporku. Ztratili však míč a Ondračka se snažil překvapit brankáře střelou z těžkého úhlu, což se mu ale nepodařilo. Ve 23.minutě přešel Šváb přes tři hráče, vystřelil, ale jeho střel u hostující hráči zblokovali na roh. Potlesk si vysloužila akce domácích ve 28.minutě, kdy Vohnout šikovně pustil míč mezi nohama Ježkovy ten zatáhl po levé straně, ale jeho přetažený centr nikoho ze spoluhráčů nenasel. Ani Krásná Hora se do blízkosti soupeřovy branky nedostala, pouze několikrát vyrušila z klidu Gahlera střelami z uctivé vzdálenosti. Před koncem poločasu domácí vystupňovali úsilí a dostali soupeře pod tlak. Ve 39.minutě to ještě nevyšlo, Šípek z dálky přehazoval brankáře a přestřelil, ale dvě minuty nato po centru z pravé strany se míč od hráče v pokutovém území odrážel jako při biliáru, nakonec Ježek zblízka vystřelil a Vohradský dorazil míč do prázdné branky 1 :0. Ještě do přestávky se po několika přesných narážečkách dostal do šance Vohnout, ale branku netrefil, takže hráči si promočení od prudkého lijáku odcházeli odpočinout za stavu 1 :0.

Nástup do druhého poločasu vyšel domácím na jedničku. Už ve 2.minutě Ježek vystřelil z hranice pokutového území, obrana hostí míč tečovala a ten skončil za Candovými zády 2:0. Hra krásnohorských nabrala na obrátkách, zkušený Ondračka se vytáhl do útoku a dostali soupeře. pod tlak, jenže svou převahu nedokázaly vyjádřit brankami. V 70.minutě Zelenka vystřelil, Překonal brankáře, ale toho na brankové čáře zastoupil obránce. Deset minut před koncem Čermák zatáhl míč po pravé straně, domácí nestačili pokrýt útočníky soupeře, ale Zelenka hlavou netrefil ze 3 metru prázdnou banku. Na druhé straně se dostal do šance Šípek, ale i on zblízka přestřelil. Pět minut před koncem zápasu Zelenka nádherně vystřelil přímo z voleje po centru Petráska, vale Gahler ,jeho střelu vyrazil Janu se ještě snažil míč dorazit, ale domací zachránili na brankové čáře. V pohledném a rušném utkání dvou rozdílných poločasů už ke změně skóre nedošlo a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího Havránka se mohly Kovohutě radovat z vítězství.

VÝSLEDKY

TJ Višňová  - RZ Dobříš B  2 : 0 ( Vondruška, Boukal )

TJ Tochovice - S Rosovice  1 : 1 ( Čížek - Kováč J. )

S Obecnice - Dolní Hbity  3 : 1  (Matuška, Plecitý, Ručka - Dědina P. )

Kovohutě Pb. - Krásná Hora  2 : 0  ( Vohradský, Ježek )

TJ Mokrovraty - S Narysov  3 : 1  ( Chudý, Farář, Švehla - Slepička )

ZD Milín B - Prostřední Lhota  8 : 1  ( Krejčí 4, Jareš, Švehla 2, Ptáček - Nouzecký )

B. Bohutín - SK St. Huť  3 : 3  (Bambas,Gabriel, vlastní - Maryška, Krčmář, ? )

ČS Čenkov - Sp. Rožmitál B  2 : 2

Březnice B - Orlík Klučenice 5 : 0 ( Hudeček 4, Hevera )

Vrtule Láz - S. Dal. Dušníky  1 : 4  ( Burian - Král 2, Bumba, Hájek )

Výsledky OS MUŽŮ - sk. B

S Kamýk - SK Petrovice  1 : 7  ( Malec - Kortánek 3, Šťastný P, Krameš, Pešička, Talaváňa )

Mal. Hraštice - S Počepice  2 : 0 ( Kryšpín, Potužák )

SK Obory - ZD Radíč  4 : 2 ( Kuba 2,Sirotek, Mráz - Sůsa, Mošanský )

S Nečín - Tat. Sedlčany  2 : 2  ( Hloušek, Pešata - Broták, Mašek )

Obořiště - Rosovice  4 : 2

SK Pečice - S Drahlín B  5 : 2 ( Kučera, Trňák, Šusta, Toužimský, Keřík )

Sparta Věšín - AC Jablonná  0 : 2  ( za hosty Skuhrovec, Macák )

TJ Tochovice - S Narysov B  1 : 1  ( za hosty Biben )

Dal. Dušníky B  - Vlt. Hříměždice B  4 : 2

S Nová Ves - Vlt. Borotice  1 : 2  ( Kocourek )

TJ Zduchovice - Nový Knín B  1 : 1  ( Kofroň P. - Stránský )

Krásná Hora B - Vel. Lečice  2 : 3

SK Petrovice B - S Nečín B   4 : 0  ( Šťastný J. 2, Pešička 2 )

VÝSLEDKY

Vlt. Hříměždice - S. Nová Ves  0 : 2  ( Kolouch, Palan )

Tat. Sedlčany B  - S, Počepice  0 : 2  ( Barhoň 2 )

Sp. Příbram - S. Narysov  3 : 1

Vlt. Borotice - Vrtule Láz  2 : 3  ( Chýla, Havelka - Bezouška, Matějka, Palivec )

Kovohutě Pb. - Krásná Hora  1 : 3  (Graguš - hosté nehláš. )

TJ Višňová - Dal. Dušníky  9 : 1  ( Těhle 3, Kotáb J. 2, Zoula 2, Matějka Jar., Králík J., - Sobotka )