fotbal ročník 1992
  Číslo 5

ROČNÍK 1 - 21.9 - 25.9.1992                              cena 2,90

Neuvěřitelné zvraty

O tom, že utkání končí až závěrečným hvizdem rozhodčího se přesvědčilo, už snad každé mužstvo. Vždyť řada zdánlivě jednoznačně se vyvíjejících utkání skončila nakonec úplně jinak. Některé případy z let minulých jsou skutečně kuriozní. Velká Lečice prohrávala ve Vzducovicích v 82 minutě 0 : 2, aby se nakonec radovala z vítězství 3 : 2. Počepice vedly ve Hříměždicích 4 : 0, nakonec však prohráli 7 : 8. Poučeny z tohoto zápasu nevzdali naopak utkání v Nové Vsi, kde nepříznivých  0 : 4 dotáhly na konečných 4 : 4.

Fotbalová láska

Příkladem skutečné lásky k fotbalu je případ jednoho nejmenovaného obránce z našeho okresu. Ve třech po sobě jdoucích utkání si vstřelil vlastní branku. Ani to ho nezlomilo a ve svých 45 letech nadále pokračoval ve fotbalové kariéře.

Vracíme se k zápasu v Kosově Hoře

Výpověď rozhodčího Ze zápisu utkání KOSOVA HORA -SPARTA LUHY (6:3) jsme se kromě sestava dalších skutečností dozvěděli i to, jak viděl zápas jeho rozhodčí Josef Sůsa. Citujeme: Utkání se hrálo za proměnlivého počasí na nerovném trávníku. Domácí vedli v l. minutě, hosté ve 4. a 12.minutě po rohových kopech otočili skóre. Přes několik vyložených šancí domácích to byli znovu hosté a v 30.minutě zvýšili z penalty na 1:3. V nástupu do druhého poločasu domácí vyrovnali. V 65, minutě za stavu 3:3 domácí kapitán Kutil v běžeckém souboji přehrál útočníka Řehoře, přihrál dopředu a po krátké výměně názorů úmyslně nakopl soupeře do oblasti lýtek Od místa přestupku jsem byl vzdálen asi 20 m a dobře ho viděl. Přerušil jsem hru a Kutila vyloučil. Před odchodem z hrací plochy se choval teatrálně, podával mi ruku, děkoval a vysvětloval, že ho útočník kopl první. V 67.minutě již napomínaný Svoboda šel bezohledně do souboje s ležícím brankářem, který držel míč v rukách, a ve snaze hrát míčem kopl brankáře Pateru do hlavy. Přerušil jsem hru a běžel k místu přestupku,od kterého jsem byl vzdálen asi 12 m a dobře ho viděl. Brankář ležel a sténal,obránce Smejkal situaci neunesl psychicky a 'rukama nohama' poslal Svobodu k zenu. Vyloučil jsem Šmejkala a poté se zvedl i Svoboda.

Patera byl viditelně otřesen, nebyl schopen chůze, podpírán opustil hřiště a byl střídán. Při odchodu vyloučených (Šmejkala -Luhy a Svobody -K. Hora -pozn.. redakce) do šaten došlo mimo hrací plochu mezi nimi a hloučkem diváků k potyčce. Nejdříve byl na zemi Svoboda, když se zvedl, tak ji Šmejkalovi natáhl na bradu až to mlasklo. Nehrálo se 5 minut, po zahájení nervozita opadla. Oslabení domácí vytěžili nepřítomnosti stopera Šmejkala a dvěma brankami v 70. a 75.minutě utkání rozhodli. Poslední branka na 6:3 padla v 90.minutě z pokutového kopu. Chování diváků neukázněné - hrubé nadávky směrem k protihráčům. Po skončení utkání při odchodu do kabiny mne hrubě napadl trenér hostí Josef Jun a mimo jiné chtěl vysvětlení, proč jsem po zranění brankáře utkání neukončil. Podle mého názoru byl opilý. Vyloučený Šmejkal mi před kabinou ukazoval rozbitý ret a odřenou bradu, zranění, která utrpěl při odchodu do šatny a dožadoval se zapsání tohoto do zápisu. Pořadatelská služba nedostatečná, zajišťoval ji podle mého jeden člověk. (L.Sůva) a na vše nestačil. Utkáni až na uvedené situace nevybočilo z normálu a dle mého názoru jsem svým rozhodováním neovlivnil jeho průběh ani výsledek.

My pouze dodáváme hodnocení rozhodčího: domácí ­trojka, hosté - dvojka, a přehled napomínaných v tomto zápase: ZK -Svoboda, Rosa; ČK -Kutil Svoboda, Šmejkal. Utkání mělo samozřejmě dohru u DK, tresty uvádíme ve zprávách DK.

OKRESNÍ PŘEBOR MUŽŮ

V PROSTŘEDNÍ LHOTĚ SLAVÍ PRVNÍ BOD

Bude se omlazovat "béčko Milína ? "*V souboji nováčků úspěšnější domácí Obecnice* Višňová i po zápase s Krásnou Horou bez prohry * Dolní Hbity vyšly venku tradičně naprázdno * Rosovice poprvé vezou z venku oba body * Narysov v kovohutích bez šance

VIŠŇOVÁ -KRÁSNÁ HORA 2:2 (O:O)

Ve Višňové proti sobě nastoupila první dvě mužstva tabulky, a tak se očekával vyrovnaný souboj. To však neplatilo v prvním poločase, kdy Visňová zatlačila soupeře na jeho polovinu a nepustila ho prakticky do žádné větší šance ke vstřelení gólu. Sama však zahodila několik vyložených brankových příležitostí. Do druhého poločasu poslal trenér domácích na pravé křídlo J.Kotába a to se mu vyplatilo, neboť ten vstřelil během 10 minut dva góly. Poprvé ukopl míč brankáři a z velkého úhlu se trefil do prázdné branky, podruhé po perfektním zpracování a přihrávce od V.Kyselého nedal střelou k tyči brankáři šanci. V tu chvíli to vypadalo, že se krásnohorští vzdali a tak domácí celek ubral na obrátkách a to se jim vymstilo. Nejdříve po chybě obránců utekl Čermák a snížil na 2:1, poté Zelenka centroval, brankář zaváhal a míč k velké radosti hostů skončil v síti. V tu chvíli se útoky začaly střídat na obou stranách a o šance nebyla nouze. Největší z nich trestuhodně zahodil v 89.minutě domácí útočník J.Boukal, když; šel sám na brankáře, lehkým obloučkem ho přehodil, ale míč odskákal do autu. Na stavu se již nic nezměnilo a tak mužstva odešla ze hřiště smírně.Utkání řídil s očividným nepřehledem rozhodčí Žebrakovský.

ZD TRK BAN. MILÍN - TJ TOCHOVICE 0 : 4 ( 0 : 2 )

K utkání se nedostavil delegovaný rozhodčí,nakonec se ujal rozhodování trenér hostí.V 38.minutě vyloučil domácího Jareše. Milín předvedl žalostný výkon a prohrál zcela zaslou­ženě. Mužstvo by potřebovalo kádr poněkud omladit.První branka do sítě hostí padla z pokutového kopu v 10.minutě z kopačky Soukupa.Na 2:0 zvýšil tentýž hráč po sólu přes půl hřiště. Skóre 1.poločasu završil 5 minut před jeho koncem prudkou střelou z pravé strany k bližší tyči Ježek.Na začátku 2.půle využil narysovský kanonýr Slepička,když se protáhl mezi zadáky a míč na dlouhou nohu poslal do šibenice. Poslední slovo patřilo opět domácímu Soukupovi, který vyslal nádhernou střelu asi z 25 metrů a míč se způsobem tyč, břevno, branková čára, břevno gól ocitl počtvrté v brance soupeře. Pohledné, oboustranně slušně hrané utkání s přehledem řídil rozhodčí Schořovský

OBECNICE - STARÁ HUŤ 4 : 3 ( 1 : 1 )

Hosté se ujali vedení v 15.minu­tě, domácí vyrovnali až pět minut před koncem poločasu z pokutového kopu. V 1.minutě druhé půle přidali další gól, ale o 10 minu později bylo skóre opět nerozhodné. Pak se však Obecníce ujala po střele Vimra z trestného kopu a samostatné akci Brůčka dvougólového vedení a hosté už jen snížili v poslední minutě na 4:3.

BOHUTÍN - ROSOVICE 3 : 4 ( 0 : 2 )

Rozhodčí Kobík přivedl obě mužstva na hřiště za ideálního fotbalového počasí. Bohutínští byli plni odhodlání odčinit ztrátu bodu z posledního domácího utkání ( Stará Huť 3;3 ), mužstvo z Rosovic zase chtělo potvrdit stoupající formu, a tak se očekával kvalitní fotbal. Už úvodní minuty tomu nasvědčovaly. Hned v té první vystřelil Vrátný po dobré kombinaci jeho střelu brankář chytil, rozehrál a domácí se dočkali prvního rohového kopu po sražené Janošťákově střele. Ten hosté odvrátili Kajgr přihrál na nabíhajícího Vrátného, který odvážně vběhl mezi dva obránce, stačil vystřelit, jeho zablokovaná střela však letěla mimo branku. Po rušných úvodních minu­tách hra upadla do průměru a většinou se hrálo ve středu pole. Postupně však hosté začali získávat převahu. V 15.minutě Sobotka naběhl do pokutového území, dostal přesnou přihrávku od Vrátného, ale míč mu uskočil takže místo střely následoval po několika kličkách v rohu velkého vápna centr, který prošel napříč brankovým územím, ale nikdo z hostujících hráčů ho netečoval. Do slibné pozice se krátce nato dostal po Šmuclerově dlouhém autu Štofíra,ale ani opakovanou hlavičkou brankáře nepřekonal. Ovšem už z dalšího útoku se hosté dočkali Vrátný na šestnátce nepřihrál ani jednomu ze tří volných spoluhráčů, vypálil a jeho rána skončila v bohutínské síti 0:1. Tentýž hráč mohl ještě zvýšit, brankář však výborně vyběhl a jeho samostatný nájezd zlikvidoval. Jenže ve 40.minutě domácí obrana Vrátného obrana opět neudržela, ten běžel téměř přes celou polovinu hřiště a sám proti brankáři nezaváhal 0:2. Příležitost ke skórování si vytvořil v posledních okamžicích první půle Janošťák, který přehlavičkoval hostující stopery a naneštěstí pro Bohulin přehlavičkoval i branku, takže do šaten na přestávku šli domácí po nepříliš pohledném i.poločase s dvoubrankovým mankem. Po změně stran začali domácí náporem Už v šesté minutě si Kuba dobře naběhl mezi stopery hostí a s přehledem proměnil 1:2. Bohutínští ožili, za několik minut však přišel na druhé straně zbytečný faul v pokutovém území a Kajgr zvýšil z penalty na 3:1. Hodně vzruchu nastalo při další brance v síti domácích rozhodčí gól nakonec neuznal pro faul, který střele předcházel. Už dvě minuty nato trefil parádně volejem z dálky Kajgra bylo to 4: 1. Další velkou šanci hostí měl Štofira po hrubce domácího brankáře, ten však stačil pádem pod nohy protihráče svou chybu napravit.Domácí mužstvo zvedlo hlavu a přišpendlilo hosty na jejich polovině. Zvýšená bojovnost přinesla kýžený efekt po přesném volej i Gabliela 2:4. V zoufalém náporu ke konci zápasu se domácím podařilo skórovat ještě jednou, když se trefil Bambas po Kubově přihrávce 3:4. Vyrovnat se jim ale nepodařilo, takže po závěrečném hvizdu měli hosté důvod k oslavě.

RZ DOBŘÍŠ - DOLNÍ HBITY  2 : 0 ( 0 : 0 )

V prvním poločase vyrovnané utkání, hosté si vytvořili více gólových šancí, ale ani největší Bendovu neproměnili. V prvních dvaceti minutách druhé časti hry nepustily Hbity domácí hráče na svou polovinu, do útoků na dobříšskou branku se zapojovali i obránci a toho domácí využili ke vstřelení branky z rychlého protiútoku. Hosté ještě více otevřeli hru, ale to přineslo pouze další gól do jejich sítě.

ZD TRK BAN. MILÍN - S. PROSTŘEDNÍ LHOTA   8 : 1

O letošní střelecký rekord OP, který nebude snadné překonat, se postarali střelci milínského "béčka". Výsledek prvního poločasu (2: 1) ještě rekordu nenasvědčoval, branko stroj domácích začal až po přestávce. První gól Milína vstřelil Švehla v S.minutě po akci Nováka, který prošel středem hřiště. V 11.minutě zvýšil na 2:0 Ptáček po nará­žečce s Krejčím. Ve 33.minutě však po chybě domácího brankáře Vošahlíka S/1lžil Nouzecký. Do poločasu se již skóre nezmě­nilo, neboť šance milínskélho Krejčího, Nováka a Jareše zůstaly nevyužity.Velké chvíle prvně jmenovaného hráče přišly po přestávce, kdy vstřelil hostům čtyři góly. Prvním v 52.minutě zvýšil vedení Milína na 3:1, v 57. minutě přidal další gól Švehla a pátou branku vsítilo pět minut později z trestného kopu Jareš. Pak už střílel pouze domácí kanonýr Krejčí. V 62. a 67. minutě zaznamenal šestý a sedmý gól a poosmé a naposledy překonal brankáře hostí pěknými nůžkamy. Střeleckými ambicemi Krejčího neoplývali Pavel Bolina se Zdeňkem Ptáčkem, kteří si to rozdali v "jesličkách", což je jejich čistě soukromá soutěž a vyhrává ten, kdo nasadí soupeří vícekrát "jesle". Začali už při poháru ve Hvožďanech, to se vedení 1:0 ujal P. Bolina, ale po zápase s Prostřední Lhotou se skóre změnilo na 2:2. Oba mají v plánu strhnout vedení na svou stranu už při zápase dalšího kola OP s Dobříší B, ale pravděpodobně jim čáru přes rozpočet udělá trenér, který oba dva hráče v sobotním utkání kvůli jejich kratochvíli vystřídal.

TJ VIŠŇOVÁ - RZ DOBŘÍŠ  2 : 0

Ve Višňové Proti sobě nastoupila dvě velmi vyrovnaná mužstva. Domácí si do prvního poločasu zvolili hru proti silnému větru a prakticky se nedostali na polovinu soupeře, podařilo se jim alespoň udržet bezbrankový stav. Po přestávce se však karta obrátila a Višňová přitlačila za pomoci větru soupeře na jeho polovině a ten se jen ojediněle dostával do protiútok. V 61.minutě zahrál Kašák volný přímý kop, brankář hostí pouze vyrazil a dobíhající Vondruška poprvé skóroval. Hosté zvýšili obrátky a domácím bylo několikrát pořádně horko. V závěru utkání se však podařilo Boukalovi po Kašákově přihrávce vstřelit druhý gól a Višňová tedy vytěžila z těžkého zápasu oba body.

KOVOHUTĚ PŘÍBRAM - KRÁSNÁ HORA  2 : 0

Dosud neporažený tým Krásné Hory přijeli do Kovohutí s notnou dávkou optimismu, ale už začátek zápasu naznačil, že domácí nemusí odevzdat body zadarmo. První střelu na branku hostí vyslal Vohradský ve 2.minutě. Jeho technický oblouček brankář kryl. Z úvodního náporu vytěžili Kovohutě pouze dva rohy a prudkou střelou z 25 metrů se blýskl Vohnout. Po čvrthodině hry "ztuhl domácím fanouškům úsměv na rtech. Čermák si dobře naběhl, dostal se s míčem sám před gólmana, ale ten stačil naštěstí pro Kovohutě vyrazit v pádu míč nohou. O několik okamžiků později Ondračka přesně nahrál Zelenkovi, na jeho centr přesně naběhl Janů, ale jeho volej byl tak nepřesný, že domácí vhazovali u rohového praporku. Ztratili však míč a Ondračka se snažil překvapit brankáře střelou z těžkého úhlu, což se mu ale nepodařilo. Ve 23.minutě přešel Šváb přes tři hráče, vystřelil, ale jeho střel u hostující hráči zblokovali na roh. Potlesk si vysloužila akce domácích ve 28.minutě, kdy Vohnout šikovně pustil míč mezi nohama Ježkovy ten zatáhl po levé straně, ale jeho přetažený centr nikoho ze spoluhráčů nenasel. Ani Krásná Hora se do blízkosti soupeřovy branky nedostala, pouze několikrát vyrušila z klidu Gahlera střelami z uctivé vzdálenosti. Před koncem poločasu domácí vystupňovali úsilí a dostali soupeře pod tlak. Ve 39.minutě to ještě nevyšlo, Šípek z dálky přehazoval brankáře a přestřelil, ale dvě minuty nato po centru z pravé strany se míč od hráče v pokutovém území odrážel jako při biliáru, nakonec Ježek zblízka vystřelil a Vohradský dorazil míč do prázdné branky 1 :0. Ještě do přestávky se po několika přesných narážečkách dostal do šance Vohnout, ale branku netrefil, takže hráči si promočení od prudkého lijáku odcházeli odpočinout za stavu 1 :0.

Nástup do druhého poločasu vyšel domácím na jedničku. Už ve 2.minutě Ježek vystřelil z hranice pokutového území, obrana hostí míč tečovala a ten skončil za Candovými zády 2:0. Hra krásnohorských nabrala na obrátkách, zkušený Ondračka se vytáhl do útoku a dostali soupeře. pod tlak, jenže svou převahu nedokázaly vyjádřit brankami. V 70.minutě Zelenka vystřelil, Překonal brankáře, ale toho na brankové čáře zastoupil obránce. Deset minut před koncem Čermák zatáhl míč po pravé straně, domácí nestačili pokrýt útočníky soupeře, ale Zelenka hlavou netrefil ze 3 metru prázdnou banku. Na druhé straně se dostal do šance Šípek, ale i on zblízka přestřelil. Pět minut před koncem zápasu Zelenka nádherně vystřelil přímo z voleje po centru Petráska, vale Gahler ,jeho střelu vyrazil Janu se ještě snažil míč dorazit, ale domací zachránili na brankové čáře. V pohledném a rušném utkání dvou rozdílných poločasů už ke změně skóre nedošlo a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího Havránka se mohly Kovohutě radovat z vítězství.

VÝSLEDKY

TJ Višňová  - Krásná Hora  2 : 2 ( Kotáb J. 2 - Čermák, Zelenka )

ZD Dobříš - Dolní Hbity   2 : 0 ( Vršecký, Řehka )

S Obecnice - Str. Huť  4 : 3  ( Vimr 2, Brůček, Matuška - Maryška 2, Vlček )

Kovohutě Pb. - S Narysov  4 : 1  ( Soukup 3, Ježek - Slepička )

TJ Mokrovraty - Prostř. Lhota  2 : 2  ( Chudý, Šimonovský - Mochán, L. Kočí )

ZD Milín B - TJ Tochovice  0 : 4  ( Gubiš 3,  Barcuch )

B. Bohutín - S Rosovice  3 : 4  ( Bambas, Gabriel, Kuba - Kajgr 2, Vrátný 2 )

Trh. Dušníky - Sp. Rožmitál B   2 : 3

S Pičín - Dal. Dušníky  1 : 2  ( Horký- Král, Máša )

Vrtule Láz -  S. Drahlín  4 : 2  ( Šimánek 2, Čížek, Bernášek - nehl. )

Výsledky OS MUŽŮ - sk. B

S Dublovice  - S Kamýk  2 : 1  ( Švejda - Kortánek, Talaváňa )

Mal. Hraštice - SK Petrovice  1 : 2 ( Kryšpín, Potužák )

S Nečín - ZD Radíč  3 : 1 ( Hloušek, Budínský, Převor - nehl. )

Sparta Luhy  - Tat. Sedlčany  0 : 2  ( Liška, Čejda )

SK Obory - S Jesenice 3 : 2

Kos. Hora - S Počepice    1 : 2  ( Sůva - Kortánek, Laštovička )

Obořiště - SK Pečice   2 : 1

Sparta Věšín - S Podlesí   5 : 0  ( Šoul 2, Slavík, Hruš, Plicka )

TJ Tochovice B - Rosovice B   1 : 3

Ban. Bohutín B - S Drahlín B   3 : 3  ( Mezera, Hajný, Kubík - nehl. )

Višňova B - AC Jablonná  4 : 4  ( Jeník 2, Bartoš vlastní, Macák - Kotáb J. 2, Přibyl, Kureš )