fotbal ročník 1992
  Číslo 7

ROČNÍK 1 - 28.9 - 2.10.1992                              cena 2,90

OHLÉDNUTÍ ZA 5 KOLY OP MUŽŮ

Na čele je Višňová (od 3 kola),  jež jako jediná, dosud neokusila  hořkost porážky. Na druhém místě jsou se stejným bodovým ziskem  Kovohutě ( 8 bodů, 1 prohra s  Dolními Hbity ) pouze díky o jeden gól horšímu skóre. S jednobodovým mankem následují Rosovice, které se po vlažném úvodu dostávají do tempa a zatím největší překvapení letošního ročníku Krásná Hora, kde se příchod několika zkušených hráčů z vyšších soutěží samozřejmě projevil. Tabulku uzavírá Prostřední Lhota, která se teprve v pátém zápase radovala ze zisku bodů ( z Mokrovraty 2 : 2 ) ale 23 obdržených gólů nesvědčí o přílišné pevnosti zadních řad. Pouhé tři branky vstřelené pravidelně odevzdávající Dolními Hbity ( 13 místo ) zase nesvědčí o příliš produktivním útoku. Spodní část tabulky ( 12 místo, 3 body ) okupuje i Bohutín jenž rozdává body překvapivě i doma - ztratil tři, z venku nepřivezl dosud ani jeden. Nováček ze Staré Huti ( 11 místo ) je na tom opačně - doma ani bod, venku tři. A jak celky OP pokračovaly v kole šestém? To se dozvíte na následující straně

OBÁVANÝ KANONÝR

Mezi nejúspěšnější střelce patří rozhodně petrovický Jar. Šťastný. V úvodních čtyřech utkáních B mužstva pravidelně dvakrát překonával soupeřova brankáře. Ve třetím kole oblékl i dres áčka a svou střeleckou normu neporušil ani tentokrát.

DÁMY V KOPAČKÁCH

Ženská kopaná na příbramsku,to není jenom oddíl žen ze Slávie Příbram. V Novém Kníně využili toho, že soutěžní  řád povoluje v žákovské kategorii společný start chlapců a dívek v jednom družstvu. Do kopaček obuli Kláru Makovcovou a ta dokázala, že není na hřišti jenom do počtu. V utkání s Dolními Hbity rozhodla jednou brankou o vítězi. Zdatnou konkurentku má ale v nedalekých Mokrovratech. Slečna Zoubková má v letošní sezóně už dva úspěšné zásahy do černého.

OKRESNÍ PŘEBOR MUŽŮ

KRIZE V MILÍNSKÉM BÉČKU POKRAČUJE

Rosovice po vítězství nad Kovohutěmi v čele OP * Stará Huť doma poprvé bodovala * Krásná Hora nadělovala * První letošní vítězství Prostřední Lhoty * Dvě minuty dělily Obecnici od zisku bodu * Dolní Hbity se vzpamatovaly ?

KOMENTÁŘE

ROSOVICE - KOVOHUTĚ  2 : 0  (1 : 0 )

Střetnuti dvou mužstev z čela tabulky zahájil rozhodčí Veselý z Neumětel krátce po půl čtvrté. Již v úvodu bylo patrné, že utkání bude tvrdý a nesmlouvavý boj a na fotbalovou krásu mnoho prostoru nezůstane. Ani jedno z mužstev se do šancí nedostávalo v prvním poločase snadno. První slibnou příležitostí hostujícího celku byl přímý kop po zbytečném faul rosovické obrany. Starší z bratrské dvojice Soukupů však trefil pouze zeď: Ve 24.minutě Sobotka vyslal z hranice šesnáctky střelu přímo z voleje na soupeřovu branku, míč však dobře netrefil a obrana ho srazila na roh. Fotbalově slabých prvních 45 minut rozhodl ve 30.minutě Vrátný po nedorozumění hostujících stoperů a brankáře  1:0. Hodně vzruchu přinesla závěrečná pětiminutovka první půle. Začal ji kapitán Kovohutí Ježek dobrým centrem z pravé strany, přetažený míč však nikdo netrefil. Vzápětí obrana Rosovic faulovala na levé straně, hosté z přímého kopu zahrály vysoký míč před soupeřovu svatyni a stoper Kovač ve snaze odvrátit na roh málem překonal vlastního brankáře. Jeho hlavička minula branku pouze o několik centimetrů.

Jedním z nejdiskutovanějších okamžiků zápasu se stala 42.minuta. Po rychlém protiútoku domácí dokonale rozebrali soupeřovu obranu, Sobotka zůstal sám na hranici pokutového území, dostal míč, položil si na zem brankáře, avšak po kolizi s ním upadl a míč skončil mimo. Hráči i fanoušci se vehementně dožadovali pokutového kopu, ale rozpažené ruce rozhodčího byly výmluvným gestem, a tak se pokračovalo dál. Při dalším útoku se ocitli dva útočníci proti jednomu obránci, ten srazil přihrávku rukou v pokutovém území, jelikož však míč směřoval přímo na Sobotku, rozhodčí ponechal výhodu, kterou domácí nevyužili. Nástup do druhého poločasu vyšel lépe rosovickým a už ve druhé minutě se Sobotka ocitl sám před brankářem, jeho rána z blízkosti však skončila na břevně. Na konci úvodní pětiminutovky se pokusil L.Kovač přehodit téměř z poloviny hřiště soupeřova brankáře, ten se však stačil do branky vrátit a míč vyrazit na roh. Další sporný moment přišel po 53 minutách hry, kdy hostující stoper zastavil míč ve vlastním velkém vápně rukou, ale rozhodčí opět rozpažil. Hned z protiútoku se dostal do gólové šance mladší z dvojice Soukupů. jeho volej z osmi metrů však mířil do prostředka branky a gólman si s ním hravě poradil Na druhé straně udělal chybu Novotný, nechal se předběhnout Vrátným, jehož opakované střely brankář vyrazil, ale Sobotka za přispění obrany míč do sítě dopravil 2 : 0. Stále více se však, i přes nepříznivé skóre začínalo projevovat větší fotbalové umění hostujících hráčů. Domácí se spoléhali pouze na dlouhé a často nepřesné odkopy obránců a rychlé nohy Vrátného.

Tato taktika na Kovohutě platila, zvláště když Novotný vršil chybu za chybou. Tlak prohrávajícího celku však přesto narůstal. Hráči však nedokázali využít žádnou šanci. Vohnout netrefil míč na velkém vápně po přesné přihrávce Soukupa. Po rychlém protiútoku vybojovali Rosovice roh, Kovač hlavou trefil branku, její strážce však vyrazil na roh. Těsně před koncem přišly dvě šance Sobotky. Nejprve si dobře naběhl na hlavičku Kajgra, jeho volej však mířil vedle a hned při dalším útoku vystřelil z.levé strany, míč prošel napříč brankovým územím, ale dobíhající Štofira ho nezasáhl. Na skóre se dále už nic nezměnilo a tak fotbalovější Kovohutě utrpěly v Rosovicích bolestivou porážku, bolestivou doslova i do písmene. neboť zákroky domácích zadáků byly na hranici únosnosti.

DOLNÍ HBITY - BAN. MILÍN  5 : 0  ( 1 : 0 )

Domácí opět potvrdili známé heslo, že fotbal nemá logjku. Zatímco v první půli dokázali z drtivého tlaku jen jednou skórovat, v poločase druhém, kdy se soupeř výrazně zlepšil, dokázali přidat čtyři další góly. Ale popořádku. Utkání začalo a téměř celý první poločas bylo v režii domácích. Prvních 30 minut se hrálo jen na milínskou branku, na kterou se valil jeden útok za druhým. Chyběla však finální přihrávka či gólová střela. Domácí nedokázali využít ani šance, kdy postupovali v pěti proti třem zadákům soupeře. Gól však přece jen přišel. Ve 13.m1nutě se Štětkovi vyplatilo sledovat míč a po hrubé chybě milinského gólmana jej pohodlně zasunul do prázdné branky. Vícekrát se už v prvním poločase domácí trefit nedokázali. Chyběl nápad a nechyběly naopak nepřesné přihrávky. V závěru prvního poločasu milínští zvedli hlavu, vymanili se z tlaku a dostávali se i do šancí. V poslední minutě dokonce rozvlnili dolnohbitskou siť, ale rozhodčí Rys branku správně neuznal pro hru vysokou nohou. Na počátku druhého poločasu hosté pokračovali ve zlepšeném výkonu z konce prvního dějství. Svými akcemi, zejména taženými po křídlech, několikrát zahrozili před domácí svatyni. Góly však padaly na druhé straně. V 64.minutě po poměrně přísně nařízeném přímém kopu se ze sedmnácti metrů přesně trefil Bartoš přízemní střelou podél zdi. Už v 68.minutě po samostatné akci zavěsil Pavel Dědina  3:0. Zápas byl prakticky rozhodnut a hosté rezignovali. Škoda jen, že někteří hráči porážku nedokázali unést a v závěru zbytečně přitvrdili. Výsledkem byla červená karta pro milinského Bolinu za velmi ošklivé podkopnuti zezadu. Souží ke cti domácím, že neopláceli a odpověděli tím nejvhodnějším způsobem, když v 85.minutě P.Dědlna a dvě minuty před koncem Kofroň zakulatili výsledek na konečných 5:0.

Krásná Hora - ZD Dobříš  7 : 1

Dolní Hbity - ZD Milín B   5 : 0 ( Ďedina P. 2, Bartoš, Štětka, Kofroň )

Str. Huť - TJ Višňová  0 : 0

S Narysov - S Obecnice  2 : 1  ( Vachata, Čáp jar. - nehl. )

Prostř. Lhota - B. Bohutín 2 : 1  ( Mochán, Štěpánek - nehl. )

TJ Tochovice - TJ Mokrovraty  3 : 0  ( Čížek 2, Soused )

S Rosovice - Kovohutě Pb.  2 : 0  ( Vrátný, Sobotka )