fotbal ročník 1992
  Číslo 9

ROČNÍK 1 - 12.10 - 16.10.1992                              cena 2,90

MECENÁŠ NA KONTROLE

V průběhu utkání Dolní Hbity - Krásná Hora se v hledišti objevil i Jiří Bláha majitel firmy Eurotrans. Přišel zkontrolovat výkon hostí, kteří nosí název jeho firmy na dresech. Po závěrečném hvizdu byl jistě spokojen. Krásná Hora získala oba body a na jediné rozhodující brance měl navíc lví podíl jeho mladší bratr Václav.

PAVEL NOVÝ NA SPARTĚ

Ke skalním příznivcům Sparty Luhy patří i známí herec Pavel Nový. Nenechá si ujít ani jeden její domácí zápas. A pokud se Spartě zrovna na trávníku nedaří, zajistí spokojenost domácích diváků alespoň Pavel svým osobitým humorem od postraní čáry.

STŘELECKÉ HODY V NARYSOVĚ

Višňová remízovým králem * Stará Huť doma vyšla naprázdno * Prostřední Lhota opustila poslední příčku tabulky * Krásná Hora nezaváhala a vede * V Tochovicích bez střelců * Mokrovraty 5 kol bez výhry

ROSOVICE - VIŠŇOVÁ  1 : 1  ( 1 : 0 )

Jeden z nejhezčích  zápasů se odehrál v Rosovicích.  Hrál se kombinační, technický fotbal, a obě mužstva by se za předvedený výkon nemusela stydět, v soutěži o třídu  vyšší. Skóre otevřeli domácí zásluhou J. Kováře  který se trefil hlavou po centru z přímého kopu v 25minutě Višňová  vyrovnala o deset minut později, ale  rozhodčí branku neuznal  pro údajný ofsajd. Další. branka hostí byla už regulérní vstřelil ji Kašák v 5 minutě druhého poločasu po výborné akci Černého po levé straně. Střelec vyrovnávajícího gólu vyslal v poslední  minutě utkání střelu rovnou do šibenice ale brankář  zázračně zachránil. S konečným výsledkem a dělbou bodů byla obě mužstva spokojena. Poměrně dobrý výkon odvedl i rozhodčí  Kuděj, pouze v jednom případě podlehl atmosféře utkání. Hráče Rosovic správně napomenul žlutou kartou za úmyslnou ruku, ale  když tentýž hráč stáhl Černého ve vyložené šanci, rozhodčí kartu nevytáhl.

KRÁSNÁ HORA - ZD TRK. BAN. MILÍN  B  4 : 1 ( 0 : 1)

Na kvalitním trávníku se střetla dvě zkušená mužstva. V prvním poločase si domácí udržovali mírnou převahu, ale brankáře ohrožoval jen Ondračka střelami z dálky. Hosté podnikali rychlé protiútoky a po jednom z nich v 2 minutě a následujícím rohu dostal Dušek hlavou hosty do vedení. Ve 47 minutě se prosadil Zelenka na pravém křídle a po zemi vyrovnal o  l0 minut později dostal V.Bláha domácí do vedeni, když dorazil rozehraný přímí kop. Domácí pokračovali v náporu. V 69.minutě  Ondračka obstřelil zeď a rozhodl o výsledku. Hosté  se v závěrečných deseti minutách zmohli k zoufalému náporu, ale v poslední minutě rozhodčí Vovolka posoudil zákrok na Zelenku jako faul a sám postižený penaltu proměnil.

STARÁ HUŤ - DOLNÍ HBITY  0 : 3  ( 0 : 2 )

Hosté přijeli do Staré Huti bojovně naladěni a podle jejich vlastních slov pro oba body, Věděli však, že k tomu je třeba nejen zopakovat slibné výkony z posledních kol, ale i střílet góly. Hned od začátku utkání bylo jasné, že dolnohbitští to myslí s vítězstvím naprosto vážně. Přehrávali již trochu přestárlý celek Staré Huti doslova ve všem a bylo jasné, že pokud vstřelí včas branku, nemusí mít z výsledku obavy. A to se také přihodilo. Po čtvrthodině hry po pohledné akci unik1 po křídle Štětka, vnik1 do velkého vápna a naservíroval podél bezmocného gólmana domácích přihrávku V. Dědinovi, který před prázdnou brankou nemohl zaváhat. Vedoucí gól přidal na kopačky hostů pohodu, ze které se zrodil další úspěch. Kofroňovu střelu po hezké narážečce P. Dědiny srazil obránce Staré Huti na roh, který opět P. Dědina rozehrál přesně na hlavu Buriana 0 : 2. Domácí zahrozili až těsně před přestávkou, kdy jinak vepředu zcela osamocený Maryška trefil z dálky tyč dolnohbitské svatyně. Ve druhém poločase již hosté hráli  to, co potřebovali. Drželi míč na soupeřově polovině a jinak hru příliš neotvírali poučení  několika minulými zápasy kdy nespokojeností se ziskem bodu přišli o oba. Čtvrthodinku před koncem se svou typickou individuální akcí prosadil nejlepší hráč na hřišti Pavel Dědina a z úhlu vyslal jakousi polostřelu - polocentr která skončila za zády překvapeného domácího brankáře. Domácí měli první vážnější šanci ve druhém poločase až za stavu 0 : 3, kdy Maryškovu střelu vytlačil bravurně Holan v brance hostí. Před koncem se ještě dolnohbitský Štětka ocitl v podobné pozici jako V. Dědina před prvním gólem, ale neuvěřitelně svou příležitost spálil.

Hosté vyhráli zcela zaslouženě a zejména předvedenou hrou dokázali, že na sestup rozhodně nemyslí. Totéž se však nedá říci o Staré huti, který jak se zdá nevyřešil generační problém a v jeho řadách převažují hráči, kteří mají svůj zenit již nenávratně za sebou.

TOCHOVICE - KOVOHUTĚ  0 : 0

Střetnutí dvou týmů z popředí tabulky bylo po celý zápas velmi vyrovnané, ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvořit převahu. Několik šancí na obou stranách zůstalo neproměněných, a tak bezgólovou remízu nakonec brala obě mužstva.

NARYSOV - DOBŘÍŠ B  6 : 4  ( 4 : 2 )

V Nrysově měli hosté vynikající nástup, Už ve druhé minutě Pincl napřáhl z dálky a jeho falšovaná střela skončila v síti. Na pohlednou kombinační hru domácí reagovali snahou o rychlé protiútoky. První vydařený znamenal vyrovnání. Otevřenou obranou proběhl Slepička, byl  faulován, nařízený přímý kop brankář vyrazil ale narysovští kanonýr pohotově doklepl ­ 1:1. Útoky domácích nabývali na nebezpečnosti.  Rukavičkáři špatně obsazovali soupeřovy útočníky a  z toho přicháze1y šance. Cajthaml ještě nedal ale, Pelcner sám proti brankáři nezaváhal - 2: 1. V 19 minutě nakopl po odpískání  Havlík Holingera, ten si to nenechal  líbit a vznikla mela. Rozhodčí Mezera ji neocenil ani žlutou kartou. V utkání  přibývalo nervozity, hráči začali řečnit a nadávat .Nekoncentrovanosti využil Breza, když obloučkem přehodil brankáře - 2:2. Jenže dvě minuty nato Slepička usměrnil do sítě - 3 : 2 a při dalším útoku si to zopakovali z druhé strany - 4:2. Na konci první a začátku druhé půle měli domácí mírnou převahu. Nedokázali však zužitkovat ani přečíslení tři na jednoho. Hosté přidali na důrazu a výsledkem byl Pincův třetí gól.V 70. minutě domácí kapitán v přerušené hře vrážel do protihráče, leč rozhodčí pouze pohrozil prstem, stejně jako za několik okamžiků, kdy opět Rampa se ohnal po soupeři. Hráči vycítili nechuť rozhodčího k udílení karet a častovali muže v černém šťavnatými výrazy, které s ledovým klidem ignoroval. Hosté polevili a Slepička přidal další gól 5:3. Deset minut před koncem vstřelil šestou branku střídající Randla. Dobříšským se do konce zápasu podařilo pouze z penalty zkorigovat na 6:4.

VÝSLEDKY

Str. Huť - Dolní Hbity  0 : 3  ( Dědina V., Burian, Dědina P. )

TJ Mokrovraty - B. Bohutín    1 : 1  ( Šomek - Šlapák )

S Narysov - ZD Dobříš B  2 : 2  ( Slepička 4, Pelcner, Radla - Pinc 3, Breza )

S Rosovice - TJ Višňová  1 : 1  ( Kováč J. - Kašák )

TJ Tochovice - Kovohutě Pb.  0 : 0

Krásná Hora - ZD Milín B   4 : 1  ( Zelenka 2, Ondračka, Bláha V. - Dušek )

Prostř. Lhota - S Obecnice  5 : 2  ( Kočí M. 3, Štěpánek 2 - nehl. )

VTJ Jince - Čenkov  1 : 3

Březnice B - Vrtule Láz   2 : 3  ( Kočovský, Petráň - nehl. )

S. Drahlín - Dal. Dušníky   2 : 2  ( Weigert, Lopata, - nehl. )

Trh. Dušníky - Sp. Příbram B   0 : 6  ( Dolejší 2, Straka, Pechar, Míka, vlastní )

Sp. Rožmitál B - Hvožďny  7 : 2  ( Richter 2, Eisenreich 2, Polák R. 2, Fous F. - nehl.

S Jesenice - Kos. Hora   ( Nehlášeno )

ZD Radíč - Tat. Sedlčany B    0 : 2   ( Liška 2 )

SK Obory - Mal. Hraštice    1 : 1  ( Lundák V. - Palan Z )

SK Petrovice - Sparta Luhy   4 : 1  ( Pešička 2, Borota 2 - Pilík )

S Počepice - S Dublovice    8 : 0  ( Holan 2, Kortan 2, Matucha V., Matucha Z., Pšenička, Otradovec )