fotbal ročník 1992
  Číslo 10

ROČNÍK 1 - 19.10 - 23.10.1992                              cena 2,90

JAK ROZHODNE STK ?

Minulé pondělí nám byl doručen protest TJ Vltavan Borotice proti způsobu řízení utkání TJ VL.Hříměždice - TJ Vl.Borotice s žádostí o zveřejnění. Žádosti vyhovujeme a protest otiskujeme bez komentáře a jazykové úpravy.Vznášíme protest k řízeni utkání TJ VLHříměždice - TJ VJ.Borotice. Hlavně je třeba přednést stížnost na komisi rozhodčích, kteří se již na 4 zápasy nedostavili na naše utkání. Jestli chcete řídit okresní soutěže, musí si okresní výbor zajistit dostatek rozhodčích, aby byla zaručena regulérnost soutěže. Naše TJ Vám dodala jednoho rozhodčího pana Jaroslava Hrabáka, který je dobře hodnocen v Okr.soutěži. Nemůžeme věřit tomu, že losováním se los obrátil na řízení utkání domácího oddílu a řízení se ujal pan Vacek František, který nejen je vedoucím mužstva, ale i členem Okr.výboru a tudíž by měla být záruka čestného řízení utkání. Opak byl pravdou! Nelze ze strany vedoucích mužstva VJ.Borotice udržet hráče v klidu, protože co pan Vacek předváděl na hřišti nemá s kopanou nic společného. Toto utkání lze hodnotit tak, že to byla ostuda české kopané. Pomezní rozhodčí dle zápisu jde o poločasu hrát na hřiště. Příkladem nějaké situace zápasu : za stavu 0:1 postupoval hráč Vl.Bor. sám na brankáře soupeře, a brankář ho rukama srazil a rozhodčí odpískal, a tento zákrok v pokutovém území hodnotil jako přímý kop před velkým vápnem. Poté při útoku domácích by nakopnut míč směrem na naší branku, poté našeho stopéra, který spíše reflexivně zasáhl míč rukou pan Vacek správně odpískal a vykázal hráče ven a to tím způsobem, že se postavil tam kde stál a upažením ruky vykázal hráče ze hřiště. Pan "rozhodčí" neměl žluté ani červené karty, což je proti regulí pravidel. Závěrem zápasu za stavu 1:2 si pan Vacek vymyslel pokutový kop, a to jsme měli tři hráče vyloučené, vyvrcholením bylo to, že domácí útočili a hráč domácích skopl bez míče našeho stopéra, což pan Vacek nechal bez povšimnutí a domácí mužstvo docílilo branku. Po této události pan Vacek tuto branku uznal, což diváci nevydrželi a vběhli na hřiště. Pořadatelská služba nebyla zajištěna a byl velký problém tyto diváky zpět vyvést. Stopér ležel na zemi a rozhodčí nezajistil ani běžné ošetření. Ve skrumáži si podle mého pan Vacek vymyslel, že ho údajně kopl jeden z diváků hostujícího oddílu a utkání ukončil, jako inzultaci rozhodčího a utkání ukončil, pan "RO" potom v klidu odešel, "ani nekulhal" do své kabiny. Při předávání reg. průkazů pan "RO" našemu kapitánu nedovolil uplatnit jeho právo, aby vznesl námitky vůči řízení utkání pan "RO" nevěděl koho vyloučil a ani že někdo byl napomenut žlutou, a proto zástupce kapitána Hnida R. mu tento zápis nechtěj podepsat. Chtěl mu podepsat převzetí reg. průkazů což pan Vacek odmítl a zápis zmuchlal do své kapsy a vzal si všechny reg. průkazy, toto je proti pravidlům, průkazy jsou majetkem každého hráče a pan Vacek nemá žádné právo si s reg. dělat vlastní majetek. Žádáme proto STK aby posoudila toto utkání jako neplatné a umožnila nám opakování tohoto zápasu, který naše mužstvo velmi oslabilo jak psychicky ale i fyzicky. Naše mužstvo se snaží hrát na postup ze IV tř. do III tř. a s tímto utkáním zásadně nesouhlasíme. Věříme, že posoudíte naší námitku jako oprávněnou a umožníte sehrání nového zápasu v Hříměždicích na naše náklady což se týká dopravy. My jsme pro regulérnost soutěže. Hlavního viníka vidíme ve špatné práci komise RO VFS, kteří nezajišťují obsazování RO na utkání.Tento protest zasíláme OV FS Příbram STK. týdeník OF týdeník. Projednáno členskou schůzí ( dne 10.10.1992 v Boroticích. Poplatek za projednání zaslán šekem a jeho kop. je přílohou tohoto záp.

Sestavil a zapsal Žák Karel jednetel TJ Borotice

Vítězná taktika

Při jednom utkání IV třídy bránilo hostující mužstvo těsné vedení. V závěrečných minutách zvolilo zajímavou taktiku. Při každé vhodné příležitosti zahrálo míč do přilehlého lánu vzrostlé kukuřice. Když už nebyl k dispozici žádný náhradní míč, rozhodčí zápas k nelibosti domácích diplomaticky ukončil. Ti totiž nejenže nezískali ani bod, ale zbytek odpoledne strávili místo u piva v kukuřičném poli při hledání míčů.

POMSTA

Určitě nerad vzpomíná na jedno utkání v Luhách nejmenovaný rozhodčí z Nečíně. Po nevydařeném zápase nalezl kolo svého motocyklu bez ventilku. Chybějící maličkost ochotně daroval hráč vítězného mužstva a rozhodčí poté za mohutného povzbuzování okolostojících uvedl svůj stroj do pojízdného stavu.

DOMÁCÍ KRACH OBECNICE

Višňová doma darovala Prostřední Lhotě bod * V Kovohutích nedohráno, ale Mokrovraty bez zisku * Milín Bohutínu ze dna nepomohl * Dolní Hbity jdou nahoru * V derby odevzdali Rosovice oba body po dobrém Výkonu

VÝSLEDKY

Dolní Hbity - S Narysov  2 : 1  ( Burian 2, - Čáp S. )

ZD Dobříš B - S Rosovice  2 : 1  ( Kadlec P., Havlík - Sobotka )

TJ Višňová - Prostř. Lhota  2 : 2  ( Rozšafný Vl., Černý - Malcánek, Štěpánek )

Kovohutě Pb. - TJ Mokrovraty  3 : 2   ( Soukup Jar. 2, Petrášek - nehl. )

Krásná Hora -  Str. Huť   3 : 0  ( Krůta A., Zelenka 2 )

ZD Milín B - B. Bohutín   2 : 1  ( Švehla, Dušek - Souček )

S Obecnice - TJ Tochovice  0 : 6  ( Soused 4, Barcuch, Water )

RZ DOBŘÍŠ B - SOKOL ROSOVICE 2: 1  ( 2 : 2 )

Dobříš zaslouženě zvítězila v pohledném bojovném zápase nad rivalem ze sousedství.V prvním poločase si vypracovali domácí několik slibných příležitostí. Jednu proměnil ve vedoucí gól P. Kadlec, v další šanci nezaváhal Havlík a zvýšil na 2:0. K dobré úrovni zápasu přispívali svým výkonem i hosté. Žádná jejich akce však nepřinesla gólový efekt, a tak se na přestávku soupeři rozcházeli za stavu 2:0 pro Dobříš. I ve druhém poločase předváděli oba týmy pohlednou kopanou. Střelecká muška byla ale vychýlená. Skórovat se  podařilo M. Sobotkovi v 86 minutě. Tento gól znamenal  skorigování na 2:1. Vyrovnat se už hostům nepovedlo, tak si připíše dva body za sice těsné ale zasloužené vítězství.

ZD TRK BAN MILÍN - BANÍK BOHUTÍN  2 : 1  ( 2 : 1 )

Za stálého sněžení bylo utkání odehráno i přesto, že ve druhém poločase byl terén téměř neregulérní. První branku vsítil již v páté minutě po skrumáži hostující Souček.  Domácí přidali v aktivitě a v 16.minutě po rozehrání trestného kopu Jarešem srovnali na 1: 1 Švehla. Milín i nadále útočil a ve 43.minutě na 2:1 zvýšil pod břevno Dušek.Druhý poločas připomínal spíše brusleni na sněhu a ani jedno mužstvo nevyužilo řady gólových situací.V 70. minutě byl domácím vyloučen Sláma L., který do té doby hrál velmi slušně a spravedlivý trest padal na vrub přílišné bojovnosti a neregulérnosti terénu.

VIŠŇOVÁ - PROSTŘEDNÍ LHOTA  2 : 2 ( 2 : 0 )

Domácí začali hned od začátku ukazovat, kdo je favoritem utkání. Postupně si připravovali šance. Nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější. Vondruška ze tří kroků do ležícího brankáře, Černý sám před brankou dal vedle. Nakonec se domácí dočkali. Vl. Rozšafný hlavou tečoval střelu mladšího bratra Václava -1:0. Po vedoucím gólu se hra ve středu pole vyrovnala. Hosté se do šancí nedostávali, neudrželi v útoku míč. Po serii rohových kopů Višňové si dobře naběhl Černý, míč však dobře netrefil. Domácí se dostávali do dalších slibných střeleckých pozic, soupeřova svatyně byla ale začarovaná. Ze své převahy těži1 domácí tým druhou branku. Sám před brankářem Černý tentokrát nezaváhal -2:0. Vzhledem k množství příležitosti byl tento stav pro hosty lichotivý. To nikdo ještě netuši1, co přijde po přestávce. Druhý poločas zaháji1a Višňová dalšími neproměněnými šancemi. Dvakrát během jedné minuty se ocitl sám před brankářem hostí L.Soukup. Jednou ho nastřelil, podruhé míč zakopl daleko vedle. Domácí měli stále více ze hry, útoky do jejich odkryté obrany však byly stále nebezpečnější. Toho dokázal využít V. Malčánek a snížil na 2: 1. Hosté přidali na důrazu a bojovnosti. Do domácího kolektivu se začínala vkrádat nervozita. Připočte li se k tomu nezodpovědné bránění, poslední minuta byla pouze vrcholem domácí smůly a nezodpovědnosti. Štěpánek napřáhl z 20 metrů z přímého kopu a rozjásal své příznivce - 2 : 2.

KOVOHUTĚ - MOKROVRATY  3 : 2  ( 1 : 2 )

V první půli se domácí trápili nejenom s odevzdaným soupeřem, jehož jedinou snahou bylo nedostat moc gólů, ale i sami se sebou. Do přestávky se podařilo skórovat pouze Krutovi po rohu V. Bláhy. Další šance hráči vedoucího týmu OP zahodily.Čtyři minuty po změně stran kanonýr Zelenka zvýšil z přímého kopu na 2:0. Třetí gól padl po pěkné akci, kterou předvedli Ondračka a Janů. Úspěšným střelcem byl opět Zelenka.V pokračujícím tlaku domácích, přicházeli další šance. Ty už však zůstali neproměněné. z penalty vyrovnat, jenže hosté znova kontrovali - 1 : 2. V 67. minutě opět Jar. Soukup srovnal skóre. Dorazil míč do sítě po předchozí nastřelené tyči. V poslední minutě zajistil Petrášek domácím výhru  3:2. Fotbalisté z Mokrovrat se snažili rozhodčího přesvědčit, že míč dříve než byl odcentrován před branku, přešel pomezní čáru. Sudí gól uznal, na což hosté reagovali předčasným odchodem do kabin. Když se ani na opakované výzvy nevrátili na hřiště, rozhodčí zapas ukončil.

DOLNÍ HBITY - NARYSOV  2 : 1

V prvním poločase si obě mužstva vypracovala několik slibných příležitostí. Na domácí straně využil dvě z nich Burian. Kontroval mu pouze S. Čáp takže do kabin odcházeli domácí s jedno gólolovým náskokem Ve druhých pětačtyřiceti minutách se už  žádnému hráči nepodařilo dostat míč do sítě. Hrálo se na těžkém, rozbahněném terénu, což se výrazně projevilo v kvalitě zápasu.

Čenkov - Sp. Příbram B   2 : 2

Vrtule Láz - Trh. Dušníky   11 : 2  ( Štofíra 6, Vošmik 2, Šebík 2, Týn - nehl. )

Dal. Dušníky - Orlík Klučenice   1 : 1

VTJ Jince  - S. Drahlín    2 : 0

Hvožďny - Březnice B  2 : 3  (  nehl. - Petráň, Hudeček, Bubeníček )

Pičín - Sp. Rožmitál B   3 : 3   ( Kohout 2, Capouch - Richter, Polák R., Antal )

S Nečín - SK Obory   3 : 1

Kos. Hora - S Kamýk  5 : 1   ( Svoboda 2, Růzha 2, Šakal - nehl. )

Tat. Sedlčany B - SK Petrovice    2 : 1   ( Čejda, Vršecký - Krameš )

S Počepice  - ZD Radíč    1 : 4  ( Pšenička - Sosnovec 2, Křesina, Vladyka )

Sparta Luhy S Jesenice   4 : 3  ( Šmejkal 3, Jůn - Jirásek 2, Svoboda )

S Dublovice - Mal. Hraštice    0 : 3   ( Fafejta, Mar. Švejda, Kryšpín )