fotbal ročník 1995

14. Listopadu 1995

Prostřední Lhota zastavila tochovický rychlík

V podzimním rozloučení fotbalového přeboru se střelci činili, neboť zaznamenali dvecet sedm gólů.

DRAHLÍNSKÝ ÚTOČNÍK FŰRST se v utkání s nováčkem z dolních Hbit mezi střelce nezapsal, nicméně svou rychlostí nadělal hostujícímu zadákovi Prendkému ( vlevo ) spoustu starostí  -   foto   Zdeněk Šedivý.

Okresní fotbalový přebor napsal o uplynulém víkendu do své kroniky poslední podzimní kapitolu. Letošní loučení s podzimní částí soutěže přineslo jednu velkou senzaci, o kterou se postaralo mužstvo Prostřední Lhoty, když v domácím prostředí zastavilo spanilou jízdu Zduchovického týmu. Ten až v posledním podzimním dějství utrpěl první porážku v soutěži, a1e jeho pronásledovatelé, nečekaného zaváhaní leadra příliš nevyužili. Druhý Nový Knín puze remizoval v Hříměždicích a obdobně si vedlo také čtvrté bečko Spartaku, které se o body rozdělilo s Rosovicemi. Jen třetí družstvo tabulky Drahlín využilo domácího hřiště k tříbodovému zisku v duelu s nováčkem z Dolních Hbit. Očekávané vítězství mu zajistilo přezimování na stříbrné pozici, a1e s desetibodovou ztrátou na vedoucí Tochovice. Úlohu favorita stoprocentně splnila družstva  Bohutína a Višňové, která hostila, týmy ze dna tabulky. Nečín i resp. Dobříš B. Naopak tři body  ze hřiště soupeře si odvezla milínská rezerva, která hrála na Kovohutích. Při kvalitách hráčského kádru Milínských a slabší formě družstva ze Lhoty u Příbramě. Mimo mlhy, která byla navětšině hřišť neodmyslitelným průvodcem střetnutí, provázela podzimní derniéru značná nervozita, o čemž svědčí i počet udělených karet. A tak se ve čtvrtek znovu nebude disciplinárka nudit, protože tři hříšníci museli předčasně opustit hrací plochu.

Hříměždice - Nový Knín 3 : 3

Góly :  Lundák, Růžek, Vedral -Mestek, R,.Hrubý, Šíry.

Rozhodovali : Farář -Švidkov, Szahó.   Poločas - 2 : 2.

Hřiměždice : P. Junek - Ciruš, Růžek, Lundák, Červinka - Novák, Cihelka, Maštalíř, M. Černý, Vachata (46.Pinc),Vedral.

Nový Knín :  Sedloň - K.Rada, Černý, Malý, M. Rada - Kahoun, Kočí, Vlasák, R. Hrubý - Mestek, Št. Hrůbý (46. Šíti).

Utkání mělo po celou dobu vyrovnaný charakter. Útoky se přelévaly od branky k brance a na obou stranách bylo velmi rušno. Oba brankáři však přes obdržené branky podali velmi dobrý výkon, a tak vyrovnaný souboj skončil zaslouženou dělbou bodů. Zápas objektivně a velice dobře rozhodoval rozhodčí Farář.

Višňová - Dobříš B   3 : 2

Branky : Michal Severa, Boukal, Kotáb - Fetibegovič 2 (obě z pok. kopu)

Žluté karty : V. Rozšáfný, Kyselý - Fetibegovič

Červená karta : V. Rozšafný

Řídili : Kyttler - Kozohorský - Kareš,    Poločas - 3 : 1.

Višňová : Klimek - Lundák, R. Bobek, M. Bobek, Kyselý - Severa ( 85. Vondruška ), Vl. Rozšafný, Černý ( 30. Kašák ) - V. Rozšafný, Boukal, Kotáb

Dobříš B : Bukva - Zůza ( 46. Doležal ), Breza, Máša - Dort, Peták, Soukup, Fetibegovič, Mlýnek (68. Řechka), J. Budínký, Machuta (75. T.Budínský).

Ve Višňové očekávali laikové jasný zápas, ale zasvěcenci dobře věděli, že sestupem ohrožené doříšské béčko přijede posíleno o několik hráčů áčka, aby získalo potřebné tři body. První polovina duelu předčila veškerá očekávání. Hrálo se rychle a  vysoké tempo udávali hlavně domácí. V 15. minutě nahrál V. Rozšafný na velký čtverec Severovi a ten se nemýlil - 1 : 0. Deset minut na to prošel mezi dvěma hráči Černý, přihrál Boukalovi, který tváří v tvář Bukvovi nezaváhal a zvýšil na 2 : 0. Dobříš nesložila zbraně a Fetibegovič z penalty snížil na 2: 1. Vtom čase se hrál opravdu výborný fotbal, obě mužstva měla několik příležitostí, ale teprve Kotáb po nahrávce V. Rozšafného znovu rozvlnil síť  3 : 1. Po změně stran byli aktivnější hráči Dobříše B, ale jejich šance zlikvidoval vynikající brankář Klimek. Druhému gólu Fetibegoviče z penalty však zabránit nedokázal. Duel pak nabral na nervozitě, na což doplatil domácí V. Rozšafný který se po zbytečném faulu předčasně muset poroučet pod sprchy. Skóre se pak i přes několik šancí na obou stranách už nezměnilo. Střetnutí s naprostým přehledem odřídila trojice rozhodčích Kyttler, Kozohorský a Kareš.

Bohutín - Nečín 1 : 0

Branka : 17. Petřík.

Žlutá karta : P. Hrubý.  Rozhodčí : Petrásek -Lantora, Cihák. Poločas. 1:0. Návštěva: 70 diváků.

Bohutín : Melichar - Bauer st., Ondračka, Matějka, Šedivý - Binar, Bernášek, Petřík - Bauer ml., Grosman, Skuhrovec.

Nečín : Koza - J. Mácha.. Kutil, Novák,L.Caninec - Pešata, Vacek, P. Hrubý, M. Mácha ­Vlček, Schmidt.

Na mokrém terénu začali lépe hosté, kteří měli i několik šancí. Neproměnili je však, a tak v 17. minutě vsítil jediný gól utkání Petřík. Druhou půli poznamenala mlha, která ztěžovala hráčům orientaci na hřišti. Přesto mohli domácí hráči deset minut před koncem pojistit svůj hubený náskok, ale netrefili odkrytou branku. Bohutín už však dotáhl utkání do vítězného konce, což znamená, že v posledních třech zápasech neztratil ani bod.

Drahlín - Dol. Hbity 4 : 2

Góly : Šrámek 3, Muller, P.Dědina, Bláha.

Žluté karty : Sandr, Fűrst, Kocanda - Volf, Burian, Neumann.

Vyloučen : Kováč.    Řídili : Cajthaml -Havlíček, Bican.   Poločas - 3 : 0,  Diváků : 90.

Drahlín : Strmiska - Kováč ­ Sandr, Legát, Kocanda - Špindler, Műller, ( Klobouček, Brynda ), Přibyl, Dušek, Šrámek ( Havrlík ), Fűrst

Dol. Hbity : Holan -Prendký, Volf, Přívora, Skuhrovec - Neumann, Soukup, Procházka, Burian,  - Dědina, Doubrava.

Na velmi těžkém terénu se hrálo slušné utkání, v němž Drahlín na rozdíl od hostí dokázal proměňovat své příležitosti. Ve vynikající divácké kulise padaly branky hlavně z dálky. Dobrý Výkon odvedla i trojice rozhodčích.

Spartak B - Rosovice   3 : 3

Branky : Kubát, Hotový,Kareš - Žáček, Vrátný, P. Rampa.

Červená karta : M. Rampa.  Rozhodčí: Veltruský - Palivec, Hlušička,  Poločas - 1 : 2. Návštěva : 50 diváků.

Sp. Příbram B : Dostálek - Vokurka, Carda, Mikšík, Ureš - Kareš, Hotový, Kubát, Miko - Šimků, Ziopulos - střídal : Frolich.

Rosovice : Sobotka - Kofroň, Handlíř, Telenský, Baťulka ­ Černohorský, Žáček, M. Rampa, Krása - Vrátný, P. Rampa ­ střídali : Havránek, Houdek.

Kovohutě - Milín B    0 : 1

Branky : Jeník z penalty.

Žluté karty : Havelka, Kratochvíl - O. Palus, Hetflajš.

Řídili : Kobík, ­ Piskáček, Šusta.  Půle - 0 : 1. Diváku : 20.

Kovohutě : Jaroš - Hnízdil, J. Soukup, Kratochví1, Vohradský - Šváb, Petrášék, Havelka, Greguš - Ježek, Vohnout.

Milín B : Limprecht - Kahoun ( Klement ), Fr. Málek, Jeník, Hetflajš - Mládek ( Bulina ), Šuchan ( Dudáček ), Hesko, O. Palus - Vršecký, Doubek.

Zápas sice začal náporem domácích, kteří však neproměnili jednu gólovou šanci, ale do vedení šli hráči Milína B. Rozhodčí nařídil za nastřelenou ruku domácího fotbalisty penaltu, z které Jeník utkání rozhodl, takřka vzápětí nechal sudí Kobík obdobnou situaci v šestnáctce soupeře bez povšimnutí. Po změně, stran už dotáhli chytře hrající hosté zápas do vítězného konce.

Pr. Lhota - Tochovice    2 : 0

Góly : Kočí, Hanák

Žluté karty : Poláček, Moravec - Herold

Rozhodčí - Žebrakovský - Rys, Havránek    Poločas - 1 : 0

Pr. Lhota :  P. Potměšil, Poláček, Nouzecký, Hanák - Rambousek, Moravec, Mochán, Kasík - Kočí, Potměšil

Tochovice : Bláža - Walter - Herold, Teska, Weigert, Čížek. Formanek, Rach, Žid - Šimůnek, Soused.

Domácí Prostřední Lhota se bezesporu postarala o největší senzaci kola, když na domácím hřišti porazila vedoucí tým tabulky. Vedoucí gól padl po akci Moravce a Kočího, kteří si spolu několikrát vyměnili míč, aby po té druhý jmenovaný nezadržitelně skóroval. Konec první půle patřil Tochovicím, ale domácí obrana na čele s Krupičkou náporu hostů odolala. Úvod druhé polovičky naopak patřil Prostřední Lhotě, která nejprve nastřelila Moravcem tyč, ale pak se do černého trefil Hanák. Ten svou samostatnou akci zakončil střelou do tyčky, při dorážce už však byl přesný. Hosté se pak ještě pokusili zvrátit stav utkání, získali, si drtivou převahu. ale na bojovnost domácích a výborný výkon gólmana Krupičky to nestačilo.

RADEK BINAR ( vlevo ) z Bohutína se během utkání s Nečíní několikrát dostal do střetu se záložníkem hostů Martinem Máchou. V mlhou provázeném duelu se radovali z bodů domácí.

3

MILÍNSKÝ JOSEF DOUBEK byl centrem zájmu fotbalistů domácích Kovohutí, jako v tuto chvíli, kdy se ho snaží odzbrojit Karel Havelka    foto Z. Šedivý

Z POZNÁMKOVÉHO BLOKU

Všemohoucí páni rozhodčí.

Muži s píšťalkou byli vždy centrem kritiky fotbalových oddílů, zvláště pak prohrajou - li. Tentokrát si na výkon a postup soudce postěžovali funkcionáři Nečíně, jenž se nemohou smířit křivdou, kterou na nich ve střetnutí s Višňovou údajně spáchal rozhodčí Jirásek.

Shodou okolností jsem byl tomuto duelu přítomen, a tak mohu jen potvrdit, ze jejich kritika byla oprávněna. Ve druhé půli totiž rozhodčí Jirásek domácí, ať úmyslně či neúmyslně, poškodil. Střet obránce Nečíně s hostujícím hráčem, který se odehrál mimo šestnáctku, posoudil, jako faul domácího hráče, a k údivu všech přítomných nařídil penaltu. Ta nakonec rozhodla o výsledku utkání - 1 : 2.

Domácí využili po tomto zápase svého práva a uplatnili do zápisu svého práva, aby vznesli námitky. O něčem asi svědčí i zcela rozdílné hodnocení výkonu sudího ( domácí - 0,  hosté - 4 ) Až doposud je vše v pořádku.

Proto že jsem měl možnost držet zápis po utkání v rukou, viděl jsem, že kromě námitky domácího a dalších záležitostí, v něm nebylo nic jiného uvedeno. Snad jen vyloučení hráče vznesli námitku, že šlo o faul vyplývající ze hry, zatímco sudí uvedl, že tento hráč byl potrestán za nesportovní chování.

V zápise ze čtvrtečního zasedání disciplinární komise OFS Příbram se pak dočtu, že se má do příštího zasedání disciplinárky dostavit hráč Strnad, aby bylo projednáno jeho nevhodné chování vůči rozhodčímu, uvedené v zápise o utkání.

Když  jsem se při aktivu zástupce okresních fotbalových oddílů zeptal předsedy komise rozhodčích - pana Eduarda Škváry, zdali může sudí, po podpisu kapitánů mužstev do zápisu něco dopisovat, dostalo se mi zamítavé odpovědi. Zajímá mě proto, jak je možné, že soudce Jirásek dopsal toto údajné provinění hráče Strnada do  zápisu až doma a proč ho na hřišti nenapomenul za jeho údajné provinění kartou.

Zůstane - li má otázka komisí rozhodčích nezodpovězena, budu věřit tvrzení nečínských funkcionářů, že rozhodčí si může dělat co se mu zlíbí a jeho přestupky zůstanou vždy bez potrestání, zatímco oddíl může takto úmyslně a beztrestně poškodit.   MILOŠ KRÁTKÝ