fotbal ročník 1995

18. Října 1995

Maličký Cihelka rozhodl hlavou derby.

Fotbalisté Nového Knína zklamali své fanoušky nečekanou porážkou s mužstvem Rosovic.

Už devátou kapitolu napsal o minulém víkendu do své historie letošní ročník okresního přeboru, který je zatím ve znamení spanilé jízdy tochovického mužstva. To ztratilo v dosavadním průběhu soutěže pouze dva body za remízu v Novém Kníně. Ani tentokrát leader nezaváhal, když si odvezl tři body ze hřiště bohutínského nováčka. jinak však bylo deváté dějství ve znamení derby. V obou rozhodla výhoda domácího prostředí, protože jak spartak B tak Hříměždice nad svými soupeři dokázaly vyhrát. Nepříjemné zklamání připravil svým příznivcům Nový Knín, který ani v pátém domácím utkání nezvítězil, ale naopak podlehl Rosovicím.

Hříměždice - Nečín  1 : 0

Branka : Cihelka

Žluté karty : Lundák, Růžek - V. Vacek, P. Hrubý

Rozhodčí - Benedik   -  poločas  1 : 0   diváků  - 100

Hříměždice : P Junek -Cirus, Růžek, Lundák, Červinka. Burda, Novák, Cielka ( 85. Januška), Černý ( 59. J. Junek) .Vachata, Pinc ( 89.Jílek).

Nečín : Strnad - .J. Mácha, Sojka. Kopecký, M. Mácha ­Nezník ( 46. Novák), P.Hrubý, V. Vacek( 46. L.Caninec) -M. Budínský, Šmdelář, Schmidt ( 74. Pešata).

Povltavské derby přineslo bojovné a vyrovnané utkáni, ve kterém rozhodl o šťastném vítězství domácích minutu před poločasem hlavičkou nejmenší bráč na hřišti Cihelka. Úvod druhého poločasu patřil Hříměždicím, poté však převzali iniciativu hosté. Ze svého tlaku vytěžili jen tyčku, a tak stále čekají na své první vítězství.

Dobříš B - Dol. Hbity  1 : 2

Branky : 21. Budínský - 65. Dědina, 71. Doubrava

Žluté karty : Stehlík, Havlík, R. Řechka - Doubrava

Červené karty : Volf, Doubrava

Rozhodčí : Havlíček - Poločas   1 : 0   Návštěva 50 diváků

Domácí měli výborný začátek. Vypracovali si řadu příležitostí, ale vstřelit branku se podařilo jen zkušenému Budínskému. Ve druhém poločase se Dol.. Hbity pokoušely o zvrat v utkání. K vyrovnání jim dopomohla neuvěřitelná chyba gólmana Krátkého, který neudržel v rukou nepřímý kop Dědiny z téměř poloviny hřiště. Poté byl za faul na pronikajícího R. Řechku vyloučen Volf a domácím se naskytla možnost přesilovky. Branku však po samostatné akci vsítil Doubrava, který po pár minutách musel za hraní rukou předčasně pod sprchy. Dobříš B si pak vypracovala závěrečný nápor který však zůstal bez efektu. Velmi dobře rozhodoval Havlíček.

Višňová - Milín B    4 : 0

Branky : Vl. Rozšafný, Boukal, M. Bobek, J. Kotáb

Rozhodčí : Šusta     Poločas - 0 : 0

Višňová : Klimek -Lundák, M. Bobek, R. Bobek; Kyselý - Kašák, VI. Rozšafný, Šebesta ( Černý) M.Severa (Bláha ), Boukal, J. Kotáb.

Milín B : Limprecht - Jiří Vršecký, Kahoun, Hetflajš, Pacovský - Hesko, Horešovský, Kubín, Palus - Bubeník, Mládek.

Ve vyrovnaném poločase měli domácí dvě šance, které ale něvyuži1i, a tak se ve druhé půli čekal tuhý boj o body. Po hrubé chybě Horešovského ale šel  Vl. Rozšafný sám na brankáře a nabídnutou šanci s přehledem proměnil. Domácím se očividně ulevilo a zatlačili Milín na jeho polovinu. Po několika zahozených šancích vsítil po výborné přihrávce Kašáka další branku Boukal, a bylo rozhodnuto. Milínští znervózněli, ani chytrá rozehrávka Kubína nepomáhala, a tak z penalty vstřelil třetí gól M. Bobek. V posledních minutách se pak po rychlém brejku z vlastní poloviny nemýlil J. Kotáb. Slušný zápas rozhodoval dobře pan Šusta.

Bohutín - Tochovice  2 : 4

Branky : 70. Binar, 78. Rebljan - 7. a 15. Formánek, 30. Walter, 84. Soused.

Žluté karty : Binar - Teska, Herold, Soused

Sudí : Jirásek   Poločas  0 : 3   Návštěva : 120 diváků

Bohutín :  Skuhrovec - Bernášek, Ondračka, Bauer, Matějka - Binar, Šedivý, Bambas - Oktábec, Hajný ( 66. Rebljan ) Grossmann.

Tochovice : Bláža - Teska, Soused, Šimůnek, Herold - Čížek, Formánek, Weigert ( 75. Hokr ), Petrovic - Walter, Masný ( 25. Žid ).

Úvod zápasu patřil hostům, kteří se zásluhou kanonýra Formánka ujali dvoubrakového vedení. Pak měli dvě velké šance domácí, které však Bláža skvěle chytil. Když pak z brejku zvýšil na - 0 : 3 Walter, hra Tochovic se uklidnila. Po poločase však vedoucí tým tabulky polevil, čehož využil Bohutín k tomu, aby převzal iniciativu. To se mu podařilo vyjádřit góly Binara a Rebljana a utkání znovu dostalo dramatický nádech. Vyrovnání bylo doslova na spadnutí, pak se však dopustil chyby domácí brankář, a hosté díky střele Souseda uzavřeli skóre na konečných 2 : 4.

Nový Knín - Rosovice  0 : 2

Branky : Rampa, Piecha.

Žluté karty : Kofroň, Sobotka, Piecha

Rozhodčí : Havránek   Poločas - 0 : 2

Nový Knín : Sedloň - Zamrazil - Černý, Hanák, M. Rada - Kahoun, Kočí, Vlasák, R. Hrubý - Mestek, Š. Hrubý.

Rosovice : P. Sobotka - Kofroň, Handlíř, Žáček Baťulka - Telenský, Piecha, M. Sobotka, Rampa - Krása, Vrátný - střídali : Houdek, Havránek, Černohorský;

Velmi nervózňí zápas se odehrával za stálé, ale neplodné převahy domácího mužstva. Rosovice hrály na protiútoky a tato taktika jim ještě do přestávky vynesla dvougólové vedení. Po změně stran sice tlak Nového Knína ještě zesí1il, ale zkušení hosté už výhru v duelu, který sponzoroval firma Plot - Mestek, uhájili.

Novoknínský útočník Jaroslav Mestek v tuto chvíli sice položil na zem celou obranu Rosovic, ale po zápase byli na lopatkách domácí.      Foto:Jiří Kubík

Drahlín - Pr. Lhota   6 : 0

Branky : 66. a 78. Přibyl, 18. Čermák z penelty, 53. Műler, 80. Havrlík, 82. Fűrst

Žluté karty : Fűrst - Poláček

Řídil : Halaš  - Poločas - 1 : 0   Návštěva  60 diváků

Drahlín : Lukáš - Kováč - Klobouček, Legát, Brynda ( 46. Kocanda ), - Čermák ( 46. Přibyl ), Műler, Špindler, Dušek - Šrámek ( 75. Havrlík ), Fűrst

Pr. Lhota : Krupička - Poláček, Nouzecký, Pajer, R. Potměšil - Rambousek, Caska, Mochán, Kasík - Kočí, P. Potměšil

Ve velmi slušném utkání se za výborné divácké kulisy hrálo za neustálé převahy Drahlína. Domáci šlido vedení z penalty, kterou proměnil Čermák. Ten pak ve 40. minutě další pokutový kop zahodil, ale po změně stran se už svižně hrající domácí střelecky prosadili, a dosáhli zaslouženě vysokého vítězství.

Petr Mikšík ze Sp. Příbram B se rozbíhá, aby poslal míč z přímého kopu přes zeď Kovohutí v níž stojí Jan Soukup ( č. 10) a Miloš Hnízdil ( č. 4). V derby příbramských družstev byli nakonec úspějšnější domácí.   Foto : Miloš Kratký

Spartak B - Kovohutě   2 : 1

Branky : Čebiš, Kubat - Petrášek

Žluté karty : Carda, Miko

Rozhodoval : Rys.   Poločas  1 : 0    Návštěva : 100 diváků.

Spartak B : Valkoun -Vokurka, Carda, Čebiš (46. Ureš) , Mikšík - Miko, Hotový, Sýkora ( 58. P. Kareš), Kubát - Kryl, Junek (30. Šimků).

Kovohutě : Černohorský - Novotný - hnízdil, Kratochvíl, Pohořálek ( Vohnout ), - Šváb, Lovaš, Havelka, J. Soukup - Petrášek, Ježek.

V průměrném zápase byli sice hosté snaživějším mužstvem, ale i  přesto se domácí, kteří hráli posledních dvacet minut pouze o deseti bez zraněného Šimků, nakonec prosadili. Snaha hostů o vyrovnání už byla marná.